Elva meister jalgpallis selgus alles viimastel sekunditel


Foto: Karina Kompus / Värsked Elva meistrid minijalgpallis
Tagareas vasakult: Juri Širokov, Marek Naaris, Veiko Kütt, Paul-Feliks Frei
Esireas vasakult: Ergo Leppik (vv), Veiko Haan, Laur Tammeorg, pildilt puuduvad Laur Nurme ja Deniss Samoilov

Elva Lahtiste meistrivõistluste hooaja põnevaid ja ootamatuid lahendusi ei oleks suutnud keegi ette ennustada. Enne viimast etappi oli teoreetiline võimalus võita koguni neljal võistkonnal. Kuna JK Puhja ei pääsenud nelja parema mängudele, siis tiitli saatuse otsustasid viimasel etapil nelja hulka pääsenud BLINNOX, RDÜ, Sihva Sihtijad ja FC Arbimäe United. Mustaks hobuseks osutusid noormehed Sihtijatest, kes pingelises pronksimängus jätsid BLINNOXi neljandaks, mis tähendas viimastele 6 lisapunkti. Sihva Sihtijate ridades tegi kaasa ka värske Eesti meister Madis Vihmann. 
Tiitli saatuse otsustasid seekord FC Arbimäe United ja RDÜ, kellest viimane võitis finaali lõpusekunditel Veiko Kütti väravast.  Raudteejaama Ühinenud Depoo ehk selle päevani teise nimega "Igavese teise" meeste soov ja motivatsioon olid nii kõrgel, et miski ei suutnud nende võitu väärata! Lõpuvile kõlades kõlasid võimsad emotsioonid, sest ihaldatud tiitel sai lõpuks võidetud! 
Teoreetiliselt võisid tulla peale neljandat etappi meistriks neli võistkonda, kellel oli punkte enne järgmiselt:

BLINNOX 29
RDÜ 25
FC Arbimäe United 24
JK Puhja 21

JK Puhja teekond oli krobeline ja kõigile ootamatult ei pääsenud viimasel korral isegi kaheksa parema hulka. 
Enne poolfinaalide algust oli selge, kui BLINNOX saab neljanda koha ning finaalis mängivad RDÜ ja FC Arbimäe United - tõuseb troonile uus meister! Muidugi, ei uskunud enamus valitsevate meistrite ebaedusse, mängiti ju parimas koosseisus ja väga enesekindlalt!

Esimeses poolfinaalis kohtusid Sihva Sihtijad ja RDÜ, pingelises ja kinnises mängus oli värava löömiseks mõlemal võistkonnal kõigest paar momenti. Väravavahid olid tasemel ja normaalaeg lõppes 0:0! Penaltiseerias näitasid tugevat närvi RDÜ mehed, kes realiseerisid kaks penaltit ja sellest piisas, et pääseda finaali! 

Järgmises poolfinaalis tulid väljakule BLINNOX ja FC Arbimäe United, kus esimene asus mängu kohe juhtima, aga nooremad toibusid ja suutsid viigistada. BLINNOXil oli tänu suuremale kogemusele kerge initsiatiiv ja ohtlikumad momendid, aga mäng lõppes 1:1. Taas penaltid!
Kõik esimesed kolm lööjat olid mõlemal võistkonnal kindlad, neljandas voorus eksisid mõlema võistkonna lööjad! Viiendas suutsid nooremad enda penalti realiseerida ja BLINNOXi löögi Christopher Toom tõrjus! Õhus oli nüüd tunda üllatuste võimalust!

Kolmanda koha kohtumine oli isegi pingelisem kui finaal ise, sest Sihva Sihtijate võidu korral oli võimalus näha finaalide finaali - RDÜ vs FC Arbimäe? Kes nendest tuleb meistriks?
Sihva Sihtijad näitasid koos Vihmanniga enesekindlat mängu ja tegid paar minutit enne lõppu seisuks 3:1, aga BLINNOX ei andnud veel alla, sest üks minut enne mängu lõppu vastas Kaarel Tinn ja läks tuliseks. Mitmel korral tabasid posti Ats Joandi ja Jürgen Kuresoo ja tundus, et Artur Lõhmuse värav on kolmekordsete meistrite jaoks lukku pandud! Lõpuks kõlas Sihva meestele kohtuniku päästev vile!

Finaal algas hästi FC Arbimäe United´i noormeestele, kes läksid kiirelt 1:0 juhtima. Mõned minutid hiljem suutis Juri Širokov näidata oma individuaalseid oskusi ja viigistas mänguseisu. RDÜ mehed ründasid lõpus suure isu ja usuga, et lõpuks murda igavese teise võistkonna needus! Mängu viimastel sekunditel suutis Kütt portede juures palli hoida ja selle sööta ette sööstnud Naarisele, kes pettis mängust välja Toomi ja Thomsoni, kuid vasakuga sooritatud löök ei saanud piisavalt tugev ning Toom suutis veel jalaga suuna väravalt eemale viia...kuid tuli, mis tulema pidi! Nagu ei kuskilt ilmus värava ette Kütt, kes koos palliga üle väravajoone jooksis - 2:1! FC Arbimäe United pani veel palli keskelt mängu ja kõlas Alik Säde viimane vile Elva meistrivõistlustel hooajal!