Kolm FC Elva poissi olid osalised Sankt-Peterburgis võidetud turniirilFoto: Helmut Paring

Kolm 2002.a aastal sündinud poissi: Robin Paring, Robin Kors ja Karl Tammeorg osalesid koostöös JK Merkuur-Juunioriga Peterburgis toimunud turniiril. Nende panus võitu olid kahtlemata väga suur. Võistlusreis kestis kokku 3 päeva.
Esimene päev - sõit sinna, tutvumine hotelliga, milleks oli Sport Center ja õhtul tegi JK Merkuur-Juuniori treener Anatoli väikese eksursioon linnas.
Teine päev - oli võistluspäev. Hommikusöök ja sõit võistluspaika võis alata. Kokku osales 16 võistkonda, neli neljast alagruppi. Olime ainuke tiim mujalt ja tegime seega turniiri rahvusvaheliseks. Mängud toimusid korralikul naturaalmurul. Alagrupist saavutasime 2 võitu, 1 viigi ning sellega ka kindla edasipääsu veerandfinaali. Veerandfinaalist õnnestu edasi pääseda ka kergelt, võiduga 6:0, kolm väravat Robin Korsi arvele. Poolfinaalis tuli aga juba palju raskem mäng. Terve mäng püsis kõrge tempo, õnnestus kiiresti juhtima minna 2:0. Kuid vastasel õnnestu üks tagasi lüüa ja mängu lõpus jäime surve alla, 2:1 mäng lõppeski ja koht finaalis oli olemas. Seal ootas meid Moskovskaja Zenith. Erinevalt poolfinaalist oli finaal ühepoolne, omasime palju häid võimalusi juhtima minna. Lõpuks see ka õnnestus, kuid kohtunik ei lugenud väravat ära, väidetavalt oli meie ründaja väravavahti eelnevalt ohtlikult rünnanud. Viigilise tulemusega mäng ka lõppes, ees ootas dramaatiline penaltiseeria. Penalteid löödi aga kindlalt mõlemalt poolelt kuni 2:2 seisuni, siis tegi imelise tõrje JK Merkuur-Juuniori väravavaht Kabanen, ning otsustaval löögil Iljin ei eksinud.
Auhinnaks karikas, igale mängijale medal ja vene keelne raamat "Artur".Meie 3 poissi said mängida enamasti põhikoosseisus, said kõvasti mänguaega ja juurde väärt kogemusi.
Kolmas päev- hommikusöök ja siis oli minek reisi põnevaima osa juurde. Poistel avanes võimalus poseerida Champions League karikaga UEFA telgis. Sai teha pilte nii üksi kui tiimina, samal ajal kõike ka filmiti. Poiste nägudest võis näha kui põnev ja vägev see neile oli. Sealt edasi tegime eksursiooni purskaevude, kirikute ja võimsate parkide juures.
Peale seda alustasime sõitu kodu poole.

Reisil osalenud lapsevanem Helmut Paringu kommentaar:
Reis oli võimas. Väga lõbusad ja vastupidavad lapsed nii mängus, kui vabal ajal. Treener Anatolil super head teadmised Sankt-Peterburgi kohta ja tahe kõike seda meile jagada ja näidata. Nii lahked ja abivalmid lapsevanemad ja väga tore bussijuht, kes aitasid meeskonna turniiri võiduni.

Lisaks kolmele poisile oli FC Elva esindajatena kaasa treener Kristjan ja kaks lapsevanemat.
Kokkuvõttes hea turniiritase ja korraldus ning suured tänud JK Merkuur-Juuniorile, kes selle reisi organiseeris.