Projekt "MOTION" sai Euroopa Liidu Erasmus + heakskiidu


Meil on hea meel teatada, et meie projekt on saanud heakskiidu Euroopa Liidu Erasmus+ programmilt, mille eesmärk on rahastada ja toetada noorte hariduse, treeningute ja noortespordi tegevusi. Projekti koostööpartneriteks on Balti Jalgpallikool koos Läti Spordihariduse Akadeemiaga, Siauliai Jalgpalli Föderatsioon, FC Elva ning Kiievi Dünamo, eesmärgiga arendada noortespordi valdkonda.

Projekti „MOTION“ eesmärk on kaitsta sportlasi, eriti noori, tervise- ja turvalisuse ohtude eest, parendades treening-ja võistlustingimusi.

Projekt keskendub nendele spetsiifilistele ja innovaatilistele aspektidele:
 

  • Hinnata olemasolevat olukorda ja töötada välja eeskujuliku sportlase mudel noortele;
  • Arendada välja akadeemilisel baasil toetuv treeningu metoodika, parandamaks turvalisel moel sportlase füüsilist vormi;
  • Kasutades tehnoloogiaid, määrata kehahoiakute kõrvalekalded ja lihastoonust välja töötatud eeskuju järgi;
  • Paremat arusaamist, kuidas konkreetsed kehaosad võivad optimaalset jõudlust takistada;
  • Erinevate valdkondade ja meetodite koostöö soodustamine nagu füsioloogia, füsioteraapia, antropoloogia ja kardioloogia.

Esialgse kava järgi oleks pidanud projektiga alustama jaanuaris 2021. See on viibinud seoses COVID-19 pandeemiaga seotud olukorra tõttu ja algab peagi.

Esmane projektitegevus Erasmus+ projektikoordinaatorite koosolek, mis leiab aset 9. veebruaril ja ühes sellega saab alguse kogu projekti tegevuskava.


Projekti kulgu saab jälgida projektipartnerite uudistekanalites kui sotsiaalmeedias.