Nädalavahetusel oli võistlustules ligi 60 FC Elva õrnema soo esindajat

Foto: Eneli Mossin / FC Elva valge võistkond naiste turniiril

Sel nädalavahetusel toimus FC Elva Indoor Cup naistele ning 2001 a ja noorematele tüdrukutele. FC Elva eest osales turniiri esimesel päeval 2 võistkonda (kokku 21 tüdrukut) ning teisel päeval 4 võistkonda (kokku 38 tüdrukut).
Nädalavahetusel olid kõige edukamad 2001. a ja nooremad tüdrukud. FC Elva valge võistkond saavutas turniiril II koha ning FC Elva punane III koha.

FC Elva klubi tegevjuht Marek Naaris: "Ma olen uhke, et oleme teinud sellist tööd FC Elvas! Kaks päeva tõid areenile ligi 65 tüdrukut. Meie turniiri külastasid Eesti naistekoondise treenerid! See energia, mida annavad edasi Jürgen KuresooKristjan Moorast ja Andres Bõkarev on kulda väärt! Tüdrukud ja treeneri on heaks eeskujud uutele tulijatele ja FC Elva Indoor Cup on ainuke turniir Eestis, kus üks klubi korraldab võistlused kõigile klubi vanuseklassidele noortest kuni täiskasvanuteni välja."

FC Elva Indoor Cup 2014 - naiste turniir (13.12.2014)


FC Elva valge (5.-8. koht): Kirke Mähar, Marleen Mälk, Kaisa Kruus, Merle Päkko, Triin Tiimann, Kaisa-Liina Keps, Katherin Vahtla, Kerlin Lehtla, Eneli Õigus, Eleri Pastak

FC Elva punane (9. koht): Merle Lessing, Daniela Jesin, Karina Kompus, Helena Pallon, Kelly Reisbich, Annaliis Täheväli, Reili Rehme, Maarja Ujamägi, Diana Jesin, Kreete-Liisa Jenas, Age Sander

FC Elva valge treener Jürgen Kuresoo: "Naiste/tüdrukute Indoor Cupi nädalavahetus pakkus mulle väga palju positiivseid emotsioone. Kõige suurem heameel on selle üle,et me üritame positiivset tulemust saavutada läbi võitkondliku mängu mitte läbi juhuslikkuse. Naiste turniiril osalesid võistkonnad kes on juba aastaid osalenud kas naiste meistri- või esiliigades. Meie naised aga vaid rahvaliiga tasandil. Kindel on see,et kui jätkame samas vaimus nii treeningutel kui võistlustel,siis jõuame iga aastaga nendele tippudele aina lähemale."

FC Elva punane treener Andres Bõkarev: "Tänud teile, FC Elva Punane, selle südika ja võitlusliku turniiri eest! Saite väärtuslikke kogemusi ja tugevaid mänge! Olite kõik väga tublid ja jäin teie esitusega rahule!"

FC Elva Indoor Cup 2014 - 2001 a tüdrukute turniir (14.12.2014)


FC Elva valge (II koht): Älex-Sandra Piiroja, Merle Lessing, Christina Vink, Sofia Matvejev, Sirli Mark, Annabel Jesin, Daniela Jesin, Kelli Liivat, Claudia-Tristen Värv, Sascya Assak, Eva-Lotta Meinart   

FC Elva punane (III koht): Kätriin-Elise Pahva, Sandra Põlluäär, Lisanne Visnapuu, Ketlin Štšerbakov, Eneli Mossin, Doris Anete Praakle, Kerti Peep, Kätlin Karjus, Solveig Paju

FC Elva Roheline (5. koht): Alice Dedov, Eliise Täär, Liisa Sakson, Karmen Virkus, Simoona Jesin, Liana Loorits, Diane Kallaste, Diandra Kallaste

FC Elva 2000 (7. koht): Marleen Mälk, Helena Pallon, Triin Tiimann, Iiris Kristiin Piiblak, Kreete-Liisa Jenas, Diana Soop, Liisa Tatar, Kaisa Hanko, Egle TohverFC Elva roheline treener Kristjan Moorast: "Turniiri pesamunad näitasid peale esimest suurt kaotust edasipidi väga südikat mängu kõigi vastaste vastu ja kergelt ei antud mitte midagi. Mõnele tüdrukule oli tegemist päris esimese tõsisema turniiriga. JK Tammeka vastu õnnestus lüüa ka värav ning vaid mõned sekundid jäid puudu, et saavutada ka teenitud võit, paraku 1:1 see mäng lõppes. Ka turniiri Fair Play auhind läks FC Elva Rohelisele võistkonnale, sest nad oli tublid ka mänguvälisel ajal. Valisime üheskoos eilse päeva võistkonna parimaks Eliise Tääri, kes  näitas julget tribblingut ja võitlusvaimu terve päeva jooksul, autasuks talle Fair Play karikas. Oli mõnus päev ja kõik said väga suure kogemuse jagu rikkamaks."

FC Elva 2000 treener Kristjan Moorast: "Meie väljaspool arvestust mängiv võistkond näitas päeva jooksul mänge äärmusest äärmuseni. Võis näha väga nauditavad jalgpalli kui ka palju lihtsaid eksmimusi ja mõtlematust. Eelkõige oli see võistkond pandud välja eesmärgiga anda kogemust uuematele klubiliikmetele Rõngust, Elvast, Puhjast, Nõost, kelle sünniaasta 99-00. Mõne mängija puhul võis näha väsimust eelneva päeva naisteturniirist. Väravaid suudeti lüüa ja enamus mängud ka enda kasuks kallutada. Võistkond sai taas väärtluslikku kogemust ja see on naistejalgpalli ülioluline, sest teadagi tüdrukule/naistele ei ole lihtne leida turniire."

FC Elva punane ja valge treener Jürgen Kuresoo: "Tüdrukute turniirll oli suurimaks positiivseks üllatuseks just kõige nooremate tüdrukute etteasted. Endast 2-4 aastat vanemate tüdrukute vastu mänginud FC Elva kasvandikud,kellest enamuse jaoks oli see üldse esimeseks turniiriks, näitasid ilusat jalgpalli ning võitlesid kõikide võistkondade vastu algusest lõpuni. Kaugel polnud ka esimene võit ja JK Tammeka vastu teeniti igati tubli viigipunkt. Enamus tüdrukuid nägin selles võistkonnas esimest korda ja olen kindel,et nendest tüdrukutest on kasvamas meile väga tubli järelkasv. Väljaspool arvestust mänginud FC Elva 2000 rivistuses oli samuti tüdrukuid kes on alles alustanud ja kelle jaoks oli samuti tegemist esimese turniiriga. Ka nemad suutsid terve päeva jooksul näidata ilusat mängu ja lõid palju ilusaid väravaid. Väga hea meel ka selle üle,et suutsime kahe võistkonnaga mängida ennast 3 parima sekka.FC Elva valge saavutas teise koha ja FC Elva punane kolmanda koha. Kui veel aasta tagasi jäime veel kindlalt Põlva Lootose 2001 tüdrukutele alla,siis nüüd suutsime juba kahe võistkonnaga neid edestada ja mõlema võistkonnaga ka totaalselt domineerida nende vastu. Ka Pärnu JK vastu,kes turniiri võitis, näitasid FC Elva valge võistkonna tüdrukud iseloomu. Jäädes lihtsatest eksimustest 0:3 kaotusseisu ei lasknud tüdrukud pead norgu ja võitlesid välja 3:3 viigi. Jällegi võib tõdeda,et domineerisime võistkonna vastu,kes selles vanuses kuulub Eesti absoluutsesse tippu. Ja nagu Marek ja Kristjan ütlesid,siis turniiri jälgisid terve päeva vältel Eesti koondise peatreener Keith Boanas ja abitreener Katrin Kaarna. Peale turniiri jagasid nad kiidusõnu meie tüdrukute kohta. Kõige tublimatel ka peagi võimalus osaleda noortekoondise treeningutel.Turniiri parimaks kaitsjaks valisid koondise treenerid FC Elva punase võistkonna mängija Doris Anete Praakle. Aitäh teile ilusa turniiri eest!"

Ajakava, tulemused ja statistika:

Naiste tulemused

2001 a ja nooremate tüdrukute tulemused