Esindusmeeskond läheb hooajale vastu professionaalsema suhtumisega!

Foto: Liina Ivask / Esindusvõistkond hooajal 2014

Enne, kui meeskond teeb homme hooaja esimese mängu Raasiku FC Jokerite vastu, viskame pilgu seni tehtud tööle ja seatud eesmärkidele!
Vaatame, kes mängivad esinduses, kes on lahkujad- ja tulijad. Kes on meie taustajõud füüsilise- ja finantsilise panusega?
Oleme kasvatanud klubi esindusvõistkonna eelarve mahtu ja tänu sellele suudame teha väga arvestatavat tööd meestega, kuid tuludepool ei ole veel lõplikult koos ja mõned kokkulepped vajavad kinnitamist.
Hooaegade vahel on esindusvõistkonna mehed saanud treenida meie mõistes ideaalsetes tingimustes. Kaks korda nädalas on olnud kasutada terve Nõo Spordihoone saal, mis on andnud võimaluse mängida väga heades tingimustes ja suure mängu sarnaselt. Lisaks neile kahele trennile on võistkond teinud tavapäraseid jooksutrenne, et saavutada kõrgemat töövõimet. 

Treeningmängudes on võistkond mänginud pigem tõusvas joones ja igati loogilist jalgpalli alati. Noormängijad kogevad ja omandavad mäng-mängult järjest rohkem, mis on tekitanud järjest enam momente ründefaasis ja vastasmängijatele andnud vähem võimalusi meie poolel.

Esinduse eelarve maht on ligi 34 000 € hooaeg, mis ei jää üldse palju alla Premium Liiga klubidele nagu Pärnu Linnameeskond ja Viljandi JK Tulevik. Siit võime järeldada, et me oleme finantsiliselt juba praegu võimelised koputama Premium Liiga uksele. Kuna Elva linna spordi arengustreteegias puudub hetkel  tippspordi toetamise kord, siis kogu eelarve on kaetud eraettevõtlusega ja sümboolse panuse lisavad ka kõik mängijad. Meiega on jäänud pea kõik seni olnud ettevõtjad:

Toetajad:

SPORTLAND 
NIKE
DIAMOND POINT
TÄNAVAKIVIMEES (uus toetaja)
SEIDO NÕMMKÜLA (eelmisel hooajal SANGASTE MALT nime all)
BALTI VARA FASSAADID
MAXILLA (uus toetaja)

NB! Lisandumas on veel mõned ettevõtted, kelle avaldame kokkulepete saavutamise järel!

Taustajõud:

Manager: Marek Naaris
Turundusjuht: -
Peatreener: Kaido Koppel
Abitreener: Veiko Haan
Fännikoordinaator: Eneli Õigus
Fännikoordinaatori abilised: Daniela Jesin, Egle Tuhkur, Kaisa-Liina Keps, Riin Rebane
Meditsiiniline abi mängudel: Kristi Alev
Füsioterapeudid: Mihkel Kuresoo, Mari-Liis Kall
Turvalisuse eest vastutaja: Alik Säde ja abipolitseinikud
Fotograafid: Cristel Jakobson, Liina Ivask
Videod: Kaido Koppel, Rando Kall
Tantsutüdrukud: Alina Samoilova
Kodumängu korraldustiim: Marek Naaris, Kaido Koppel, Taavi Jakobson, Margus Ivask, Andris Altsaar (pallipoisid)
Vaimne toetaja: Are Altraja

Täitmata on veel turundusjuhi tool, ootame ja otsime inimest, kes võtaks koha üle Eneli Õiguselt ja suudaks teha sama head tööd ideede kavandamisel ja elluviimisel.

Lahkujad:

Christopher Toom (väravavaht) - laenuleping Tallinna FC Flora III (Esiliiga B)

Hooaja esimeses pooles peab võistkond läbi ajama Oliver Avasoota, kes täidab jätkuvalt kaitsekohustusi. 

Tulijad:

Hans-Hendrik Karro (poolkaitsja)
Remi Kõivik (poolkaitsja)
Artur Lõhmus (väravavaht)
Gennadi Judin (kaitsja)
Kaarel Tani (poolkaitsja)

Aasta suursündmus:

Klubi juubelifestival 6.-8. august, Elvas. Kolme päeva jooksul toimuvad mitmed jalgpalliteemalised üritused, kus saavad osaleda kõik linna ja meie kogukonna inimesed. Viimasel päeval sarnaselt eelmise aasta sünnipäevale palju loosiauhindu toetajatelt.

NB! Suurima auhinnana läheb loosi PEREREIS soojale maale!

Eesmärk:

Liiga: võit kõrgeim - 5. koht miinimum
Karikas: 1/8 finaal (oleneb suuresti loosiõnnest) - ideaalne loos: JK Tammekaga mäng Elvas
Publikurekord: 1000 kõrgeim - 900 miinimum
Publiku keskmine: 315 kõrgeim - 280 miinimum

Foto: Liina Ivask / Pilt on illustreeriv

Peatreener Kaido Koppel iseloomustab lühidalt kõiki esindusse kuuluvaid mängijaid.

Väravavahid:
 • Arvo Käkk - Arvo on hea väravavaht, kes on päästnud hooaegade jooksul meeskonda päris palju. Ta ei ole kunagi teinud plahvatuslikku arenguhüpet, aga ta suudab iga hooaeg ära kustutada ühe oma nõrkuse. Nüüdseks oleme me juba seisus, kus tugevamaid külgi on rohkem. Ootan põnevusega, et näha milles areneb ta selle hooaja jooksul kõige rohkem.
 • Artur Lõhmus - Väga eeskujuliku suhtumisega noormees, kes on hoolimata noorusele väga julge suhtleja. Ütleb kaitsjatele väga konkreetselt ette, mis teha on vaja. Üks tema tugevamaid külgi väravavahina on üks-ühe vastu olukorrad, kus ta suudab instinktiivselt hea positsiooni valida.

Kaitsjad:
 • Mihkel Kuresoo - Intelligentne mängija, kes hoiab ennast alati heas vormis. Suudab mängida mitmetel positsioonidel ja on seetõttu meeskonnale väga kasulik. Kahjuks ei saa ta meeskonnaga koos treenida, sest peab töö tõttu Tallinnas elama. Seetõttu kannatab mõnes olukorras tema kokkumäng meeskonnaga.
 • Veiko Kütt - Meeskonna üks liidritest. Esindab uhkusega Elva inimesi ja hoiab silma peal, et ka teised seda piisava entusiasmiga teeks. On arenenud ka mänguliselt. Esialgu enamasti pikemaid palle mänginud kaitsja proovib järjest rohkem maast mängida.
 • Andris Altsaar - Viimasel ajal vasakkaitsesse nihutatud mängija, kellele meeldib palliga mängida. Tõuseb aktiivselt rünnakutele ja tekitab vastastele seeläbi peavalu. Vahest kipub oma ülesanded kaitses unustama ja siis tekitab raskusi hoopis oma meeskonnakaaslastele.
 • Martin Thomson - Meeskonna kõige pikem mängija, kellest on palju abi õhuvõitlustes. Mängija, kes läheb julgelt kahevõitlustesse ja innustab sellega teisi. Tema kasulikkus meeskonnale seisneb selles, et ta mängib palliga väga julgelt ja aitab rünnakuid alustada.
 • Rasmus Sikk - Veiko Haani mantlipärija. Eelmisel suvel, kui Veiko amatöörjalgpalluri karjääri lõpetas, võttis ta üle tema särgi numbriga kaks. Rasmus on tänu Nõo koolis õppimisele hea matemaatik ja kui treeningutel tekib mõni numbritega seotud küsimus, siis aitab Rasmus alati hädast välja.
 • Kristjan Kumberg - Töökas mängija, kes täidab ülesanded korralikult. Alles eelmisel sügisel esindusmeeskonda registreeritud mängija on teinud tänu heale töökusele läbi korraliku arengu. Usume, et ta suudab hooaja jooksul ennast põhikoosseisu piirile mängida ja teistele sama positsiooni mängijatele motivatsiooni peale suruda.
 • Gennadi Judin - On meeskonnaga olnud lühikest aega. Vajab veel pisut aega, et mängutempoga harjuda. On näidanud tahet õppida ja see on alati üks olulisemaid omadusi.
 • Silver Kiho - Hea töövõime ja liikuvusega mängija. Viimasel ajal on muutunud julgemaks ja läheb hea meelega kahevõitlustesse. Palliga mängus on arenemisruumi.

Poolkaitsjad:
 • Kaarel Tinn - Keskväljameestest kõige paremate tehniliste oskustega mängija. Saab mängust hästi aru ja tänu sellele annab häid sööte. On iga hooaeg olnus üks parimaid väravasöötude andjaid. Tavaelus rahulik noormees on platsil vahest liiga agressiivne ja on eelnevatel aastatel liiga tihti jätnud kaartide tõttu mänge vahele.
 • Tarmo Kerro - Teeb platsil väga palju musta tööd ja tänu sellele on ta meeskonnale väga kasulik. Agressiivne mängija, kes tekitab oma järeleandmatu tegevusega vastastele palju probleeme. Tarmole meeldib olla vastaste ja kohtunike peale pahane.
 • Deniss Samoilov - Väga aktiivne mängija, kes teeb kõike kõrge tempoga. Tema pressing vastastele on väga kõrge tasemega ja see on võrreldav isegi Eesti kõrgliiga mängijatega. Palliga mängides on arenemisruumi, sest ta ei ole oma uue positsiooniga keskväljal veel lõplikult harjunud.
 • Jürgen Kuresoo - Mees keda ei peaks pikemalt tutvustama. Ta on osaline väga paljudes FC Elva löödud väravates. Ta lööb ise palju väravaid ja kui ta vahest omadele söötu ka annab, siis on need enamasti väravasöödud. Kaptenina teeb väljakul eeskujulikult tööd ja on ka kaitses abiks.
 • Tarvo Timm - Korraliku potensiaaliga noor ääreründaja. On palliga osav ja on suuteline igast vastasest mööda mängima. Lisaks on tal korralik löök. Tänu noorusele on tema esitused veel ebastabiilsed, aga see paraneb aja jooksul saadud kogemustega.
 • Kerdo Puusalu - Tugev noormees, kes liitus meeskonnaga  eelmisel suvel. Mõned vigastused on viimastel aastatel tema arengut pärssinud. Viimastel kordadel, kui on mängu pääsenud, on näitanud julgustavaid märke.
 • Karl Bussov - Mitmekülgne mängija, kes võib vajadusel kasvõi väravas mängida. Üks kõvemaid võitlejaid, kes on tänu tugevale kehale selles väga edukas. Palliga mängides on tema liigutused kuidagi kandilised, aga mingi ime läbi need liigutused töötavad.
 • Hans-Hendrik Karro - Meeskonna pesamuna. Alles viieteist-aastane poolkaitsja peab käesoleval aastal peamiselt duubelmeeskonnas ja noorteklassis mängima, et rahulikult kogemusi omandada. Aga Hans on hoolimata noorusele tark mängija ja see on hea märk tulevikus läbilöömiseks, ükskõik millises valdkonnas.
 • Ats Joandi - Keskvälja õhujõud kellel on väga tugev vasaku jala löök. Vastase karistusala lähistele jõudes on ta väga ohtlik. Keskväljamängijana võiks muuta oma mängu mitmekülgsemaks.
 • Laur Tammeorg - Korraliku tehnikaga väsimatu töömees. Oli eelmisel aastal raskustes vigastustega. Kui ta saab oma tervise korras hoitud, siis on ta edaspidi oluline osa meeskonnast.
 • Remi Kõivik - Üks nooremaid mehi, kes mängib arvatavasti enamasti duubelvõistkonna eest. Loodetavasti üllatab ja trügib ka esindusmeeskonna eest väljakule, aga nii noore mängijaga tuleb veel kannatlik olla.
 • Kaarel Tani - Suurte kogemustega keskväljamees on ringiga tagasi Elvas. Kahjuks on tal probleeme põlvedega ja ei ole veel valmis sajaprotsendiliselt mängima. Kui ta oma tervise korda saab ei tohiks tema kvaliteedis küsimustki olla, sest ega ta ilmaasjata aastaid kõrgliigas ei mänginud.

Ründajad:
 • Gero Mekk - Suurepäraste füüsiliste eeldustega mängija, kellel on olemas väga terav liigutus ja plahvatuslikkus. Kui me suudame tema pusle lõpuks kokku panna on meil olemas üks hea mängija. Hetkel on meil ainult osa pildist koos ja osad tükid tuleb alles üles otsida.
 • Paul-Feliks Frei - Eelmisel hooajal põhiründajaks tõusnud noormees, kes jõudis ka noortekoondisesse. Usume, et jätkab sarnast tendentsi ka käesoleval aastal. Teeb igal treeningul keskendunult tööd, et areneda. Sihid on kõrged!
 • Raido Kuus - Koos kaksikvenna Randoga näitavad kõige paremat töökultuuri meeskonnas. Teevad oma tööd alati korralikult, keskenduvad ainult mängule ja aitavad alati ka teisi. Tegudemehed, kes eriti tühja juttu ei aja. Raido on ründajana meeskonnamängija.

Arvo Käkk ja Marek Naaris peatreenerist:
 • Arvo Käkk - Mees, kes tuli tagasi Elvasse, et viia võistkond uuele tasemele. Teeb rasket tööd muutmaks Elva mängustiili efektiivsemaks ja nauditavamaks. Soovib alati näha mängijaid endast maksimumi andmas ning lõpuni võitlemas. Kui mehed suudavad tema nägemuse platsil ellu viia, võib rahulikult pingilt tulemust nautida.
 • Marek Naaris - Klubi arendades peab olema kaugem visioon ja -eesmärgid. Kui poolteist aastat tagasi sai vastu võetud otsus järgmiseks sammuks, siis silmapiiril paistis ainult Kaido Koppel, kes suudaks suurt tagasilööki tekitamata võistkonda paremaks arendada. Õpib väga palju ja rakendab seda praktikasse! Võistkond on võtnud mehe omaks ja tõotab tulla palju stabiilsem hooaeg võrreldes eelmisega. 

Soovime mõnusaid jalgpallielamusi ja kohtume kõigiga 12. aprillil, Elva linnastaadionil!