TREENERI LUGU: FC Elva esimene naistreener Marie Pau


Foto: Marie Pau erakogu

Alates juuli algusest tegutseb klubi juures noor ja entusiastlik neiu Marie Pau, kes otsustas võtta ette teekonna ja pürgida noorte arendajaks. FC Elva kodulehe toimetus uuris klubi esimeselt naistreenerilt, kuidas tema meieni jõudis ja millised on tema tunded klubiga seoses.
Tere tulemast FC Elva perekonda, Marie! Räägi meile see huvitav lugu, kuidas Sina jõudsid FC Elvasse?

Tere! Minu tee algas Nõo Reaalgümnaasiumis. Nimelt oli meil seal kord nädalas gümnaasiumi tüdrukute jalgpalli trenn. Kui trenni algajata kooli lõpetas jäi treeneri koht vabaks ning ilma mingi kahtluseta otsustasin ma selle väljakutse vastu võtta 12.klassi alguses ja ise tüdrukutele trenni andma hakata. Enne või pärast meie trenni, sõltuvalt ajast, toimusid Nõo spordihoones, kus me treenisime, ka FC Elva trennid. Seal jäin ma silma FC Elva treenerile Andrus Meinartile. Seda, miks ma talle silma jäin tuleb küll temalt küsida, kuid just tänu sellele rääkis ta mulle FC Elvast ja kutsus noortreeneriks klubisse. Peale mõnda kuud leidsin ma ennast juba FC Elva treenerite koosolekult ja nii võttis treeneritöö hoo sisse.

Oled nüüd klubis töötanud üle ühe kuu, mida sa oled jõudnud selle ajaga kogeda?

Kuigi muidu on kuu aega tööl lühike aeg, olen selle aja jooksul kogenud rohkem, kui ma oleksin osanud ettegi kujutada. Vaid kuu ajaga olen ma tutvunud ligi 30 uue tüdrukuga, keda ma treeninin või võistlustel juhendan. Olen kogenud, milliseid emotsioone pakub treeneri töö alates suurest rõõmust ja energiast lõpetades suure väsimusega, mis näiteks peale pikka turniiripäeva vägisi peale kipub. Olen tüdrukutega osalenud mitmetel turniiridel ja võistlustel, kust olen saanud palju energiat, motivatsiooni ning ideid. Samuti on omaette kogemus olnud teha koostööd klubi tegevjuhi, teiste treeneritega ja vabatahtlikega. Võimsad kogemused kogetud, veel võimsamad kogemused ootavad ees.

Väikeste kohtade klubis on tihti palju kohustusi ja vähe inimressurssi, millised on Sinu trumbid lisaks treeneritööle?

Ma arvan, et minu kõige suurem trump on see, et ma olen nõus rohkem aega panustama klubisse kui treeneritöö seda ette näeb ning vajadusel olen nõus tegema lisatööd ka puuduliku inimressursi näol. Eks tulevik näitab, millised võimalused mulle teele satuvad, et oma trumpe näidata.

Oleme kursis, et lähed TÜ õppima ajakirjandust. Kas see muudab midagi Sinu töökorralduses?

Kindlasti see raskendab mu töökorraldust, kuna pean osa aega varuma ülikooli jaoks ja ülejäänud sellest treeneritöö jaoks. Tean, et tuleb katsumusterohke aasta, kuid usun, et kui näen väga vaeva ja keskendun sellele, mis oluline, siis saan kindlasti hakkama. Palju ei ole kunagi liiga palju.

2009.a aasta sügisel alustasime tüdrukute treenimisega ja Sinust sai nüüd 2017.a esimene naistreener FC Elvas, kuigi ise mängisid jalgpalli JK Tammekas. Mis on Sinu esimesed eesmärgid, mida sooviksid oma õpilastega ellu viia?

On uhke olla esimene naistreener Elvas. Sellega seoses võin kohe võtta endale isikliku eesmärgi olla esimene parim naistreener FC Elvas, kes klubil üldse olla saaks. Väga hea eesmärk, millele igapäev mõelda ja mille poole püüelda. Trenni andmistel võtan eesmärgiks tüdrukutega treenida neile tugev jalgpalli põhi ehk ABC, et aasta pärast oleks väljakul toimuvat vaid lust ja rõõm vaadata.

Marie treenib hetkel U15 (2003-2004) ja U13 (2005-2007) tüdrukuid Elvas. Huvi korral võta kindlasti ühendust otse treeneriga või kirjuta laurnurme@fcelva.ee