Naiskond võttis vastu kaotuse tabeli liidrilt

Pühapäeval (02.06) toimus FC Elva esindusnaiskonna hooaja kaheksas mäng kui sõideti võõrsile külla Tallinna FC Flora II naiskonnale. Avavile kõlas kell 17:00 Sportland Arenal.

Heleri Rebane mängus vs Tallinna FC Flora II / FOTO: Cristel Jakobson

FC Elva (N) - Tallinna FC Flora II (N) 0:1 (0:7)
0:1
40' Anastasia Ivanova

Pealtvaatajaid: 18

FC Elva logo bussil, mängijad ja treener bussis, asume teele. Teekond mängule möödus rahulikult kui enamikel mängijatel silmad kinni vajusid. A. Le Coq Arena juurde kohale jõudes suunduti riietusruumi, kus arutati läbi mängu koosseis ja plaan. Mängu soojendus möödus aeglases tempos ning enne mängu teadsime, et mängu selles tempos jätkata ei saa. Mängu avavile kõlas kell 17:00 Sportland Arenal. Esimene poolaeg tegime paremat tööd võrreldes teise poolajaga, kuid palli üleviimist ja oma teisi plaane meil teha ei õnnestunud nii palju kui oleks tahtnud. Palli võitmisel ei võtnud me seda omaks ega otsinud söötu, vaid lõime peamiselt pika palli ette ründajatele jooksmiseks. Nagu poolajal kapten ja treener kokku võtsid, siis sellega me suutsime korra võtta tempo kaitseliini töös maha, kuid teadsime, et pikast pallist võib tulla lihtsalt palli kaotus ja peame kohe uuesti kaitsetööd asuma tegema. Esimesel poolajal lasime endale lüüa ühe värava, kuid võitlemist ei jätnud. Väga head kaitsetööd näitas esimesel poolajal meie parem äärekaitse Sandra Kuus, kes võttis peale vastaste peamist väravakütti. Sandra hoidis tänu heale tööle ära mitu ohtlikku värava olukorda. Kuigi terve võistkond pingutas, siis eriti kaitseliin pidi tegema 90 minutit meeletult tööd eriti siis, kui ründed ja keskpoolikud appi ei jõudnud ning tuli võtta planeeritust rohkem vastaseid kaitseliinis vastu. Poolajal rääkisime üle, kuidas teisel poolajal jätkata. Kuna vastane tegi häid liikumisi ja positsiooni vahetusi, siis pidime läbi rääkima, kuidas antud olukordades käitume. Teise poolaja alguses suutsime alustada energiliselt, kuid poolaja keskel peale vahetuse tegemist oli keskväljal mängijate jagamises segadus ning see tekitas meile mitu ohtlikku olukorda ja palli meie väravas. Teisel poolajal lõi kahel meie kaitsemängijal välja vigastusega seotud valu, kuid nagu mängijad ka ise ütlesid, siis tuleb lõpuni võidelda, sest teist varianti meil ei ole. Selleks, et kaitseliin liigselt ei kannataks tehti vahetus ning keskväljalt langes Pallon kaitsesse ning tipurünne Õigus tuli keskväljale appi. Tipuründesse suundus Kuus. Mängu jooksul jõudsime vaid mõned üksikud korrad vastase värava alla, millest suutsime ka paar ohtlikumat olukorda tekitada, kuid kahjuks ühtegi võimalust ära ei kasutanud ja väravad jäid löömata.

Peatreener Deniss Samoilov:
"Kahjuks ei suutnud tabeli liidrile vastu panna. Esimesel poolajal olime küll tublid, kuid teisel poolajal lagunesime täielikult. Soovime pühapäeval Legioni vastu paremat sooritust näidata!"

Mängu parim mängija Heleri Rebane: "Mängu seis näitab juba, et mäng kerge ei olnud. Vastased olid väga osavad ja kiired. Korra pilk kõrvale läks, oli ka vastane kadunud. Aga pidasime esimese poolaja hästi vastu ning teiseks poolajaks oli meie jõud raugenud ja nii see tempo meid maha murdis. Aga pea püsti ja usun, et teises ringis oleme juba palju edukamad."

Naiskonna järgmine mäng toimub võõrsil 9. juunil kui külla sõidetakse Tallinna JK Legioni naiskonnale. Avavile kõlab kell 17:00 Wismari staadionil.