Meeskondlik kaitsetöö ja Jürgen Kuresoo topeltpakk tõid pealinnast kolm punkti


Foto: Liina Ivask / Pilt on illustreeriv, Pulkkineni tõrjetööd Elva linnastaadionil

Pühapäeval toimunud Esiliiga B mängus läksid vastamisi Tallinna FC Ararat TTÜ ja FC Elva. Kui esimestes omavahelistes kohtumistes oli elvakatel selgeid raskusi, siis eilses kohtumises näitasid elvakad head teravust ja lõid vastastele kaks väravat. Samuti töötati kaitses ühise eesmärgi nimel ja keegi ei lubanud omale looderdamist. Tänu sellele tekkis Araratil vähe häid väravavõimalusi, millest Harutiunjan siiski ühe väravaks realiseeris. 
15. septembril kell 17:00 Sportland Arena, Esiliiga B 27. voor
Tallinna FC Ararat TTÜ vs FC Elva 1:2 (0:1)
Väravad: 72. Harutjunjan - 24., 79. J. Kuresoo
Hoiatused: 34. Tukmatšov, 45. Kuzmin, 68. Lahmanov - 52. Thomson, 90. Joandi
Pealtvaatajaid: 25
Peakohtunik: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Gunnar Nuuma, Margo Noode

FC Ararat: 1-Pulkkinen, 5-Novikov, 19-Tkatšuk, 27-Tukmatšov (46. 7-Harutjunjan), 9-Kelder, 18-Lahmanov, 30-Belozjorov (46. 77-Aasma), 36-Savotškin, 14-Ivanov, 17-Kuzmin (46. 2-Järva), 16-Antonov.
Varus: 7-Harutjunjan, 2-Järva, 77-Aasma.

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 10-Kiho, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 15-Samoilov, 18-Naaris, 8-Tinn (6. 11-Altsaar), 9-Joandi, 7-Kerro.
Varus: 11-Altsaar.

Pealelöögid: 15:15
Raamidesse: 8:8
Ohtlikud rünnakud: 17:18
Nurgalöögid: 8:3
Suluseisud: 2:2
Vead: 15:13

Ootamatu vigastus, kõva kaitsetöö ja Jürgen Kuresoo meistriklass

Mängule läksid elvakad vastu kaheteist mängijaga, ligi koosseisu jagu mängijaid oli kokku eemal ja vahetusmeeste pink oli väga lühike. Sellel lahingul oli vaja hakkama saada ka FC Tarvastu mängijateta. 
Mäng algas ja nagu ikka, halb saab alati halvemaks minna, kohe esimesel pallipuutel vigastas Kaarel Tinn reie nelipealihast ja polnud võimeline mängu jätkama. Tema asemele sekkus vahetusest juba Esiliiga B karastusega mängumees Altsaar, kes küll esmakordselt pidi hakkama saama keskväljal. 
Kohe alguses oli J. Kuresool hea moment 1 vs 1 väravavahiga, aga löök ei olnud täpne ning Pulkkinen tõrjus. Ararat kontrollis mängu oma kolmandikul ja tekitasid üksikuid võimalusielvakate karistusala lähistel, aga siiski mitte midagi väga ohtliku. Mida mäng edasi, seda kindlamaks muutusid FC Elva mängijad. Nähes, et kaitsetöö toimib ja läbi selle tekkisid kiirrünnakud, hakkasid Ararati mehed ka kaitses rohkem kõhklema. Ühest sellisest olukorrast sündis mängu esimene värav. Vasakult äärelt lõikas Naaris ründajale mõeldud söödu vahelt ja leidis kohe keskele vabaks jäänud J. Kuresoo, kes palli meisterliku soorituse järel täpselt väravasse kõmmutas. Trennis harjutatud tegevus oli toodud Sportland Arenale ja see lahendati ideaalselt. Ararat jätkas kontrollimist, aga enam ei olnud tegevuses suurt enesekindlust, mida võis näha mängu alguses. Pigem mäng võrdustus ja FC Elva sai ka palliga hästi hakkama.

Harutjunjan tõi Ararati mängu tagasi, FC Elva kaitse ja kiirrünnakud võtsid kolm punkti Elvasse

Teine poolaeg tegi Ararat kohe kaks strateegilist vahetust, sisse toodi võistkonna suurimad väravakütid - Harutjunjan ja Järva. 
Oodatud pressi ja survet vahetused ei toonud, muutus hoopis mängustiil. Enam ei suudetud tekitada teravust läbi keskvälja ja kaitsjad hakkasid otsima pikkade söötudega Järvat ning Harutjunjani. Need pallid ei kujutanud suurel jaol ohtu, sest enamus palle langes keskkaitsjate või Käkki saagiks. Häid vasturünnakuid elvakate poolel tekitasvasakul äärel Samoilov, kes pääses väravavahiga silmitsi, aga ei suutnud peale pikka spurti palli õigesti tabada ja väravavaht püüdis löögi. Paar minutit hiljem oli taas aktsioonis Samoilov, kes leidis tühja värava ees J. Kuresoo, kelle löök ebaõnnestus ja lendas paremast postist mööda. Kõik FC Elva mängijad krabasid peast kinni ja ei suutnud uskuda, seda mida just nägid! 
Ararat kosus ehmatusest ja suutis tekitada elvakate karistusalas segaduse, mille järel pääses Harutjunjan löögile ja viigistas mänguseisu 1:1. 
FC Elva ei murdunud ja juba seitse minutit hiljem kombineerisid paremal äärel Kerro, Naaris ja Kuresoo, ühe mängu ilusamatest rünnakutest. Naaris leidis meeste summast karistusalasse liikunud J. Kuresoo ja viimane otsustas terava nurga alt õnne proovida ja lõi palli ette posti väravasse!!! Ilus meeskondlik värav ja kui õigel hetkel. FC Elva survestas jätkuvalt isuga ja ei olnud kaugel ka kolmas värav. Naaris ja J.Kuresoo mängisid kavalalt lahti karistuslöögi, natuke teravama nurga alla sattunud ründaja löök ei olnud piisavalt täpne ja Pulkkinen tõrjus jalgadega. 
Mängu kõige parem moment tekkis Joandil, kes elvakate rünnaku ajal täiesti markeerimata jäeti ja tagumisest postist pommi väravale saatis. Ainult Pulkkineni imeline hüpe ja tõrje jalgadega hoidis veel Ararati mängus.
Lõpus teenis Ararat paar nurgalööki järjepanu, aga õiget lahendust ja lööki ei suudetud Käkki väravale saata ning seejärel kõlas peakohtuniku lõpuvile. 

Tallinna FC Flora III - Tallinna JK Legion3 : 1
HÜJK Emmaste - Pärnu Linnameeskond0 : 2
Tallinna JK Dünamo - Nõmme JK Kalju II1 : 2
Kohtla-Järve JK Järve - JK Sillamäe Kalev II2 : 3


Juba kolmapäeval kohtuvad samad võistkonnad Elva linnastaadionil kell 17:45! Ole kindlasti mängul, sest see on parim meelelahutus!