Romet Pastak on ametlikult klubis tööl

3-4 aastaselt FC Elvas jalgpalli mängimist alustanud Romet Pastak on tegutsenud FC Elva juures aastaid nii mängijana kui ka kohtunikuna. 10. aprillil 2019 tegi Romet klubi juures uue sammu ning liitus FC Elva treenerite perega.
Romet alustas oma teekond jalgpalli juures ajavahemikus 2002-2003 kui liitus FC Elva jalgpalli trennidega. Rometi esimene treener oli tema enda isa. Kui Romet alustas klubi juures tegutsemist mängijana, siis paar aastat tagasi lisanud talle ka kohtuniku amet FC Elva noorte mängudel ja turniiridel. Küsides Rometilt, kas teda ka sel hooajal kohtunikuna platsil jooksmas võib näha vastab ta: " Jah, ikka jätkan. Kui oled terve elu jalgpalli mänginud, siis tuleb ka kohtuniku töö une pealt välja."

Kuidas aga jõudis Romet ideeni, et võiks hakata 2006 poiste abitreeneriks Laur Nurme kõrval?

Romet: "Otseselt ise ma selle ideeni ei jõudnudki. Tahtsin FC Elvas proovida treeneri tööd ning võtsin Marek Naarisega ühendust. Tema ja Laur pakkusid mulle võimaluse 2006 poiste abitreeneriks hakata. Hetkel rolle ma endale juurde ei võta. Tegelen ikka mängimisega, nii duublis kui ka esindusmeeskonnas, vilistan noorte mänge ja abistan Lauri. Võib-olla tulevikus, kui mulle seda võimaldatakse, saan ma ka ise endale mõne grupi, keda treenida."

Kuna olles FC Elva juures olnud pikka aega ja näinud klubi erinevatest rollidest vaadatuna (nii mängijana, kohtunikuna kui ka nüüd abitreenerina), siis ehk on Romet näinud meie klubi köögipooles midagi, mida saaksime parandada?

Romet: "Minul isiklikult ühtegi etteheidet ei ole. Tundub, et kõik sujub. Midagi otseselt välja ka tuua ei oska, sest hetkel on kõik väga hästi."

Millega tegeled väljaspool klubi ja millised on tema eesmärgid?

Romet: "Hetkel koolis ei käi ning mingit teist kindlat tööd ei ole, vahel tuleb ette juhutöid. Ehk praegu on nii öelda "puhkus". Eesmärk on nautida oma tööd ning teha seda nii hästi kui oskan ja suudan."

Milline on sinu seni kõige meeldejäävaim mälestus FC Elva juures?

Romet: "Võib-olla varasemast ajast see, kui noorteklassis suutsin ma ühe minuti jooksul kaks väravat lüüa. Aga hilisemast ajast meeldejäävam mälestus on vast esimene ja seni ainuke värav esindusmeekonna eest, mille ma lõin 30 sekundit pärast vahetusest sisse tulemist."

2018. aasta jaanuarikuus toimunud auhinnagalal tunnustati Rometit tiitliga "Aasta kohtunik" / FOTO: Margit Partei Photography

"Tulge toetage FC Elva võistkondi mängudel ning mitte ainult esindusmeeskonda vaid ka naiskonda, duubelvõistkonda ja ka teisi tiime!"

Romet, tere tulemast FC Elva treenerite perre!