Liepaja Amber Cup pakkus väga tasavägiseid mänge

Eelmisel aastal pääsesime osalema tänu heale sõbrale (Paul Kask, FC Flora) ja suutsime korraldajatele oma mänguga hea mulje jätta. Tänu sellele pakuti meile uuesti võimalust turniirist osa võtta ja kohtuda taas väga tugevate jalgpalliakadeemiatega. Võrreldes eelmise aastaga esinesime veelgi paremini, kuid lõputasime ka seekord samal tabelireal. Positiivsena võib välja tuua, et suutsime olla vastastele palju ohtlikumad, lõime koguni 12 väravat rohkem kui aasta tagasi ning endale lubasime lüüa 7 vähem!
31.10 - 1.11.2014 Liepaja Amber Cup 12.koht
FC Elva: Karl Kruus (vv), Karl Tammeorg, Robin Paring, Robin Kors, Andreas Öövel, Jasper Reilson, Andreas Kiivit, Oliver Kiho, Raido Hurt, Marten Belov, Harald Raave

1.päev

Sdjushor-5 (RUS) vs FC Elva 3:2 väravad: Tammeorg x2

Esimene mäng ning poisid polnud veel mängu sisse elanud, kui juba esimesel minutil vastased värava lõid. Edasi toimus väga võitluslikult ning võistkondliku tegevust sai näha väga vähe. See sobis rohkem vastastele ning lõpuks 4. koha saavutanud võistkonnale anti lahing, kuid ei suudetud enamat 1 väravalisest kaotusest.

FC Elva vs Liepaja/LSSS 02 (LAT) 4:1 väravad: Reilson, Paring, Kors, Tammeorg

Teiseks mänguks tehti omad järeldused ning otsutati rohkem võistkondlikult mängima hakata ning kasutati rohkesti väravavahti. Kuigi mängu poole peal jäädi kaotusseisu, siis sellele vastati kiiresti ühe FC Elva turniiri ilusaima väravaga. Rünnak, kus kõik Elva mängijaid said palli puutuda, lõppes sellega, et Jasper Reilson pidi ainult jala pallile vastu panema, et see tühja väravasse lükata.

Ateitis FM (LIT) vs FC Elva 0:4 väravad: Paring, Kors, Tammeorg, Raave

Turniiri üks lihtsamaid mäng ning see kajastus ka mängupildis. Elva kontrollis mängu ning ei tormatud pea ees rünnakule. Kõik said mängida ning vähem kogenud poisid said kõvasti kogemusi ning enesekindlust.

FC Elva vs SC Grobina 1:2 värav: Paring

Mäng, millest tagantjärgi on kõige rohkem kahju. Lahtilöögi järgselt suutsid vastased juhtima minna ning seejärel jätkus mäng FC Elva survega. Kui viigini jõuti, siis võiduväravat taga ajades unustati kaitse ning tõdemus, kui ise ei löö, löövad vastased, sai jällegi kinnitust. Viimasel minutil lasti kontrarünnakust värav lüüa ning enam polnud kahjuks aega, et viiginigi jõuda. Õppetund missugune.

FC Elva vs West Bromwich Albion FC (ENG) 1:3 värav: Öövel

Kindlasti väga oodatud mäng poiste poolt ja taas suudeti mängida väga korralikult ning häbisse ei jäädud. Kui esimesel minutil lasti vastane juhtima, siis 2 minutil suudeti viigistada ja mängida pikalt kui võrdne võrdsega. Isegi pärast 1:2 tahajäämist ei olnud veel mäng tehtud ning üritati uuesti viigini jõuda. Hilisemad 3.koha omanikud kindlustasid võidu alles eelviimasel minutil. Väga korralik mäng võistkondlikult.

AFA Olaine (LAT) vs FC Elva 4:1 värav: Kors

Mängus oli nagu kaks täiesti erinevat poolaega. Kui esimest 6 minutit domineeris täielikult FC Elva ja asus selle aja jooksul ka juhtima, siis alates 7 minutist tahaks poisid selle mängu ilmselt unustada. Toimus täielik lagunemine, hakati kiirustama, tehti lohakaid vigu, võistkondlik mäng lagunes. Turniiri ainuke mäng, mida võib pidada pettumuseks.

FC Elva vs FC Schalke 04 (GER) 1:1 värav: Kors

Päeva viimane mäng ja jällegi maiuspala poistele. Tugev saksa koolkond vs noor klubi Lõuna-Eestist. Mäng ise oli taas väga korralik ning tahe tõestada, et eelmine mäng oli lihtsalt üks juhus. Kui inglaste vastu olime need meie kes üritasid kaotusseisust välja tulla, siis sakslased panime ise olukorda, kus neil tuli näidata oma parimaid oskuseid, et isegi viigini jõuda. Peaaegu said poisid sellega hakkama, kuid natuke enne mängu lõppu suutsid vastased viigistada, aga võiduni nad ei jõudnud. Väga kõva saavutus, arvestades et Schalke jõudis hiljem finaali, kus tuli tunnistada ainult Venemaa hiiu Moskva CSKA penaltitega paremust.

2.päev

Mängud 9.-16. kohtadele

AFA Olaine (LAT) vs FC Elva 0:1 värav: Kiho

Taas saime kohtuda võistkonnaga, kellele eelmisel päeval olime kaotanud pärast totaalset lagunemist. Seekord võeti end kokku ning näidati, milleks võimelised ollakse. Kuigi skoor ei olnud suur, siis mänguliselt kontrolliti pea tervet mängu ning vastastel väga ohtlikuks ei lastud minna. Enne värava löömist tehti just vahetus ning vastased ei märganud vist seda, sest just mängu tulnud Oliver Kiho oli nurgalöögi ajal täiest vabaks jäetud taga postis ning ta kasutas enda võimaluse kindlalt ära.

FC Elva vs Liepaja/LSSS 02 (LAT) 4:4 väravad: Öövel x2, Tammeorg, Paring

Mäng oli tõusude ja mõõnadega. Kumbki võistkond ei suutnud saada suuremat kui 2 väravalist edu ning lõpuks tehti suureskooriline viik. Väga suure jälje mängule jättis järjest suurenev väsimus, mille tõttu tehti rohkesti vahetusi ning seetõttu langes ka mängu kvaliteet.

FC Elva vs Ateitis FM (LIT) 4:0 väravad: Reilson x2, Tammeorg, Paring

Jällegi üks lihtsamaid mängu, kus põhimängijaid said rohkem puhata ning teised jällegi rohkem mängida. Kogemuste omandamise mäng just algamajatele mängijatele, millest tuldi auga välja.

Norwich City FC (ENG) vs FC Elva 2:2 väravad: Öövel, Paring

Taaskord mäng tuntud ja suure inglise klubi vastu. Mängiti isuga ning suudeti kiiresti 2:0 juhtima minna. Seejärel hakkasid suruma juba inglased, kes näitasid väga häid tehnilisi oskuseid ning suutsid tihti oma kiirete suunamuutustega segadusse ajada Elva mängijad. Tänu sellele tekkis neil ka rohkem ruumi ning lõpuks kasutasid selle ka ära ja suutsid mängu viigistada.

RFS (LAT) vs FC Elva 1:1 värav: Tammeorg

Kahe päevaga oldi mängitud juba 11 mängu ning kaheteistkümnendas mängus jättis väsimus oma märgi. Oldi küll üritavam pool, kuid enmat viigist ei suudetus saavutada.

FC Elva vs Liepaja/LSSS 03 (LAT) 3:1 väravad: Öövel, Paring, Kors

Selleks mänguks tegime väravahtide vahetuse ning postide vahele läks Raido Hurt, kes tegi seal väga hea mängu ning 3:1 eduseisus ja vastase surve all olles päästis FC Elva nii mitmelgi korral halvimast. Kohati tundus selles mängus, et pingutati täpselt nii palju kui vaja, et end rohkem ei väsitaks. Seega tehti jällegi palju vahetusi ning mänguaega said kõik võrdselt.

FC Banga (LIT) vs FC Elva 1:0

Enne mängu saime info, et tegemist on Leedu selle aastase meistriga. Mäng oli täpselt selline nagu oodata pärast 2 pikka päeva. Mõlemad pooled üritasid, kuid kahjuks suutsid ainult vastased oma võimaluse ära realiseerida ning mängust võitjana väljuda.

Kokkuvõtteks võib lisada, et oli väga hea tasemega turniir, kus olid meil endil ka võimalused jõuda 8 parema hulka, aga natuke ebaõnne ja enda eksimused röövisid selle. Mänguliselt olime kohati väga head just võistkondlikult, suutsime mängida palliga, kasutasime julgelt väravavahti, ei läinud kaasa võistkondadega, kes mängisid pikka palli juhusliku võitluse peale.
Jäime tänu sellele paljudele kindlasti silma ning ka turniiri korraldajad kiitsid meid, kui väga hästi mängivat võistkonda. Saime taas hulgaliselt kogemusi ning nägime, millega on vaja tööd teha, et olla veel paremad ning miks mitte järgmistel kordadel juba võidelda 8 parema hulgas.

Treenerid: Veiko Haan, Argo Kaldmäe
Esindaja: Marek Naaris

Turniiri analüüs: Argo Kaldmäe