Laur Nurme ja Marek Naaris külastasid eelmisel nädalal Saksamaa tippklubisid

Foto: Dzintars Kazaks / Delegatsioon 1. FC Kölni esindusstaadionil

Viie päevaga jõudsime külastada palju ja näha sisulist tööd lähemalt võrreldes Inglismaaga akadeemiatega. Külastatud akadeemiates ootas alati soe vastuvõtt ja seda eriti Schalkes, kus meile tutvustati kogu akadeemia köögipoolt.

Soe vastuvõtt, individuaalne lähenemine ja ebatavaline mäng

Esimesel päeval külastasime Bayer Leverkusenile kuuluvat Kurtekotteni akadeemiat, mis on klubi kolmest ainult noortele mõeldud treeningkeskusest suurim. Treeningkeskus koosnes kolmest täismõõtmetega väljakust, kolmest väiksemast väljakust ning mitmekülgsest klubihoonest. Kohapeal saime jälgida U14 vanuseklassi treeningprotsessi ning peale seda kohtuda ka antud grupi treeneri Mirko Casperiga, kes tutvustas lühidalt akadeemia treeningtöö põhimõtteid ja vastas meie küsimustele. Leverkuseni U14 noormeeste treeningul nägime, et kasutatakse ka meile tuttavat harjutusvara, kuid loomulikult olid soorituste tempo ja kvaliteet kõrgemast klassist ning iga noor pingutas, et treeningul endast parim anda.

Päev hiljem külastasime Gelsenkirchenis paiknevat FC Schalke 04 treeningkeskust, mis on täies ulatuses ehitatud ümber 61481 pealtvaatajat mahutava Veltins-Arena. Knappenschmiede nime kandev akadeemia on üks Saksamaa hinnatuimaid ning seal on jalgpalliharidust saanud mitmed maailmakuulsad mängijad nagu Manuel Neuer, Mesut Özil, Joel Matip ja Julian Draxler. Kui hommikul õnnestus meil jälgida Schalke esindusvõistkonna avatud treeningut, siis hiljem saime võimaluse vaadelda akadeemia U12 ja U11 treeninguid sisehallis. Kui Bayer Leverkuseni akadeemias nägime treeningut, mis oli ülesehituse ja harjutuste poolest meile küllaltki tuttava iseloomuga, siis FC Schalke 04 poiste treeningud pakkusid rohkem üllatusi ja andsis mitmeid huvitavaid mõtteid mida kaasa võtta.

Kahel viimasel päeval külastasime 1. FC Kölni akadeemiat, kus saime kasuliku loengu füüsilise ettevalmistuse treenerilt ja seejärel anti ülevaade ka klubi struktuurist, põhimõtetest ning igapäevatööst. Külastasime ka Saksamaa – Prantsusmaa sõpruskohtumiseks ettevalmistatud Rhein Energie staadionit ning saime võimaluse üle vaadata riietusruumid ja teised huvitavamad ruumid, kuhu tavaliselt pealtvaatajaid ei lubata. Treeningkeskuses vaatlesime peamiselt U11-U13 vanuseklassi treeninguid ning nägime ka küllaltki ebatavalist mängu 1. FC Kölni U10 ja FC Schalke 04 U10 võistkondade vahel. Kus, FC Schalke 04 noorte treener ei nõudnud oma mängijatelt väärtusi, mida paar päeva aasta vanemate juures nägime. See pani meid kahtlema räägitus ja samas näitas, see kui oluline on tippjalgpallis tulemus mõne treeneri jaoks. Tihedas konkurentsis piirkonna mängijate pärast valib mõni treener lühiajalise tee.

Küllaltki huvitav oli jälgida 1. FC Kölni U12 (2006 sündinud) vanuseklassi poiste treeningut, kuna antud võistkond on viimaste aastate jooksul võitnud Euroopas mitmeid mainekaid turniire ning mai kuu alguses on antud võistkonda võimalik näha juba ka Elva kunstmurul mängimas.

Foto: Laur Nurme / Marek Naaris Joachim Löwi istekohal Kölni Rhein Energie staadioni pressikeskuses

Kõigi külastatud akadeemiate juurest oli palju uut ja huvitavat õppida aga saime kinnitust ka sellele, et FC Elva treeningtöö on järjest enam õiges suunas arenenud. Kindlasti tuleb edaspidi rohkem keskenduda mängijate individuaalsele arendamisele, et heade eeldustega noortel oleks võimalus tulevikus kõrgemal tasemel mängida ja rahvuskoondist esindada.

Uskumatu kogemus Kölni Karnevalil ja tugevad sõprussidemed 

Kõige elavamalt jäi meelde Kölni Karneval, mis oli midagi uskumatut. Pea kõik linnas elavad inimesed tulid tänavatele, et pidada ühe suurt rahvapidu - Volksfest! Pea võimatu oli linnas jalgsi liikuda ja igal pool liikusid kostümeeritud tegelased. See oli  Meie Jalkafestil on veel palju minna, et sellise mastaabini Elva mõistes jõuda. Kes soovib Kölni Karnevali kohta rohkem teada, soovitame google abiga vaadata.

Foto: Kölnische Rundschau / Kölni värvid on samad meie klubi värvidega, seega FC Elva Jalkafestil polegi palju enam puudu, kui üheskoos rahvapidu pidada ja 28. juulil Elvas tänavatele tulla.

Juba viis aastat oleme teinud koostööd Läti jalgpalliguru Dzintars Kasazksiga, kes on enda ümber koondanud mitmeid toredaid treenereid üle Euroopa. Seekord oli eestlaste, lätlaste ja ühe Venemaa treeneri delegatsioon tõeline meeskond. Õhtud veedeti ühiselt Wupperthali Türgi kogukonna restoranis "Troja", kus meid igal kord suure tunnustusega vastu võeti ja meie tühjade kõhtude eest hea ning paremaga hoolitseti. Teemad mida õhtusöögilauas käsitleti olid seotud jalgpalliga ja rahvusliku eripäraga, kus jõuti üksmeelele, et tähtis on olla hea inimene ja esindada oma rahvust uhkusega. Uued sõprussidemed loovad jälle uusi võimalusi Eesti ja Elva inimestele.

Järgmisel aastal ootab ees taas üks huvitav ja soojem sihtkoht, kuhu on võimalus pääseda ka Elva treeneritel. Tuleb lihtsalt kõvasti terve hooaeg vaeva näha ja oma mängijatega tööd teha. 

Autorid: Laur Nurme/Marek Naaris