Noored naasesid positiivsete muljetega Vildbjerg Cup´ilt


Foto: Kristjan Moorast / FC Elva võistkonnad enne rongkäiku

Nädalakese kestnud võistlusreis on nüüd lõppenud ja FC Elva mängijad-täiskasvanute personal on edukalt tagasi Elvas. Reis sujus väga hästi ja ilma suuremate tõrgeteta. Järgnev kokkuvõte annab lühikese ülevaate kõikide võistluspäevade tulemustest ja tegemistest. Loole lisavad värvi Kristjan Moorasti fotod
4. august - esimene võistluspäev

Kell 13:15 kogunesid kõik võistkonnad ühel turniiri väljakutest, et üheskoos läbi linna võistluste peastaadionile marssida. Rongkäiku oli tulnud vaatama väga palju rahvast. Tundus, et kõigile inimestele linnas on antud vaba päev. Mitmeid päevi hiljem alles mõistsime, kuidas kõik kodanikud selle suurürituse korraldusse panustavad. Peale õhtuseid mänge väljakute juures jalutades võis näha Vildbjergi SF klubi noori poisse prügi korjamas. Kõikjal valitses alati kord ja puhkus, aga see selleks.
Võistluste peastaadionil tervitasid korraldajad kõiki osalejaid ja mängud võisid alata. FC Elva esindustest astus esimesena võistlustulle FC Elva U-15, kohtumine lõppes tulemusega 0:0. Teisena mängisid FC Elva U-17 noormehed, kes vandusid napilt 1:2 alla hilisemale finalistile Juelsminde IF-ile. Mängu viimasel minutil päästis Juelsminde väravavaht imelise põlvetõrjega oma meeskonna viigilisest tulemusest. Peale seda mängisid FC Elva U-12 noored, kes naasesid magalasse eriti bravuurikalt. Kõige kõvama vastase olid, nad oma arust juba alistanud. Järgmine päev näitas, kas jutt vastas tõele või mitte!? Viimasena võistlesid meie kõige nooremad, kes pidid tunnistama Skive IK 2 esinduse 0:4 paremust.

U-15 FC Elva - Sjorring B (DEN) 0:0
U-17 FC Elva - Juelsminde IF (DEN) 1:2 väravad: Vorobjovski
U-12 FC Elva - Thisted FC (DEN) 3:0 väravad: Kesperi 2, Hurt
U-10 FC Elva - Skive IK 2 (DEN) 0:4

5. august - teine võistluspäev

Juba kell 8:45 toimus U-15 võistkonna esimene kohtumine, mille meie võistkond kaotas. Kohtunike otsused jätsid selles mängus soovida. Kui millegiga sai üldse nuriseda, siis just kohtunike tase jättis soovida. Järgmisena mängisid U-12 poisid, kes kaotasid oma kohtumise tulemusega 5:0. Suurima võidu FC Elvale klubile tõid U-17 poisid, kes alistasid vastased tulemusega 6:0. Hommikused mängud mängitud saime puhata. Meie magamiskoht oli Sorvadi Kultuuri- ja Spordikeskuses. Lapsed said tasuta basseini kasutuse ja kõrval oli suur jalgpallitreeningute kompleks, kuhu mahtus 5-6 täismõõtmetes jalgpalliväljakut. Seal käis pidevalt mängimine ja valmistumine mängudeks. Lisaks meile ööbisid keskuses veel poolakad, sakslased ja mõned Taani võistkonnad. Päevased toimetused tehtud tuli keskenduda jälle mängudele, sõit mänguväljakutele oli väga mugav, iga 15 minuti järel sai võistluste bussiga Vildbjergi. Õhtustes mängudes oli lootust veel kõikidel võistkondadel, kõige napimalt jäid kahe parema hulgast välja U-17 mängijad, terve mängu ülekaalu ja häid võimalusi omanud elvakad pidid lõpuks vastaste 1:0 paremust tunnistama. Kindlasti oli see turniiri säravaim mäng, kõik pingutasid ja tahtsid võita. Selle alagrupi kaks paremat jõudsid lõpuks esikolmikusse, lisaks Juelsmidele ka Herlev, kes sai pronksi.
Päeva lõpetas disko koos vahupeoga. Diskotamise käigus läks kaduma üks FC Elva liige, kelle lõpuks ikkagi õnnelikult üles leidsime :). Esimesel võistluspäeva õhtul jäid samuti viis noort omapäi väljakutele seiklema ja karistuseks tuli neil järgmisel hommikusöögil teisi teenindada. Need olid selle reisi kõige ärevamad hetked treenerite jaoks.

U-15 Thyregod SF Frem (DEN) - FC Elva 2:0
U-12 Hals FS (DEN) - FC Elva 5:0
U-10 FK Sydsjaelland 05 - FC Elva 8:1 väravad: Reilson
U-17 FC Elva - Vesthimmerland IF (DEN) 6:0 väravad: Vorobjovski 2, Kuvvas 2, Koha, Samoilov
U-15 Borup IF (DEN) - FC Elva 1:2 väravad: Tilga 2
U-12 Vemmelev SGI (DEN) - FC Elva 7:0
U-17 B1973 Herlev (DEN) - FC Elva 1:0
U-10 Horbo IK (DEN) - FC Elva 6:0
U-15 FC Elva - Logstor IF (DEN) 0:3

6. august - kolmas võistluspäev

Nüüd läks edasi play-off süsteemis, kui võidad pääsed edasi ja kui kaotad oled turniirilt väljas. Lõpuks oli võimalus võita Dominus Cup karikas - lohutuskarikas või midagi selle sarnast. Esimeses play-off ringis langesid välja U-15 ja U-10, teised võistkonnad edenesid edasi 1/4 finaali. U-12 kaotas järgmises ringis 1:4, mäng ise oli väga huvitav ja FC Elva noortel oli palju väravavõimalusi. U-17 mäng oli väga pingeline ja FC Elval häid värava võimalusi ei tekkinud, olime arvestanud, et viigilisele normaalajale järgnevad penaltid, reeglid olid hoopis teised. Nimelt arvestati viigilise tulemuse puhul nurgalöökide arvu, mis näitas 1:0 vastaste kasuks, selle tulemusega pääses edasi Vildbjerg SF. Kahjuks jäi see meie võistkondade viimaseks mänguks.
Õhtu lõpetas disko, millest ka meie noored aktiivselt osa võtsid.

U-15 Sindal IF (DEN) - FC Elva 3:2 väravad: K. Käos 2
U-17 FC Elva - Langeskov IF (DEN) 2:1 väravad: Vorobjovski, Kuvvas
U-12 FC Elva - Juelsminde IF (DEN) 2:2 väravad: Kesperi, Laine (nurgalöögid 10:2 otsustas edasipääseja)
U-10 Sjorring B (DEN) - FC Elva 6:1 väravad: Kruus
U-17 Vildbjerg SF (DEN) - FC Elva 0:0 (nurgalöögid 1:0 otsustas edasipääseja)
U-12 FC Elva - IK Vest 2 (DEN) 1:4 väravad: Nukka

7. august - neljas võistluspäev, finaalide vaatamine

Viimasel päeval käisime vaatamas erinevate vanuseklasside finaale, sümpaatse mulje jätsid Keenia U-17 noormehed, kes näitasid väga agressiivset ja kiiret mängu. Sama vanadest taanlastest olid kõik kiiremad ja näljasemad. Tegime veel õhtusöögi Vildbjergi Kultuuri-ja Spordikeskuses ning asusime tagasiteele.

Pildid Vildbjerg Cup´ist - Kristjan Moorast


Täname abi ja koostöö eest

Valgamaa Partnerluskogu, Ekspressreisid Tartu, Eesti Kultuurkapital Valgamaa Ekspertgrupp, OÜ Otepää Buss, Margus Denisjuk, Kuido Kruus, Aive Zirk, Hellika Sibul