Duubel kaotas liidrile teise poolaja väravatest

FC Elva II – Pärnu JK Poseidon Nirvaana 0:2 (0:0)
Pealtvaatajaid: 17

FC Elva: Aimar Tamm, Karel Kaupmees, Gennadi Judin, Rasmus Sikk, Oliver Kütt (75. Joosep Allik), Kerdo Puusalu, Hans-Hendrik Karro (54. Oliver Käkk), Artur Anderson, Anti Ivaste (46. Rasmus Jaagant), Gen Alev (59. Karl-Kristopher Tigane), Andres Bõkarev (52. Ott Alekõrs)
Varus: Karl Kimmel, Gennet Joel Laks

Pingeline esimene poolaeg

Kohtumine tabeli liidritega tuli maha pidada suures kuumuses, mis sobis selgelt paremini suvepealinna mängijatele. Elva mängijad alustasid kohtumist ründavalt ja Pärnul oli tõsiseid raskusi, et alguses oma mängu käima saada. Läbi mõlema ääre jõudsid pallid tihti ohtlikult Pärnu väravaesisesse rünakutsooni, kuid löögile jõudsid Elva mängijad vähe, sest vastaste kaitse oli omal kohal. Rünnakul jäi puudu võimsusest ja kiirusest ning võitluslikes olukordades olid Pärnu mängijad oma kaitsetsoonis kindlalt Elvast üle. Korra õnnestus Elva poolelt Andres Bõkarevil pall peaga Pärnu väravasse saata, kuid kohtunik fikseeris suluseisu ning värav ei lugenud. Ülejäänud poolaja vältel toimus suurem osa mängust keskväljal ning kiirete ründajate peale mänginud Pärnu omas mitmeid ohtlike moment, mis meie õnneks realiseerimata jäid. Mitmel korral luges mängu hästi ning päästis oma võistkonda Elva väravas seisnud Aimar Tamm, kellel oli piisavalt tööd.

Pärnu vahetusmees otsustab mängu

Teisel poolaja algusosas tegi Elva kokku neli vahetust ning Pärnu omaltpoolt kaks vahetust, tuues sisse olulist ründejudu. Kuum ja hapnikuvaene õhk muutis mängutempot järjest aeglasemaks ning mõlemad võistkonnad mängisid nüüd rohkem sirgjooneliselt otsides kiiremaid lahendusi vastaste värava suunas. Kuus minutit peale mängu sekkumist jõudis sihile Erki Tarro, kes tegutses Elva karistusalas meisterlikult ning viis oma võistkonna 1:0 juhtima. Vaid 8 minutit hiljem pääses sama mees poolelt väljakult Elva väravavahiga 1v1 olukorda ning toimetas palli külma närviga värava alumisse nurka. Eelnevas olukorras ei lugenud Elva keskkaitsepaar hästi mängu ning kuna Tarro tundus olevat suluseisus, siis jätsid Elva kaitsjad vile ootuses mänguolukorra hetkeks pooleli, mis andis Pärnu ründajale piisavalt pika edumaa. Mängu lõpuosas sai koduvõistkond hea surve Pärnu väravale ning palju häid tsenderdusi jõudis võitluslikesse olukordadesse, kus Pärnu kaitsjad üldjuhul hästi hakkama said ning Elva rünnakud seega ka lõppesid. Elva poolelt tegid mitmed mängijad head tööd ning iga mänguga on noorte esitused aina julgemaks ja paremaks muutunud.

Liigatabel

FC Elva II järgmine mäng toimub Kaagvere staadionil, kui 1. juunil kell 17:00 kohtutakse Tartu FC Santos II võistkonnaga