Kaksikud aitasid FC Elva Eesti karikas järgmisesse ringi

Eile toimunud Eesti karika 1/16 finaalis kohtus FC Elva kohaliku Suure-Jaani Unitediga.  Klubi esindus võitis kohtumise küll 2:1, aga see ei tulnud üldse kergelt. Kohale jõudes ja väljakut silmates oli selge, et siin tuleb täna ainult üks ping-pong. Väljak oli täielik mättaväli, millel polnud võimalik "fc elva stiili" mängida. Väravate eest hoolitsesid vennad Rando ja Raido. Unitedi poolelt oli täpne Terras.
Pealtvaatajad: 30

FC Elva: Arvo Käkk (46. Ergo Leppik), Rando Kuus, Karl Bussov, Veiko Haan, Taavi Aasmäe, Mihkel Kuresoo, Tarmo Kerro (72. Karl Mark), Henry Eichelmann, Kaarel Tinn, Kaarel Tani, Raido Kuus (83. Kerdo Puusalu)

Kohtumist alustas FC Elva ilma kahe liidrita, kaitseliinist oli puudu kõiki innustav Veiko Kütt ja poolkaitseliinist puudus Jürgen Kuresoo, kes oli puhkuse ära teeninud. Oli hea võimalus teistel ennast tõestada, kuid selle eesmärgi tegi väga raskeks väljaku olukord.
Esimesel poolajal FC Elva ründas väga teravalt, kohe alguses karistusala paremast nurgastlõi M. Kuresoo välisküljega ristlatti. Mitmel korral pääsesid väravavahiga silmitsi Tinn, Raido, Kerro ja Eichelmann, kuid väljaku ebatasasuse tõttu ei püsinud pall soovitud kursil ja võimalused järjest luhtusid. Omad head momendid tekkisid ka Unitedil, paaril korral said ohtlikult löögile Thverdohleb ja Terras. Kogu mäng oli vastastel taktikaliselt hästi valitud, parimad ja tugevamad mehed olid ründes ja ülejäänud seitse tegelesid peamiselt oma väravaesise kaitsmisega. Siiski suutis esimesel poolajal FC Elva skoori avada, kui oma hooaja esimese värava lõi Rando. Peale nurgalööki tekkis sagin, mille käigus kukkus Rando koos palliga üle väravajoone seisuks 1:0.
Teisel poolajal sekkus FC Elva poolt mängu Ergo Leppik ja Suure-Jaani oli kohale toonud oma salarelva - Kristjan Kärti, kes pidi elvakatele peavalu tekitama Unitedi vasakul äärel. Eelmisel hooajal pallis Kärt FC Tarvastu ridades. Mäng jätkus ikka ping-pong stiilis ja see oli harjumatu FC Elvale, lisaks hakkasid tekkima vead teineteise mõistmisel, mis andis veelgi jõudu juurde võõrustajatele. Parim moment oli M. Kuresool, kuid pealöök polnud piisavalt täpne ja lendas üle otsajoone, see oleks võinud mängu otsustada.
Hoopis Suure-Jaani lõi viigivärava, ühel harvadest rünnakutest löödi pall paremalt äärelt kasti, kus mänguvahend tegi maapinnal trikke ja Leppikul läks püüdmisel pall käest lahti. Esimesena oli noolimas Terras, kes palli tühja väravasse lükkas. Siis algas möll peaaegu nagu FC Elva kodumängudel, mängu teadustaja lasi kuuldavale sellised hõisked ja emotsioonid. Selles osas kiidusõnad jalgpallijuhtidele Unitedis.
FC Elva mängijad olid paar minutit shokis, õnneks see ei kestnud kaua. Paremalt äärelt mängiti kastis vabaks Raido, kes küll sättis natuke kaua, kuid suutis raskest olukorras palli väravasse toimetada 2:1 FC Elvale. Mäng jätkus ikka ping-pong stiilis, korra käis pall teist korda Leppiku väravas, aga enne seda oli abikohtunik fikseerinud suluseisu.
Mängu lõpus jätkus FC Elva surve, kuid kolmandat väravat ei suudetud vormistada. Kohtumise lõppedes võisid Elva toetajad ja mängijad kergendatult hingata, võit "karukoopast" oli võetud ja nüüd tuleb ootama jääda järgmist vastast. Kas Tartu SK10 (EL) või Tallinna FC Flora (ML)?

Tartu SK 10-Tallinna FC Flora12.09 18:45

Märkimist väärib fakt, et FC Elva kodumängude keskmine näitaja Eesti karikas on siiani parim.