Keilast toodi viigipunkt (Video mängu tipphetkedes ja link mängu järelvaatamiseks!)

Pilt eelmise hooaja kodumängust FC Flora vastu/Foto: Cristel Jakobson

Hooaja viiendas voorus viigistas FC Elva esindusmeeskond võõrsil Keila JK-ga 0:0.

Esindus pidi vihmasel neljapäeval ette võtma bussireisi Keilasse, kus kohtuti kohaliku Keila meeskonnaga, kes sel hooajal Esiliigas uustulnuka rollis on. Viimati kohuti sama vastasega aastaid tagasi, kui madistati veel Teises liigas. Soccernetis otse-eetris üle kantud mäng lõppes ilma väravaid löömata, lepiti 0:0 viiki.


Enne mängu


Keila peatreener Richard Barnwell: "Elva tegi viimases mängus mõne vea, mis neile kaotuse põhjustasid. Samas lõid nad väga palju väravavõimalusi, mille tulemusena nad olid vähemalt viigpunkti väärt. Elva tahab kindlasti meie vastu 3 punkti saada ning me peame selleks valmis olema, eriti nende kiireteks rünnakuteks. Me teame, kuidas meie ründama peame ning peame võtma oma rünnakutest maksimumi."

Kodumeeskonna mängija Egon Mõek kommenteeris: "Elvaga oleme II liigas kohtunud - kodus võitsime ja võõrsil kaotasime. Olid väga võitluslikud mängud. Neljapäev tuleb samasugune mäng, tuleb võidelda iga sentimeetri eest väljakul ja mänguplaanist kinni pidada, siis tuleb ka positiivne tulemus."  


Meie peatreener Veiko Haan teadis, mille järgi minnakse: "Keila JK on meil vana rivaal madalamatest liigadest, kellega pole ammu palliplatsil kohtunud, seega on suur rõõm katsuda jõudu üle pikkade aastate. Kindlasti on meil kolme punkti vaja ja selle järgi me ka läheme, kas see ka õnnestub, selgub neljapäeva õhtuks."


Meie noor poolkaitsja Hans-Hendrik Karro teadis, millest räägib: "Mehed janunevad väravate ja võidu järele, esimeses kohtumises Keilaga tahame neile koha kätte näidata. Eelmises mängus Rakverega jäi puudulikuks just viimane etapp - palli väravasse lükkamine. Sel neljapäeval on plaan lihtne, taga null, ees korralik realiseerimine ja selle tulemusena kolme punktiga kojusõit."


Mängu algus!


Kasutaja FC Elva foto
Koosseis mänguks/Pildil on märgitud algkoosseisu nr. 12 Karl Kruus, kuid tegelikkuses alustas postide vahel nr. 1 Arvo Käkk.


Vihmases ilmas peetud mängu alustas paremini Lõuna-Eesti meeskond, pidev surve ja mõningad väravavõimalused kahjuks enda tulemust esimesel poolajal ei toonud. 

Teisel poolajal oli Keila parem. Oli umbes 10-minutiline periood, kus vastane domineeris ja tekitas pidevat ärevust meie värava all. Taastuda sellest ei suudetud ning enesekindlust tagasi ei saadud. Väravavaht Arvo Käkk pidi tegema olulise üks-ühele ründajaga tõrje, et päästa omad halvimast. Mängu viimastel minutitel pääses ka meie poolt Remi Kõivik umbes viie meetri pealt löögile, aga kahjuks ei tabanud palli piisavalt hästi ning kuldset võimalust ei suudetud realiseerida. 
Mäng lõppes ausa 0:0 viigiga.


5. aprillil kell 19 Keila staadioni kunstmuruväljakul

Keila JK - FC Elva 0:0 (0:0)

Hoiatused: 75. Raido Leokin, 90+3. Egon Mõek - 51. Tarvo Timm, 60. Martin Thomson, 81. Hans-Hendrik Karro
Mänguolud: +11, kergelt vihmane ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 96
Peakohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Marto Kiisk, Allar Nõugast
Neljas kohtunik: Denis Petrov

Keila: Kermo Kiiler, Mait Nõmme (46. Martin Uusla), Tiit Tikenberg, Toomas Kelo, Kristjan Jürgenson, Braien Kaldoja, Egon Mõek, Raido Leokin, Oliver Suur, Carl Kalju (46. Henry Rohtla; 90. Ronald Viisimaa), Ralf Friedemann (75. Robert Indrek Pangsepp).
Varus: Martin Uusla, Jako Metsson, Henry Rohtla, Ronald Viisimaa, Heigo Kosemets, Robert Indrek Pangsepp.

Elva: Arvo Käkk, Henri Härm, Veiko Kütt, Martin Thomson, Mihkel Kuresoo, Tarvo Timm (80. Remi Kõivik), Raido Kuus, Ats Joandi, Nikita Karasjov (74. Hans-Hendrik Karro), Jürgen Kuresoo, Paul-Feliks Frei (61. Karl Tammeorg).
Varus: Christopher Toom, Naatan Siimeon Tamm, Remi Kõivik, Hans-Hendrik Karro, Karl Tammeorg


Peale mängu

Veiko Haani mängujärgsed mõtted: "Esimesel poolajal suutsime enda mängu peale suruda ja mäng läks meie plaani järgi. Kahjuks ei suutnud enda võimalusi ära realiseerida. Teisel poolajal antsime initsiatiivi käest ära ja jäime ise surve alla. Tuli sisse mitmeid ohtlikke indiviiduaalseid eksimusi. Mängu lõpus saime ühe väga hea võimaluse. Siiski oli viik aus tulemus sellele mängule.

Kapten Jürgen Kuresoo võttis mängu samuti kokku: " Lõppkokkuvõttes tuleb rahul olla selle 0:0 seisuga, aga oli kaks täiesti erinevat poolaega. Esimesel olime palliga enesekindlad ja lõime võimalusi. Teine oli vastupidi. Keila sai mängu sisse ja ise olime närvilised, Kaitse osaga võis rahule jääda, aga just see palliga mäng... Kui palli võitsime, siis hakkasime liialt rapsima.  Ega Keila teisel poolajal midagi suurt ei muutnud, aga nad said kätte enesekindluse ja meie ei suutnudki sellest välja tulla. Esimese poolaja põhjal oleks siit kindlasti kolme punkti lootnud. "


Link täispikkuses mängule: http://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-keila-esimene-telemang-loppes-viigiga-vigastuspausilt-naasnud-ainsalu-vahetati-32-minutil-valja

Järgmine mäng juba sellel pühapäeval, 8. aprillil, kui vastaseks Tartu JK Welco! Mängu algus kell 13:00. Tule toeta omasid!