Koduväljakul alistati FC Flora III

FC Elva ohustas pidevalt vastaste väravat ja tänu sellele löödi kaks väravat. Viimane pooltund oli natuke raskem, kuna Kaarel Tinn sai punase kaardi ja FC Elva mängis vähemuses.                                                                                                      Foto: Liina Ivask

6. juuni Elva Linnastaadionil kell 14:00
FC Elva - FC Flora III 2:0 (1:0)
Väravad: 41. Veiko Kütt, 70. Kaarel Tani.
Hoiatused: 15., 59. Kaarel Tinn, 44. Veiko Kütt, 80. Gero Mekk, 88. Karl Bussov - 83. Romet Ridamäe.
Eemaldamine: 59. Kaarel Tinn
Pealtvaatajaid: 159

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 4-Bussov, 11-Altsaar (62. 20-Kumberg), 8-Tinn, 7-Kerro (68. 22-Mekk), 15-Samoilov, 19-Tammeorg (62. 2-Tani), 17-J.Kuresoo, 14-Frei (82. 10-Kõivik).
Varus:12-Lõhmus, 2-Tani, 10-Kõivik, 20-Kumberg, 21-Timm, 22-Mekk.

Statistika                    I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      10:3                 8:2                   18:5
Pealelöögid:                 7:2                   5:2                   12:4
Raamidesse:                3:0                   3:0                    6:0
Blokeeritud:                  2:2                   0:0                    2:2
Nurgalöögid:                 5:1                   5:2                   10:3
Vead:                            7:13                 10:7                 17:20
Suluseisud:                   0:0                   0:3                   0:3

I poolaeg

FC Elva alustas esimest poolaega natuke uimaselt. Noored ja vihased FC Flora III mängijad olid agressiivsemad ja võitsid enamuse kahevõitlustest. Mäng läks seetõttu lahtiseks ja mõlemad meeskonnad tegid palju pallikaotusi. Mõne aja möödudes sai FC Elva mängurütmi paika ja seejärel hakkasid tulema head võimalused. Paul-Feliks Frei mängis kaitsjatest mööda ja tegi löögi väravale. Löök raksatas vastu latti ja pall põrkas tagasi värava ette, kus oli Deniss Samoilov, kes lõi palli liiga kõvasti ja nii lendaski pall üle tühja värava. Minut hiljem oli supervõimalus Tarmo Kerrol, kes sai seitsmelt meetrilt löögile, aga ka tema löök lendas kõrgustesse. Survest oli siiski lõpuks kasu, kui karistusalas tõmmati maha Jürgen Kuresoo. Penaltit asus lööma Veiko Kütt, kelle jalg ei värisenud ja ta saatis palli tugeva löögiga nurka.

II poolaeg

Ka teise poolaja alguses hoidis FC Elva mängu oma kontrolli all. Kõik muutus 59. minutil, kui teise kollase kaardi sai Kaarel Tinn. FC Elva oli järsku vähemuses ja olukord oli palju raskem. Mäng muutus kinnisemaks, kuna FC Elva oli sunnitud eduseisust kinni hoidma. 70. minutil muutus olukord jälle lihtsamaks, sest siis sai FC Elva standardolukorra järel karistusalas löögile Kaarel Tani. Kaareli löök ei õnnestunud kõige paremini, aga meie õnneks oli löök siiski piisavalt täpne, et maanduda väravavõrgus. FC Elva eduseis oli nüüd palju kindlam ja meeskond hoidis hea kaitsetööga vastased mängu lõpuni nulli peal.