FC Elva tüdrukud saavutasid SK10 Premium Cupil II koha!

Foto: Kelly Reisbich / FC Elva 2000 a ja nooremad tüdrukud SK10 Premium Cupil

Täna osalesid FC Elva 2000 a ja nooremad tüdrukud SK10 Premium Cup 2014 turniiril, kus FC Elva I võistkond saavutas tubli II koha! Võistkonna parimaks mängijaks valiti Merle Lessing! Kogu turniiri parim väravavaht oli samuti FC Elva esimesest võistkonnast -Viktoria Guselnikova! FC Elva II võistkond kaotas veerandfinaalis Nõmme Kaljule 0:3 ja ei pääsenud edasi.

FC Elva I vs JK Tammeka II 3:0 (Pallon, Ujamägi, Lessing)
FC Elva II vs SK 10 Premium 0:7
FC Elva I vs JK Kuusalu Kalev 3:2 (Ujamägi, Täheväli, Pallon)
FC Elva II vs FK Olaine 0:0
FC Elva I vs Nõmme Kalju FC 1:0 (vastase omavärav)
FC Elva II vs JK Tammeka I 7:0 (Jesin 3, Meinart 2, Tiimann, Soop)
FC Elva II vs Nõmme Kalju FC 0:3
FC Elva I vs FC Maardu 3:0 (Pallon 2, Lessing)
FC Elva I vs JK Tammeka I 3:0 (Rehme, Lessing 2)
Poolfinaal: FC Elva I vs FK Olaine (LAT) 1:0 (Lessing)
Finaal: FC Elva I vs SK 10 Premium 0:4

FC Elva I: Helena Pallon, Reili Rehme, Merily Kõlu, Viktoria Guselnikova, Maarja Ujamägi, Annaliis Täheväli, Merle Lessing

FC Elva II: Christina Vink, Daniela Jesin, Egle Tohver, Diana Soop, Liisa Mägi, Liisa Tatar, Kätlin Karjus, Merle Päkko, Triin Tiimann, Kreete-Liisa Jenas, Eva-Lotta Meinart

Treener Andres Bõkarev: "Turniiriga ja tüdrukute esitusega võib jääda ülimalt rahule. Tüdrukud näitasid head mängu ja kõik pingutasid igas olukorras lõpuni ja vastasele ei antud niisama kergelt midagi. Hea on tõdeda, et oleme hakkanud meeskondlikult tegutsema ja individuaalset "punnitamist" on oluliselt vähemaks jäänud ning õppinud üksteisega arvestama. Olime iga vastase jaoks väga ebamugav vastane, mida tõdesid ka teised treenerid. Kui tavaliselt on meie võistkonna suurimaks probleemiks väravate realiseerimine, siis sellel turniiril näitasime head realiseerimist ja lõime 14 väravat. Ka kaitsemänguga võib rahule jääda. Viis nullimängu on näitaja omaette. Kahjuks finaalmänguks püssirohtu enam ei jagunud ja mängu viimase 4-5 minutiga lagunesime ja lasime lüüa 4 vastuseta väravat. Kuid siiski tänan tüdrukuid väga hea turniiri eest! Tänud ka Kalev Kajakule hea turniiri korraldamise eest!"

Treener Kristjan Moorast: "Tänane päev pakkus mulle väga palju positiivset emotsiooni. Samas ka õpetas seda, mida tuleks trennides veel rohkem harjutada või teisiti teha.  Esimene mäng olid tüdrukud väga krampis, sest mõnele oli see alles esimene võistlus, mõnele alles 3-4 turniir. Mäng mängult läksid kõik järjest julgemaks ja võis näha häid momente, mida suudetakse palliga korda saata. Teises mängus lätlaste FK Olainega suutsime teha terve mäng kõrget pressingut ja olime mängu võitmisele ise mitmel korral väga lähedal, kuid 0:0 see mäng siiski lõppes. JK Tammeka I-ga oli tõehetk omaette, kas suudame ka ise skoorida, suutsime, võitsime 7:0. Seega alagrupis kolmas koht. 
Veerandfinaal Nõmme Kaljuga oli meil ainuke võimalus neid koju saata, teha kõrget pressi esimestest seunditest alates ja proovida ise lüüa kiire värav. Võimalused meil selleks olidki, pall veeres vastaste väravajoone lähedal kahel korral peale suurt segadust, kuid polnud kedagi, kes selle palli oleks sisse suutnud veeretada. Nõmmekad vastasid sellele kiirelt kahe väravaga ja sellega olime me murtud, 0:3 tuli tunnistada kaotust. Selleks korraks oli turniir lõppenud. Kokkuvõttes valitses võistkonna siseselt väga hea kliima, kõik olid koguaeg väga positiivsed ja üksteist innustavad. Arvestades ka FC Elva I tiimi, siis on meil klubis väga hea materjal selles vanuses!"   

FC Elva II mängija Daniela Jesin: "Esimene mäng oli väga raske, kuna vastased olid väga tugevad ja kahjuks tuli leppida kaotusega. Teine mäng hakkas juba sujuma, oli palju võimalusi ja kaitsetöö oli parem. Olime vastastega suhteliselt võrdsed. Kolmas mäng oli juba väga edukas. Võitsime 7:0. Viimane mäng oli pingeline, sest see oli otsutav, kas saame edasi mängida või on meie jaoks turniir läbi. Kahjuks kaotasime ja tuli koduteele asuda. Tänane turniir oli väga õpetlik ja sai palju kogemusi. Kõik olid väga tublid."

Turniiril osalesid:
FC Elva I, FC Elva II, JK Kuusalu Kalev, JK Tammeka II, Nõmme Kalju FC, FC Maardu, FK Olaine, SK 10 Premium, JK Tammeka I