Klubi naisjalgpallurid läbisid EJL naiskohtunike kursused


Foto: Erakogu / Kohtunikud Diana ja Karina uutes tööriietes

Tartus toimunud kursustel tuli osalejatel läbida praktiline- ja teoreetiline osa, mõlemad meie neiud tegid seda edukalt. Nüüd on noorte treeneritel hea võimalus kutsuda neidusid mänge juhtima, lisaks on mõlemal neiul töö olemas Elva Girls Cup- ja FC Elva Indoor Cup tüdrukute turniiridel.
Eestis tegutsevate jalgpallikohtunike arv kasvas viimase kolme aastaga ligi kolm korda: kui 2009. aastal tegutses meil 180 õigusemõistjat, siis tänaseks on see number tõusnud 499-ni.

Ainuüksi viimase aasta jooksul on Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) kohtunike koolituse läbinud 146 inimest. Selleks korraldas alaliit kursusi nii Tallinnas, Tartus, Viljandis, Taeblas, Kilingi-Nõmmel kui ka Hiiumaal.

"Jagasime Eesti viieks osaks, panime paika piirkondlikud koordinaatorid ja suurendasime koolituste arvu," tutvustas EJLi peakohtunik Uno Tutk viimaste aastate tegemisi. "Eraldi oleme tähelepanu pööranud ka uute naiskohtunike koolitamisele. Näiteks märtsis algab uus naiskohtunike kursus, kuhu on veel võimalik huvilistel end kirja panna."

Teine oluline teema, millele alaliit tähelepanu pöörab, on täiendkoolitus ja kohtunike vaatlejate harimine. Mullu toimus mitu koolitust nii tippkohtunikele kui ka madalamaid liigasid teenindavatele õigusemõistjatele. Et kindlustada järelkasvu, teeb alaliit eraldi tööd talentide rühmaga.

"Iga hooaja eel korraldame koolituse ka Meistri- ja Esiliiga klubide mängijatele ja treeneritele, et anda teavet uute reeglite ja tõlgenduste kohta ning värskendada ja ühtlustada inimeste arusaamu. Samal viisil tahame tõsta kohtunike vaatlejate taset, sest neil on kohtunike arengus oluline roll," rääkis Tutk.

Aastal 2013 on Eestil 12 FIFA kategooria kohtunikku, kellest Andrei Karhu ja Ago Kärtmann tegutsevad rannajalgpallis ning Ainar Kuusk saalijalgpallis. Hannes Kaasik, Kristo Tohver ja Eiko Saar omavad FIFA peakohtuniku ning Sten Klaasen, Silver Kõiv, Jaanus Mutli, Neeme Neemlaid, Hannes Reinvald ja Dmitri Vinogradov FIFA abikohtuniku litsentsi. UEFA kohtunike vaatlejana tegutsevad Uno Tutk ja Are Habicht.

Lisainfo naiskohtunike koolituse kohta: Uno Tutk, uno@jalgpall.ee

Allikas: EJL koduleht