U17 hooaeg 2023

2023. aasta hooajal võistles U17 võistkond U17 Eliitliiga III liigas. 29. oktoobril pani võistkond hooajale ilusa punkti kui koduväljakul võideti Tartu JK Tammeka II võistkonda seisuga 2:1.


Treener Laur Nurme: "Antud võistkond osales eelmisel hooajal U15-II liigas ja selle aasta alguses pidime otsustama, kas on hea mõte uuel hooajal mängida U16-II liigas või pigem U17-III liigas. Otsustasime siiski U17 liiga kasuks, kuna tänu sellele oli võimalik kaasata võistkonda ka mõned vanemad mängijad, kellel poleks muidu head väljundit olnud. Samas tundus see otsus ka päris riskantsena, kuna mitmed head mängijad olid just loobunud, eelmine hooaeg oli meeskonnal läinud väga keeruliselt ning teadsime, et keskmise vanuse poolest oleksime U17-III liigas ilmselt kõige noorem võistkond."


Raske hooaja algus

Hooajaeelsete treeningmängude ja turniiridega saadi mängupilt järjest paremaks, aga sellest hoolimata ebaõnnestusid esimesed kolm mängu täielikult ning oldi tabelis eelviimasel kohal ja tulevik tundus ebakindel. Neljandas mängus saadi aga Tabasalu vastu kindel 5:2 võit ning jätkati võidukalt kuni kevadvooru lõpuni.


Kokkola Cup 2023

Peale puhkust ootas ees osalejate arvu poolest Soome suuruselt teine turniir Kokkola Cup kuhu võistkond läks peamise eesmärgiga turniiri nautida. 

Treener Laur Nurme: "Alagrupimängudes oli tõsiseid raskusi ja kaotasime juba teises mängus põlvevigastuse tõttu ühe oma võtmemängija Hegerti kuni turniiri lõpuni. Kuna teine mäng ebaõnnestus täielikult ja mitmetel mängijatel oli vigastustega probleeme, siis tundus ühel hetkel alagrupist edasipääs juba võimatu aga olulised väravad olulistel momentidel viisid meid siiski edasi. Veerandfinaalis läksime vastamisi Kokkola linna esindusmeeskonnaga ja saime linna peaareenil mängida sadade inimeste ees. Oma alagrupi kindlalt 16:1 väravate vahega võitnud GBK oli selge favoriit aga suutsime tänu heale häälestatusele mängida nendega võrdselt ja pääsesime korduvalt ka väravavahiga üks-ühele aga ei suutnud väravat lüüa. Mäng lõppes seisuga 0:0 ja penaltiseerias tegi head tööd meie väravas seisnud kapten Ants Savimägi, kes tõrjus ühe löögi ning saatis ka ise ühe penalti kindlalt võrku. 5:4 lõppskoori järel said meie mängijad korraliku laengu eneseusku ja peale seda tundsime juba, et võime lõpuni välja minna. Poolfinaal toimus mudasel väljakul ja läks väga närviliseks, sest võitlust oli palju ja vastased provotseerisid igal võimalusel. Mattiase ja Ruubeni väravad viisid meid aga finaali, kus kohtusime 2018 Kokkola Cupi võitja ehk Virkiä meeskonnaga. Ruubeni ja Markose varajased väravad viisid meid finaalis kiirelt 2:0 ette ja selle tulemusega sai ka turniiri võit kindlustatud. Mängijate jaoks oli see kindlasti senise elu suurimaks saavutuseks jalgpalliväljakul, mis jääb pikaks ajaks meelde."

Foto: meeskond autasustamisel / FOTO: kokkolacup.fi


Tartu Culture Cup 2023 ja sügisring

Treener Laur Nurme: "Poolteist nädalat hiljem sai osaletud Tartu Culture Cupil 2007 vanuses ja seal läks valesti kõik mis vähegi sai, nii et turniir lõpetati tujutu mängu järel viimasel kohal. Õnneks taastusid poisid sellest negatiivsest kogemusest piisavalt kiiresti ning sügisringis jätkati võiduseeriat, mis kujunes lõpuks 13 mänguliseks. Mõnda aega hoidsime liigas ka esikohta, aga enne hooaja lõppu tuli kahel korral siiski tunnistada vastaste paremust, mis tähendas lõppkokkuvõttes, et lasime FC Flora Rohelise meeskonna endast ühe punktiga mööda ning lõpetasime hooaja teisel kohal. Kokkuvõtteks võiks öelda, et oli väga õpetlik hooaeg, mis pakkus kohati ülimalt positiivseid emotsioone aga ka valusaid momente. Kõige olulisem, et mängijad tegid hooaja jooksul võimsa arengu ning mitmed neist on üsna pea valmis juba meeste liigades tegusid tegema."

Südamest suur aitäh kõigile U17 võistkonna lapsevanematele, kes poiste tegemisi toetavad!

Südamest suur aitäh toetajatele, kes poiste tegemisi toetavad - Almar Ehitus, RV Veod ja Mapri Ehitus!