Naiskond võttis raskest mängust viigi

Pühapäeval (19.05) toimus FC Elva esindusnaiskonna hooaja kuues mäng kui kodus võeti vastu Pärnu JK II naiskond. Avavile kõlas kell 13:00 Elva Linnastaadionil.

Mäng algas mitme ilusa värava ja vingete emotsioonidega! / FOTO: Cristel Jakobson

FC Elva (N) - Pärnu JK II (N) 3:3 (2:1)
1:0 7' Annika Eek
2:0 15' Liisa Mägi
2:1 45' Elizaveta Rutkovskaja
2:2 49' Elizaveta Rutkovskaja
2:3 76' Alika Malešina
3:3 82' Eneli Õigus

Hoiatused:
15' Kaisa Liina Keps (Elva) 27' Galina Kuusik (Pärnu)
Eemaldamised: -
Pealtvaatajaid: 46

Naiskonna päev algas klubi fotosessiooniga kui tund enne mängu oldi vormis, et teha üheskoos ilusad jäädvustused aastast 2019 piltide näol. Soojendus kulges tavapärasest mõneti rahulikumalt, kuna väljas oli harjumatult soe ilm ning vett kulus nii enne mängu, mängu ajal kui ka peale mängu ohtralt. Naiskond alustas mängu väga edukalt. Kui kaitses võis näha puudusi, siis ründes näitasid oma tõelist palet nii Annika kui ka Liisa, kes viisid mängu alguses naiskonna juhtima lausa 2:0. Kogu mängu jooksul olid vastased vähemuses, kuid see ei tähendanud meie jaoks midagi kerget. Kahjuks ei suutnud seisu hoida ning enne poolaega lasime endale ühe värava tagasi lüüa. Teine poolaeg oli pealtvaatajate sõnul mäng põnevam ning rohkemaid võitlusi täis, kuid sellest põnevast mängust lasime endale kaks tagasi lüüa ning vahepeal oli seis 3:2 vastase kasuks. Mängu otsustas Eneli Õiguse löök, kui väravavaht tuli väravast kaugele välja ning Eneli oskuslikult suutis palli nii väravavahist kui ka kaitsemängijast otse väravavõrku veeretada. Tulisel päeval tuline mäng, millest oleks saanud võtta 3 punkti, kuid peame taas leppima ühe punktiga, mis on samas kindlasti parem kui 0 punkti, mis mängu teises pooles tundus hetkeks karm reaalsus.

Peatreener Deniss Samoilov: "Ei saa viigiga rahul olla. Meile anti võimalus, kuid me ei võtnud seda vastu. Peame ise rohkem tahtma, küll siis tulevad ka võidud."

Mängu parim mängija Eneli Õigus: "Minu mängu eesmärk oli, et tahaksin võtta mängust esimesed 3 punkti sel hooajal ja nagu ikka, mängida tiimina paremini kui eelmised mängud. Oli üksikuid ilusaid momente, kus suutsime rünnata, kuid palju on pühapäevase mängu põhjal vaja veel parandada. Me peaksime mängima jõulisemalt, viima palli rohkem äärtesse ning realiseerima tekkivaid olukordi. Mäng oli nii füüsiliselt kui ka vaimselt raske. Ilm oli kuum. Vastaseid olid küll platsil vähem, aga nad mängisid taktikaliselt väga osavalt ning ka individuaalselt olid osavad. Me ei suutnud tekkinud olukorda ära kasutada ja kiirustasime. Tegime ise enda elu raskeks. Olin peale mängu pettunud. Sellisest mängust peaksime kindlasti võtma 3 punkti. Ma ei saa jääda oma eilse mänguga rahule ega ka tiimi omaga, aga ilmselt viimane viigivärav oli mõjutajaks mängu parima mängija tiitlile, millele tegid suurepärase eeltööd Daniela ja Heleri.
Järgmine mäng Tallinna Kaleviga - no nüüd tuleb see 3 punkti lõpuks ära võtta ja hakata väravaid lööma."


FILMIS: Katarina Elisabeth Käpa, Liis Suits      MONTEERIS: Marek Madisoo


Naiskonna järgmine kodumäng toimub 16. juunil Nike Arena Elva kunstmuruväljakul.
Seniks naiskonnale jõudu ja jaksu võõrsilmängudel. Elva, mille nimel me elame!