Markus Lokk on tagasi FC Elvas!

29.12.2018-30.12.2018 toimus Tallinnas Kalevi spordihallis Aastalõputurniir, kus oli kohal ka FC Elva esindusmeeskond. Platsil võis jooksmas näha mõne jaoks tuttavat ning mõne jaoks uut nägu. Peale mitmeid aastaid sai platsil näha FC Elva vormis klubi kasvandikku Markus Lokki!
Markus Lokk FC Levadia vormis / FOTO: Jana Pipar

Hetkel 19-aastane Markus alustas oma jalgpalluri teekonda FC Elvas aastal 2007, kui 13-aastane poiss lõi hooaja jooksul 9 väravat. Nii jätkas Markus kuni aastani 2014 kui ta liikus Tallinnasse ning asus mängima U-17 Tallinna FC Levadia II võistkonna eest. 2017ndal aastal tuli Lokk tagasi ning asus mängima Tartu JK Tammeka U21 võistkonna eest, kus ta mängis 2 hooaega. 2018nda aasta lõpus tegi Markus otsuse tulla tagasi koduklubisse ning alustada FC Elva esindusmeeskonnas mängimist.

Aastate jooksul on Markus mänginud ka U16 koondises (4 mängu), U17 koondises (7 mängu), U18 koondises (1 mäng) ja U19 koondises (18 mängu, 1 värav).


Markus Lokk Aastalõputurniiril / FOTO: M. Naaris
Markus Lokk Aastalõouturniiril / FOTO:Marek Naaris

Markus, kuidas oled esimese kolme kuuga sisse elanud?

M. Lokk: "Kuna koht ja inimesed on mulle lapsepõlvest tuttavad siis sisse elamisega probleeme tekkinud ei ole. Treeneriamet on minu jaoks päris uus ning see nõuab kindlasti veel aega, et oskaksin paremini oma mõtteid teoks teha."


Teatavasti on sul klubis ameteid lausa kolm - noorte treener, tehnika treener ja esinduse videoanalüütik. Millised on sinu eesmärgid oma ametites?

M. Lokk: "Treeneriameti kõige suurem eesmärk on kindlasti omaltpoolt midagi noortele anda, mis aitaks neil kasvada ja arenda paremateks mängijateks. Videoanalüütiku amet tuli ka minule ootamatult ning hetkel sellest veel midagi palju rääkida ei oska. Loodan lihtsalt peatreenerile ja võistkonnale abiks olla."


Millisena ja kus näed ennast viie aasta pärast?

M. Lokk: "See on väga hea küsimus. Eks ma kindlasti midagi olen oma peas välja mõelnud kuhu püüelda ning kus sooviksin viie aasta pärast olla, aga kuna elus on ka teisi faktoreid ja kõik võib väga kiirelt muutuda, siis hetkel ma nii palju tuleviku poole veel avalikult ei vaata. Eks aeg näitab."


Markusel on juba sel hooajal FC Elva eest esimene mäng esiliigas tehtud kui 7.03 mängiti Tartus Sepa staadionil Tartu JK Welco vastu. Kas Markus jookseb ka selle hooaja esimesel kodumängul platsile? Tule vaata järgi!

Esindusmeeskonna selle hooaja esimene kodumäng on juba 17. märtsil kell 13:00 Nike Arena Elva kunstmuruväljakul (Puiestee 2, Elva). Tule ela omadele kaasa!