Kogukonna lugu: Vennad Savimäed lähevad trenni hea meelega

Vasakult: Perepea Varmo, Piret, Maia, Ita, Ants ja Märt

Märtsi kogukonna loos küsitlesime perekond Savimäege. Oleme tänulikud kõigile, kes tänases kriisiolukorras mõistlikult käituvad ja kogukonna tegevuste jätkusuutlikusse panustavad. Nüüd on piisavalt aega, õppida uusi oskusi e-keskkondades ja vaadata üle tegemised koduses majapidamises. Inimsuhted lähedastega võidavad!

Teie pere on klubiga seotud päris pikka aega. Kas Sa mäletad kuidas see kõik alguse sai?

Vastab pereema Piret: Poisid läksid jalgpalli 2014 aasta veebruaris, kui Kaido Koppel hakkas Nõos lasteaialastele spordihoones trenne tegema. Siis olid trenni oodatud lapsed alates 5ndast eluaastast. Ants läks trenni ja siis veel neljane Märt oli trenni vaatamas, aga pallimäng paelus teda kohe, nii et järgmisesse trenni oli juba Märt ka väga oodatud. Nii ta algas ning kestab siiani ilma sundimata.

Mõlemad poisid mängivad hoolega ja pühendunult jalgpalli. Millised on unistused ja eesmärgid selle spordialaga seoses?

Kui poisid olid pisikesed, siis olid unistused suuremad (Real Madrid ja FC Barcelona, lemmikmängijate tõttu). Momendil saavad aru, kui suurt tööd nõuab edasiliikumine ning reaalsustaju on parem. Mõlemad tunnevad suurt rõõmu, kui valitakse kuhugi gruppidesse mängima/treenima, kust on siis ka parem juba edasi liikuda, kui ise oled tubli ja tööd teed. Antsul siis regionaaltreeningud omas vanusegrupis ja Märdil tehnikatreening.

Teie pere on suur, lisaks poistele on sirgumas ka kaksikutest neiud. Kas nemad on ka juba kaasatud jalgpalli vendade poolt?

Tüdrukud mängivad hea meelega poistega palli. Kuna tüdrukute sünni ajal, kolm aastat tagasi, olid ka poisid veel väikesed ja vajasid rohkem ema-isa abi treeningutel käimisel jne., siis võib öelda, et tüdrukud on staadionil ikka väga palju aega veetnud.

Kuidas näete ja hindate teie FC Elva klubi tegemisi piirkonnas? Mida seekõik teie perele annab?

FC Elva on väga ühtehoidev ja arenev klubi. Meil on väga hea meel, et meie teed ristusid, sest poisid on tõesti hingega jalgpalli juures. Loomulikult oleme saanud nii palju uusi toredaid sõpru juurde.

Teie pere on üks värskemaid LHV jalgpallikaardi kasutajaid? Mitu kaarti on teie peres ja mis tundega seda toetusvõimalust kasutate?

Tegime kaardid poistele, kuna nemad teevad just selliseid väikeseid oste koolis ja enne trenni. Nad kasutavad neid usinasti ning tore kui selle juures saame ka klubi toetada.

Uue aasta esimese kolme kuuga oleme kaardikogukonna abiga kogunud juba üle 1025,50 €. Soovitame kõigile klubi fännidele sammu, mis aitab piirkonna spordiklubi edasi arendada ja ise seejuures oma tegemistele mõtestatust juurde lisada.

Täname kõiki, 178 kaardi omanikku senise panuse eest!