FC Elva võitis treeningmängu JK Vändra Vapruse vastu

Mänguvormi hoidmiseks sisustati liigamängust vabaks jäänud nädalavahetus sõprusmänguga. Tugeva vastase käest saadi Viljandi kunstmurul võit.

06. aprillil kell 14:00 treeningmäng, Viljandi kunstmuruväljak
FC Elva - JK Vändra Vaprus  2:1 (1:0)
Väravad: 19., 90. Jürgen Kuresoo - 37. Sõrmus
Hoiatused: 36. Eier
Peakohtunik: Marek Naaris

FC Elva: Lõhmus, R. Kuus, Sikk, Thomson (55. Kütt), Anderson, Samoilov (70. Jaagant), Avasoo, Kiho, Tammeorg (55. Joandi), Kerro, J. Kuresoo

Vändra JK Vaprus I P: Veiko Põldemaa, Mihhail Kravtšenko, Ranet Lepik, Toomas Eier, Marco Lukka, Karel Otto, Rait Sõrmus, Oliver Ojala, Toomas Mangusson, Artur Ojala, Taavi Midenbritt.
Vändra JK Vaprus II P: Hans Naano, Taavi Midenbritt, Jaagup Valma, Indrek Oja, Artur Ojala, Karel Otto, Alfred Vesselov, Toomas Mangusson, Rait Sõrmus, Toomas Eier, Kris Korn

Statistika*                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:                4:5                   3:8                    7:13
Raamidesse:               2:1                   1:3                    3:4
Ohtlikud rünnakud:      7:8                   1:9                    8:17
Nurgalöögid:                3:4                   1:4                    4:8
Suluseisud:                  1:1                   0:0                    1:1
Vead:                           3:4                   3:3                    6:7

Tugev vastane kõrgemast liigast pandi esimesel poolajal raskesse seisu

FC Elva noor koosseis tegi esimesel poolajal niivõrd head koostööd, et see viis vastased paarikümne minuti järel endast välja. Vastased ei osanud kuidagi leida käike rünnakute üles ehitamiseks. Hoopis FC Elva oli see, kes peale palli võtimist lihtsate ja loogiliste lahendustega leidis kiiresti käigud Vändra kaitseliini taha. 19. minutil lõhuti järjekordselt Vändra Vapruse rünnak ja  peale palli võtimist leidis Tarmo Kerro kiiresti üles Jürgen Kuresoo andes talle söödu kaitsjate taha. Jürgen jooksis kaitsjatelt eest ja möödus ka vastu tulnud väravavahist. Pall võrgus ja FC Elva eduseisus. Esimene poolaeg jätkus samas võtmes ja Elva ründajad pääsesid veel mitu korda sarnastes olukordades vastaste kaitseliini taha.

Noor väravavaht hoidis FC Elva teisel poolajal mängus

Teisel poolajal oli JK Vändra Vapruse mäng midagi hoopis muud. Vastased olid palju aktiivsemad ja surusid mängu FC Elva värava lähistele. Vastaste surve kandis vilja 68. minutil, kui vasakul äärel mängiti üle FC Elva kaitsjad ja anti värava ette madal sööt. Mees õigel ajal õiges kohas oli Rait Sõrmus, kes suunas palli paarilt meetril tühja väravasse. Vastaste surve tõttu oli FC Elva selgelt raskustes ja näha oli esimesi väsimuse märke. Vastastel oli palju võimalusi, et mängu juhtima minna, aga FC Elva õnneks oli hea päev noorel mehel Elva väravas. Artur Lõhmus, kes oli veel enne mängu algust selgelt mureliku ilmega, sest sellisel tasemel mängude kogemus tal puudub, oli mängu jooksul julgust juurde saanud ja iga kord kui vastastel tekkis hea võimalus värava löömiseks, oli Artur õiges kohas ja blokeeris vastaste löögid. Vastased võtsid mängu lõpus suuremaid riske, et võiduvärav lüüa ja mängisid nelja kaitsja asemel kolmega. Seekord maksis riskimine neile kätte. FC Elval tekkis paar võimalust vasturünnakute näol ja mängu viimasel minutil kasutas Jürgen Kuresoo ühe neist ära. Pärast palli võitmis lükkas Ats Joandi pikema söödu vastaste kaitseliini taha ja üsna sarnaselt esimesele väravale lükkas Jürgen Kuresoo palli mööda vastu tulnud väravavahist ja edasine oli juba vormistamise küsimus. Hea meeskondlik esitus tõi FC Elvale 2:1 võidu.

FC Elva järgmine mäng toimub pühapäeval 13. aprillil Kohtla-Järvel, kui Esiliiga B-s mängitakse Kohtla-Järve JK Järve vastu.