III-liiga Ida tsooni liider FC Maardu võttis FC Elvalt revanši

Eesti karika 1/16 finaalis kohtusid FC Elva ja FC Maardu. Kevadel väikeste karikas võidukas olnud kodumeeskond pidi eile sama skooriga külalistele alla vanduma. Külalistele kindlustasid võid Maksim Krivošeini kaks väravat, FC Elva värava lõi Raido Kuus.
31.08.2011 kell 18:00 Eesti karika 1/16 finaal, Elva linnastaadion
FC Elva vs FC Maardu 1:2 (0:1)
Väravad: 47. Raido Kuus - 42., 60. Krivošein
Hoiatused: 29. Aasmäe, 44. Kütt, 79. Tinn - 45. Krivošein, 89. Meshcheryakov, 89. Šalabai, 89. Boldõrev
Eemaldamised: -
Kohtunik: Edgar Leht
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajad: 90

FC Elva: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Rando Kuus, Veiko Kütt, Veiko Haan, Jürgen Kuresoo, Tarmo Kerro (76. Erki Vorobjovski), Kaarel Tinn, Evert Soonberg, Taavi Aasmäe (46. Juri Širokov), Raido Kuus

Varus: Riho Männiste

Elva linnastaadionil kohtusid III-liiga tsoonide liidrid, Idas kindlalt kümne punktiga teist kohta edestav FC Maardu ja Lõuna liider FC Elva. Huvitav ja sarnane fakt veel mõlema võistkonna 2011 liigamängudest, nimelt on FC Maardu väravate vahe hetkel 60:13 ja FC Elval sama näitaja 59:14. Nagu jalgpallis ja spordis ikka, paberil mänge ei võideta.
See kord oli mäng lahtine, olukorrad tekkisid mõlema värava lähistel. 42. minutil sai kodumeeskond lohakuse eest karistatud, keskkaitsja ja väravavahi kokkupõrkest vabaks jäänud palli polnud Krivošein raske väravaks vormistada.
Teine poolaeg algas tuliselt ja juba 47. minutil viigistas Raido Kuus peaga mänguseisu. Suurepärase eeltöö väravale tegi Kaarel Tinn. Jätkus võitluslik mäng, eriti palju kahevõitlusi võitsid just FC Maardu mängijad ja tänu sellele tekkis palju võimalusi kiirrünnakutest. 60. minutil kasutati ära Krivošeini kiirus, kellele kaaslane õigel ajal söötis, esimesel ei olnud suuri raskusi oma teise värava löömisel selles kohtumises. See aga pani uuesti FC Elva käima, prooviti ja prooviti, kuid väravat lüüa ei õnnestunud. Mitmed sooritused suutis külaliste väravavaht tõrjuda. Eriti ohtlik oli Soonbergi pall, mille väravavaht tõrjus ristnurgast, mõni hetk hiljem nullis ka Jürgen Kuresoo madal löögi posti kõrvalt. FC Elva ründas meeleheitlikult, aga väravale oli  lähedal hoopis FC Maardu.
Rohkem väravaid ei sündinud ja FC Maardu pääses edasi 16 parema hulka. FC Elva hooaeg jätkub nüüd ainult III-liigas, kus ees ootamas väga tähtsad mängud.

Järgmine kohtumine 4. septembril kell 12:00 Väimalas, vastaseks Navi Vutiselts.