Kokkola Cup 2014 võistlusreis pakkus palju pingelisi kohtumisi ja ühendas klubi liikmeid


Foto: Cristel Jakobson / FC Elva 2001 võistkond enne turniiri teist mängu

Möödunud nädala keskel viibis pea 1/3 FC Elva liikmetest Kokkolas turniiril. Kolmapäeva hommiku varajastel tundidel alustas teekonda kolm bussi, kümme võistkonda FC Elvast ja üks võiskond FC Otepäält. Kokku osales reisil rekordilised 156 mängijat-fänni!
FC Elva võistkonnad näitasid tugevaid esitusi ja õnnestumistest jäi puudu õige vähe. Parima tulemuse saavutasid 2002 poisid, kes kaotasid veerandfinaalis hilisemale võitjale alles peale penaltiseeriat. Samuti näitasid ennast heast küljest 2006 ja 2007 võistkonnad, kelle saldosse jäi väga palju võite ja väravaid.
"Ligemale kuus kuud planeeritud üritus läks kokkuvõttes väga hästi! Nagu eeldada oli, tuli sellise mahuka projekti planeerimisega ka üksikuid takistusi, aga üldiselt sujus kõik suurepäraselt. Alates bussireisi algusest kuni lõpuni ei tekkinud kordagi võimalust mõelda teistele tegemistele või töödele, see keskkond oli nii ühtne ja tugev, mis haaras endasse. Oli vaja kõiki kuidagi toetada ja kaasa elada.
Aastal 2011 alguse saanud klubi traditsioon on ennast igati õigustanud ja mitmed noored ning vanemad soovivad igal aastal uuesti osaleda. Parim võistlus-ja puhkusreis koos oma sõprade ja perekonnaga." võttis Marek Naaris võistlusreisi lühidalt kokku.

Kokkola Cup tulemused


1999 noormehed - avamängus ei andnud Brasiilia võistkond võimalust!


Foto: Cristel Jakobson / Vaatamata FC Elva 1999 vastu korraldatud hävitustööle soovisid noored FC Elva poisid brasiillastega pildistada.

Erik Vaarmann (vv), Ragnar Sikk, Karel Kaupmees, Romet Pastak, Carl-Robert Kadastik, Ainar Ivaste, Romario Vaino, Hans-Hendrik Karro, Romet Reino, Roland Liinar, Antti Arumäe, Emil Dorofejev, Kristo Kolesnitšenko, Remi Kõivik, Rasmus Jaagant, Kristian Eensalu, Kaur Nukka, Kert Rainis Kentel  

Alagrupp

FC Elva vs Rio das Ostras (BRA) 0:4
FC Elva vs JJK Blue (FIN) 0:2
FC Elva vs Tabasalu (EST) 0:0
FC Elva vs LoVe (FIN) 7:0 väravad: Jaagant 2, Dorofejev, Eensalu, Vaino, Arumäe, Kolesnitšenko
FC Elva vs GBK/KPV YJ  (FIN) 1:0 väravad: Jaagant

Kohamängud

B1/2 finaal FC Elva vs KPV (FIN) 0:2
FC Elva vs JJK Blue (FIN) 2:0 väravad: Kõivik, Eensalu

Tr. Jürgen Kuresoo kommentaar: 

Alagrupimängudes oli FC Elva mäng ebastabiilne, tehti paar väga head esitust ning oli ka mänge, kus jäi poistel puudu kas üksteisemõistmisest, tahtmisest või polnud piisav tehniline pagas. Võib öelda, et saatuslikuks said standardolukorrad. Juba esimeses mängus Brasiilia poistega suutsid poisid kaitses kõvasti rabada ja brasiillased väga ohtlikke momente meie värava all tekitada ei suutnud, kuni nurgalöögi järgses olukorras unustati täiesti üksinda vastaste mängumees. Pärast seda said brassid indu juurde ja võtsid kindla võidu. Teine mäng Jyvaskyla poiste vastu oli meil mitmeid võimalusi mäng enda kasuks pöörata, aga otsustavatel hetkedel ei suutnud me realiseerida häid väravavõimalusi ning mängulõpus suutsid hoopis Soome poisid nurgalöögist ja seejärel karistuslöögist võidu endale napsata. Tagantjärele vaadates sai just see mäng saatuslikuks pürgimaks poolfinaalide suunas. Järgmistes mängudes näidati juba oluliselt paremat mängu. Mängus Tabasalu vastu sai korra hiilata ka FC Elva väravavaht Erik Vaarmann, kes tõrjus Eesti noortekoondisesse kuuluva Markus Vaherna penalti. Mäng ise oli mõlemapoolsete võimalustega, aga kumbki võistkond ei suutnud neid väravateks realiseerida. Alagrupi viimastes mängudes suutsid Elva poisid näidata kohati juba väga head mängu. Mis kõige tähtsam, suudeti ka võimalused väravateks realiseerida.
Kohamängudes 5-8. koha peale tuli algselt kokku minna tugeva Soome võistkonnaga KPV. FC Elva mängus oli näha väsimust ning teravamad vastased võtsid kindla võidu. FC Elva jäi mängida kohtumine 7.-8. kohale. Vastaseks seekord võistkond JJK Blue, kellega kohtuti ka alagrupiturniiril ja just nende vastu otsustati edasipääs nelja parema hulka. Poisid leidsid endas jõudu, et maksta kätte hiljutise kaotuse eest. See meie noormeestel õnnestus ja turniiri lõpetuseks kindel 2:0 võit ja 7.koht turniirilt.

FC Elva 2001 jäi "surmagrupis" neljandaks ja teenis kokkuvõttes 13. koha

Karl Kruus (vv), Romet Jakobson, Calvin Savisaar, Karl-Markus Toover, Gabriel Õun, Robin Mark, Siim Ellermaa, Hendrik Aaliste, Karl Peri, Henri Härm, Erik Salk, Aleksander Alev, Naatan Siimeon Tamm, Otto Norman Assafrei, Reigo Hurt, Karl-Aarne Vihm

Alagrupp

FC Elva vs KPV (FIN) 0:1
FC Elva vs KePS (FIN) 2:1 väravad: Peri, Aaliste
FC Elva vs FC Sport (FIN) 3:0 väravad: Ellermaa, Assafrei, Hurt
FC Elva vs ORPa Kilpa (FIN) 1:1 väravad: Peri
FC Elva vs FC Reipas (FIN) 0:0

Kohamängud

9.-15. koht FC Elva vs Tervarit JK (FIN) 0:1 
13.-15. koht FC Elva vs FC Tarmo (FIN) 3:1 väravad: Hurt, Peri, Assafrei

Tr. Marek Naaris kommentaar:

Kokkuvõttes väga tugev 13. koht. Meie grupi esimene koht (KPV) saavutas pronksi, meie grupi teine koht kaotas finaalis (ORPa Kilpa) ja meie grupi kolmas koht saavutas turniiril kindla 5. koha. Sattusime kõvasse gruppi ja tegime kõva tulemuse. Tervaritega mäng otsustati ka kaks minutit enne normaalaja lõppu.

Kokku 23 tiimi selles vanuseklassis!

Kõige kindlamaid esitusi pakkusid FC Elva 2002 poisid!

Ottomar Sibul (vv), Ottokar Tamme, Robin Kors, Andreas Öövel, Andreas Kiivit, Jasper Reilson, Robin Paring, Urmo Koltsin, Karl Tammeorg, Andre Musta, Raido Hurt, Indrek Olesk

Alagrupp

LBK (FIN) vs FC Elva 0:5 väravad: Tammorg 2, Kiivit, Reilson, Koltsin
FC Elva vs Komeetat Jup (FIN) 8:0 väravad: Kors 2, Paring 2, Kiivit, Reilson, Hurt, Tammeorg
FC Elva vs FC YPA (FIN) 4:0 väravad: Paring 2, Öövel, Tammeorg
FC Sport (FIN) vs FC Elva 0:7 väravad: Kiivit 2, Tammeorg 2, Reilson, Hurt, Paring

Kohamängud

1/16 finaal FC Elva vs IPTA (ENG) 2:1 väravad: Tammeorg 2
1/8 finaal FC Elva vs Jaro (FIN) 0:0 pen 2:3

Tr. Veiko Haani kommentaar:

Alagrupi mängud läksid üleootuste lihtsalt, kus poisid näitasid head realiseerimist, korralikku kaitsetööd ja suurt domineerimist vastaste üle.
Vastased olid ka natuke nõrgemast klassist, kuid ei saanud alahinnata FC Elva poiste tublidust.
1 /16 finaaliks olid aga poiste jõuvarud ja valmisolek kõvasti vähenenud, selles mängus lasime inglastel lüüa kõikide mängude peale ainsa värava. Hoolimata kaotuseisu jäämisest näitasid poisid head võitlustahet ja läbi individuaalsete oskuste ning pingutuste suutsime võtta olulise võidu.
1/8 fiinaalis suutsid poisid üllatada kõiki läbi selle, et võrreldes eelneva mänguga tehti väga head koostööd eelkõige kaitses, kui ka rünnakus. Esimene poolaeg kulges vastase dikteerimisel, millest hoolimata vastastel väga häid võimalusi ei tekkinudki, kuigi loodi teravusi äärtelt. Teisel poolajal hakkas vastaste mänguplaan lagunema ja FC Elva poiste ründemäng järjest paranema. Suutes haarata initsatiivi oli tulemuseks see, et paar minutit enne mängu lõppu tabasime ka vastase ristnurka. Kahjuks pall väravasse ei läinud. Peale 0:0 normaalaega kaotasime penaltiseerias tulevastele turniirivõitjatele.

FC Elva 2003 tunnistas ainult viike ja minimaalseid kaotusi

Mario Kinsigo (vv), Rasmus Saarna, Kaur Karjus, Orm Siimon Madiliainen, Danjel Juškin, Erko Tiimann, Kristjan Olesk, Raiko Lemberg, Kairo Kesa, Joosep Topolev

Alagrupp

FC Elva vs GBK Anfield (FIN) 2:2 väravad: Juškin, Tiimann
FC Elva vs Karhu (FIN) 1:1 väravad: Tiimann
FC Elva vs Komeetat Pegasus (FIN) 0:0
FC Elva vs FC Ypa Keltainen (FIN) 1:1 väravad: Tiimann
FC Elva - OsPa Sin (FIN) 0:1

Kohamängud

9.-15. koht FC Elva vs Karjalan Pojat (FIN) 0:1
13-15 koht FC Elva vs Norvalla FF (FIN) 0:1 

Tr. Argo Kaldmäe kommentaar:

Enne alagrupimänge ei osanud oodata, mis tasemega vastased on ja treenerina isiklikult puudus varasem kogemus selliselt suurelt välisturniirilt. Aga juba esimene mäng hilisema finalistiga (GBK) näitas, et poisid olid tahtmist täis ja võitlesid iga palli pärast. Kaugel ei olnud ka kohe võit, kuid mängu lõpus suutsid vastased viigistada. Edasised mängud toimusid peamiselt FC Elva domineerimisel, aga seekord jäid omad võimalused realiseerimata või suutsid vastased viimasel hetkel piisavalt ründajaid segada. Mõlemad alagrupist edasipääsenud võistkonnad jõudsid lõpuks nelja parema hulka ja natuke suurema õnne korral oleks võinud seal olla ka meie võistkond, sest taseme poolest ei jäänud me kindlasti neile millegagi alla. Kõik poisid näitasid ennast ainult heast küljest ja jätsid treenerile väga hea mulje. Meie turniiril osales 24 võistkond. 

FC Elva 2004 Eliit mäng pakkus erinevaid emotsioone


Foto: Cristel Jakobson / Rongkäigul lehvisid FC Elva lipud kõige kõrgemal ja paistsid teiste hulgast silma.

Rasmus Rüütli (vv), Simo-Gregor Pleskovski, Sverre Lokko, Maksim Matvejev, Hardi Raudsepp, Karl Artur Kors, Martin Otsing, Rasmus Kork, Kösta-Villem Tatar   

Alagrupp

FC Elva - FC Santos (EST) 1:3 väravad: Denisjuk
FC Elva - KPV (FIN) 5:2 väravad: Denisjuk 2, Matvejev, Tatar, Kors
Kostomuksha (RUS) - FC Elva 1:3 väravad: Kors, Denisjuk, Matvejev)
GBK (FIN)- FC Elva 3:2 väravad: Raudsepp, Kork

Kohamängud

HauPa (FIN) - FC Elva 4:0
KPV Mu - FC Elva 1:7 väravad: Matvejev 3, Kors 3, Tatar

FC Elva 2004 a sündinud poisid olid jagatud kaheks - kogenumad registreeriti paremate mängude saamiseks eeldatavalt tugevamasse ehk siis Eliitklassis mängivate võistkondade hulka. Kohe alguses tuli kokku minna tugeva koduse konkurendi ja ka hilisema turniirivõitja FC Santosega. Anti lahing, aga osavamad Santose poisid jäid ikkagi peale. Turniiril hiljem kolmanda koha saavutanud kohalik Soome võistkond alistati tugeva võitluse järel koguni 5:2 ja ka kaugelt tulnud Venemaa poisid suruti järgmises mängus põlvili. Saatuslikuks saanud kaotus tuli vastu võtta võõrustajate käest, mis võttis võimaluse mängida kõige kõrgemate kohtade nimel. Järgnesid varahommikune unine ning tahtejõetu 0:4 kaotus ning viimases mängus juba kindel pingevaba 7:1 võit. Turniiri eesmärgiks oli peale tugevate mängude saamise oli ka sulandada eri paigust pärit poisse (Nõo, Rõngu, Elva, Rannu) ühiseks meeskonnaks nii platsil kui ka platsi kõrval ja sellega saime kindlasti hakkama!

FC Elva 2004 teine võistkond sai esmakordselt rahvusvahelist kogemust

Karl Martin Hollo (vv), Karl Anders Hollo, Erik Käsper, Romet Käsper, Mikk Tari, Robin Murumets, Gert Truupõld, Kaidur Kesa, Magnus Saarna, Rasmus Jakobson

Alagrupp 

FC Elva vs Komeetat Phobos (FIN) 2:6  väravad: E.Käsper, R.Käsper
FC Elva vs PK-37 Valkoinen(FIN)  2:3  väravad: E.Käsper 2
FC Elva - GBK Röd (FIN) 0:1
FC Elva - URA (FIN) 0:0

Kohamängud
FC Elva - TUS (FIN) 0:1
FC Elva - OLS Ranska (FIN) 0:2

Tr. Kristjan Moorast kommentaar:

FC Elva 2004.a teine võistkond läks turniirile eesmärgiga saada rahvusvahelist kogemust ja proovida teha kõigi vastaste mäng võimalikult raskeks. Mitmest piirkonnast koondatud võistkond suutis seda ka teha. Turniiri saldoks jäi küll 1 viik ja 5 kaotust, kuid kõik need mängud kaotati võideldes ja enamasti ka minimaalse vahega. Turniiril õnnestus lüüa 4 väravat ja rõõmsama poole peale jääb 0:0 viiki alagupi võitjaga.
Turniiri lõpus kui tuli mängida kohamänge madalama tasemega tiimidega, kuid paraku sai otsa poiste energia ja seetõttu jäi seekord võit tulemata. Turniiri võib lugeda igati kordaläinuks, sest ilm oli super, kõik said palju mängida ja oli väga lõbus võistlusreis. 

FC Elva 2006 võistkonda täiendasid poisid FC Otepää ridadest, ühine keel leiti kolmandaks mänguks


Foto: Rain Kaasiku / FC Elva 2006 võistkonnas sai nalja koguaeg

Henry Kaasiku, Karla Mets, Karl Markus Tuul, Peeter Alev, Kaur Kuzmin, Karl-Markkus Metslind, Ruuben Jaagant, Raul Ehastu   

FC Elva vs RoPS sininen (FIN) 1:2 väravad: Kuzmin
FC Elva - KPV sininen 2:3 (FIN) väravad: Kuzmin, Metslind
FC Elva - PK-37 valkoinen 1:1 (FIN) väravad: Alev
FC Elva - GBK valkoinen 8:2 (FIN) väravad: Alev 6, Kuzmin, Jaagant
FC Elva - KPV-JPK 06 (FIN) 12:0 väravad: Metslind 5, Alev 2, Tuul 2, Jaagant, Kuzmin, Kaasiku
FC Elva - Tervarit-j musta (FIN) 7:0 väravad: Jaagant 3, Alev 2, Tuul, Kaasiku

Tr. Laur Nurme kommentaar:

Pika ja väsitava reisi mõjusid oli selgelt tunda esimesel võistluspäeval, kui mängisime loosi tahtel oma alagrupi kahe kõige tugevama võistkonnaga. Poisid said oma mängu kiirelt tööle ning suutsid palju väravavõimalusi luua ja samas ka vastaste rünnakuid edukalt lõhkuda. Paraku ei suutnud me kindlaid väravavõimalusi piisavalt realiseerida erinevalt vastastest, kes oma vähesed head momendid kindlalt ära lõid ning seega kaks esimest mängu ka minimaalse eduga lõpetasid. Halb realiseerimine tekitas võistkonnas ebakindlust, mis paistis välja veel ka järgmisel päeval, kui kolmandas mängus jäeti taas väga suur hulk väravaid vastaste õnneks löömata. Selles mängus märgiti lõpptulemuseks 1:1 kuigi tegelikult lõid Elva poisid kaks kindlat väravat, millest üks jäi kohtuniku jämeda tähelepanematuse tõttu lugemata. Meie jaoks oli see aga "võit", mis aitas poistel enesekindlust tagasi tuua ning järgmisele mängule juba parema tujuga minna. Neljandas kohtumises asusid vastased juba esimesel minutil juhtima, kuid Peeter Alevi imeline tegutsemine ei andnud vastastele mingit lootust. Keskkaitses mänginud Alev suutis vastaste võrku saata kuus palli ning sõbrad Kuzmin ja Jaagant lisasid omaltpoolt mõlemad veel ühe, mis andis FC Elva poistele kindla 8:2 võidu. Sellega olid pinged maandatud ja enesekindlus tagasi. Viimasel päeval vastastele enam armu ei antud ning kahe mängu kokkuvõttes võideti väravatevahega 19:0, millega sai turniir meie jaoks positiivse lõpu. 

FC Elva 2007 pakkus pingevabades mängudes palju väravaid


Foto: Cristel Jakobson / FC Elva mängija nr. 2 (Joonas Vähi) näitas oma võimsust ja kohati tuli kohtunikel poissi liigse võitluslikkuse eest ka puhkama saata.

Kerd Kaspar Ivask (vv), Joonas Vähi, Henry Malkus, Richard Siim Roos, Karlis Jakobson, Richard Karro, Mathias Saarepuu, Sander Saarna

FC Elva vs KPV 07 vihreä (FIN) 5:0
FC Elva vs GBK röd (FIN) 16:0
KäTa (FIN) vs FC Elva 0:9
GBK blå (FIN) vs FC Elva 4:5
FC Elva vs KPV 07 valkoinen (FIN) 8:3

Kõige väiksemad poisid olid sellel turniiril kõige edukamad, saavutades 5 mängust 5 võitu väravatevahega 43:7.
Nendele poistele oli turniir samas ka kõige raskem, noormehed on väga väikesed ja võistlusreis pikk. Kaheksast poisist seitse said ka värava kirja, see lisab tulemusele veel positiivsust, sest väikestele poistele ongi väravad kõige tähtsamad ja annavad kõige rohkem häid emotsioone. Kolmes mängus ei lastud endale üldse väravat lüüa, mis näitab ka poiste head võitlejavaimu.
Erilised tänud nendele lapsevanematele hoolitsuse ja kannatliku meele eest, kes FC Elva 2007 võistkonnaga kaasas olid.

Suur tänu poistele, kes panid kõigil teistelgi heade tulemustega suunurgad taevapoole tõusma.
Aitäh Laur Nurmele, kes oli suureks abiks nii minule kui poistele.

Vanemad tüdrukud said raskeid mänge ja väga olulist kogemust! 


Foto: Cristel Jakobson / Igal võimalusel toetatati omade mänge. FC Elva 1999 võistkond väiksematele kaasa elamas.

Reili Rehme (vv), Kaisa Kruus, Annaliis Täheväli, Marleen Mälk, Helena Pallon, Kaisa-Liina Keps, Triin Tiimann, Daniela Jesin, Egle Tuhkur, Merle Päkko, Rahel Repkin, Kirke Mähar, Killu Tolk, Reili Rehme  

Alagrupp

FC Elva vs PaRi (FIN) 0:6
FC United (FIN) vs FC Elva 7:0
TUS (FIN) vs FC Elva 5:0 

Kohamängud  

B1/2 finaal Virkiä (FIN) vs FC Elva 6:0
7.-8. koht YIlves (FIN) vs FC Elva  2:0

Tr. Andres Bõkarev kommentaar:

Tüdrukud tegid iseenesest tubli turniiri. Kuna meil oli kõigest kaks vahetsumängijat, oli alates teisest poolajast mängude lõpuni raske. Lisaks segasid ka kerged vigastused. Olime igas mängus korralikult sees, kuid kuna väsisime kiirelt, siis sellest ka sellised tulemused. Aitäh kõikidele tüdrukutele, kes vapralt mängisid ja võistlusreisil osalesid.   

FC Elva 2002 tüdrukute tase lubas üksikuid mänge võita

Christina Vink, Kelli Liivat, Angeelika Ots, Jaanika Piibar, Annabel Jesin, Sofia Matvejev, Älex-Sandra Piiroja, Eva-Lotta Meinart, Sirli Mark, Merle Lessing, Mirtel Naaris

Alagrupp

FC Elva - HBK (FIN) 2:0 väravad: Lessing 2
FC Elva - OsPa (FIN) 0:1
FC Elva - GBK punaiset (FIN) 0:3
FC Elva - FC Komu (FIN) 0:2 

Kohamängud

FC Elva - SeMi (FIN) 0:3
FC Elva - IK Myran (SWE) 1:1 pen. 5:4 väravad: Vink 

Tr. Jürgen Kuresoo kommentaar: 

Tüdrukute jaoks algas turniir kohe võidukalt. Võrdses mängus HBK vastu suutsid FC Elva tüdrukud oma võimalused vastastest paremini ära realiseerida ja tulemuseks 2:0 võit. Mõlemad väravad Merle Lessingult. Järgmised mängud alagrupis kaotati napilt. Vastased olid natukene osavamad, aga samas jätkus igas mängus väravavõimalusi ka meie tüdrukutele.
Alagrupis saavutati neljas koht, mis tähendas, et järgmised mängud peeti 9.-12. kohale. Järgnevas mängus kohtuti tugeva SeMi võistkonnaga, kes oma paremuse kindlalt maksma pani, mis tähendas, et Elva tüdrukud mängisid viimases mängus 11.-12. kohale. Kui eelnevates mängudes olid vastased kõik Soomest, siis nüüd astus vastu võistkond Rootsist. Rootsi tüdrukud asusid mängu ka kiirelt juhtima. Teisel poolajal teenis FC Elvale penalti Lessing, kes pika soolorünnaku lõpetuseks kastis kukutati. Penaltit asus lööma Christina Vink, kes selle kindlalt ka realiseeris. Edasi domineerisid mängu vastased, kes suutsid Elva värava all mitmeid ohtlikke olukordi tekitada. Kord olid tasemel kaitsjad, kes suutsid viimastel hetkedel ohu likvideerida ning heade tõrjetega hiilgas ka teisel poolajal väravat kaitsnud Matvejev. Viimastel sekunditel määras kohtunik Rootsi tüdrukutele penalti kui Elva kaitsja kukutas karistusalas vastaste mängija. Taaskord suutis Matvejev vastaste löögi tõrjuda ja mängu saatus otsustati normaalaja järgses penaltiseerias. Penaltite realiseerimisel näitasid külmemat närvi FC Elva tüdrukud ning suutsid dramaatilise kohtumise napilt enda kasuks pöörata. Seega lõpetasid tüdrukud turniiri heade emotsioonidega ja tasuks 11. koht.  

Hiljem lisanduvad pildialbumid: Cristel Jakobson, Taavi Kors ja Rain Kaasiku. 

Oodata on ka videokokkuvõtet Kuido Kruusilt! 

Järgmine aasta on tõenäoliselt tulemas võistlusreis maailma suurimale noorteturniirile Gothia Cup 2015, kus saame osaleda FC Elva 1999-2004 noormeeste-neidudega. Noorematega on plaan osaleda Pärnu Summercupil, kuhu saavad paljud lapsevanemad ka kaasa sõita. Kuid need siiski esimesed mõtted peale edukat Kokkola Cup´i.