Intervjuu: Omakandimees Oliver Avasoo usub, et eredamad hetked on alles ees

Foto: Diana Jesin / Pilt on tehtud viimasest mängust JK Järvega

Kolmapäevase mängu ootuses võttis fcelva.ee ühendust SK10 Premimumist liitunud Oliver Avasooga. Kes veel ei teadnud, siis Oll on pärit siit samast Elva kõrvalt Peedult. Kümme aastat tagasi otsustasid vanemad kolida Tartust eemale ja valik ei langenud Peedule juhuslikult. Nimelt elab siin palju sugulasi, kelle hulgas on ka Mihkel Kuresoo ja Jürgen Kuresoo.

Tere, Oliver! FC Elva kodulehe toimetus soovib tutvustada oma lugejatele- ja liikmetele uusi mängijaid. Valisime esimeseks just Sind!
Oled jäänud silma tööka- ja väga energilise mängijana, kes tahab mängus või trennis palju olla palli läheduses ja jagada otsustavaid sööte
.

Vanus: 23
Pikkus: 173
Kaal: 68
Särgi number:  22
Positsioon: poolkaitsja

Kui vanalt alustasid jalgpalliga ja kes on olnud Sinu treenerid?

Jalgpalli hakkasin mängima 8 aastaselt, esimeseks treeneriks oli Märt Räli, peale seda Mart Raukas, Sergei Serdjuk, Leho Tamvere ning Anton Raudsepp.

Kes või mis motiveeris Sind selle spordialaga tegelema?

Ega ma täpselt ei mäletagi ,aga enamus mu klassivendi mängis jalgpalli, seega arvatavasti sealt ma selle pisiku saingi.

Millist sündmust või võistlust võid pidada eredaimaks hetkeks oma senisel jalgpalluri teekonnal? Kirjelda! 

Pean tunnistama, et minu senisel jalgpalluri teekonnal ei ole olnud väga eredaid hetki, aga kui midagi ikka välja tuua, siis vast neid nooruspõlve aegu, kus tunnistati enamus ajast ainult võite ning turniiridelgi olime meeskonnaga alati poodiumil. Individuaalselt eredaimateks hetkedeks võib pidada kahte A-klassi Eesti meistrivõistlustel saadud suurima väravalööja auhinda.

Kindlasti paljud FC Elva toetajad-fännid tunnevad huvi, kuidas sattusid Sina FC Elva esindusmeeskonda? 

FC Elvasse olen sattunud mitmete asjade kokkulangemisel, peamiseks põhjuseks võik ikkagi pidada seda, et mu eelmine meeskond läks laiali, kuna aga tahtmine oli ikkagi edasi mängida, siis langes see valik FC Elva kasuks.

Kuidas on läinud Sinu sulandumine võistkonda ja klubisse?  

Ei saa kurta, siiani on läinud kõik väga hästi.

Oled ligi kolm kuud treeninud FC Elvaga. Mida tehakse FC Elvas treeningutel ja selle väliselt teisiti võrreldes varasemate kogemustega? Milles näeksid veel kõige rohkem arenguruumi? 

Praktiliselt kõike tehakse teistmoodi, treeningutel ja selle väliselt on suhtumine professionaalsem, treeningud on intensiivsemad ja läbimõeldud, trennides on distsipliin ning trennidesse suhtutakse siin ikka täie tõsidusega. FC Elva on kiiresti arenev klubi, selle taga on inimesi, kes soovivad, et see nii ka jääks ja selle nimel tehakse ka väga palju tööd.

Võistkonnas oled noore vanuse kohta siiski üks kogenumaid ja osavamaid mängijaid. Noored soovivad kindlasti võidelda koha eest esindusvõistkonnas ja sunnivad ka kogenumaid rohkem pingutama. Keda pead hetkel noortest kõige võimekamaks mängijaks ja milles see väljendub? 

Ma arvan, et oleks ebaõiglane kedagi spetsiaalselt välja tuua, kuna nad kõik on väga noored ja võimekad ning tahtmist täis, tehakse palju tööd, et end arendada ja paremaks saada.

Mida sa soovitad noortele, kes on alles alustanud jalgpallitreeningutega?

Trennis tuleks ikka alati kohal käia ning seal ka endast maksimum anda, kuulata treenerit ning loomulikult iseseisvalt ka palliga tegeleda.

Juba homme lüüakse pall mängu Elva linnastaadionil ja kõigil avaneb võimalus tutvuda Olli ning juba eelmisest hooajast tuttavate jalgpalluritega. Ole varakult kohal, sest oodata on väga palju pealtvaatajaid!