FC Elva tõi võõrsilt viigipunkti

FC Ararat TTÜ vastu võideldi ennast kaotusseisust välja ja mängu lõpus oli juba võimalus kõikide punktide röövimiseks.
30. märtsil kell 16:00 Sportland Arena (Asula 4c)
Tallinna FC Ararat TTÜ - FC Elva  1:1 (1:0)
Väravad: 19. Andrei Antonov - 71. Andris Altsaar
Hoiatused: 27. Andrei Savotškin, 31. Rainer Põld, 74. Hans Joosep Tammerik, 90.+1. Vaagn Arutjunjan - 21. Ats Joandi, 22. Kaarel Tinn, 83. Paul-Feliks Frei
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Roman Laidinen, Rauno Tutk

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 5-Kuus, 2-Thomson, 4-Bussov, 20-Avasoo, 7-Kerro (58. 11-Altsaar), 8-Tinn (82. 2-Haan), 9-Joandi (65. 10-Kiho), 15-Samoilov (68. 14-Frei), 17-J. Kuresoo.
Varus: 12-Toom, 10-Kiho, 14-Frei, 2-Haan, 11-Altsaar, 21-Timm.

Suluseisud:                  1:2                   0:5                    1:7
Vead:                           6:10                 2:5                    8:15
*FC Elva näitajad eespool

Vastaste agressiivsus rikkus Elva mängijate esimese poolaja

Mängu algus läks FC Elval hästi. Koheselt suudeti pall viia FC Ararati värava alla ja saadi mitu nurgalööki järjest. Esimese nurgalöögi järel olid vastased karistusala taha valveta jätnud Oliver Avasoo, kes ei saanud küll palli väga mugavalt omaks võetud, aga suutis siiski teha hea löögi väravale. Vastaste väravavaht oli valvel ja tõrjus latti alla lendava palli nurgalöögiks. Ararat sai esialgse surve alt üsna pea välja ja tegevus oli nüüd peamiselt keskväljal. Ja seal olid vastased palju agressiivsemad. Selline füüsiline mäng paljude vigadega lõi Elva mehed rütmist välja ja andis kerge eelise FC Ararati mängijatele. 19. minutil tõi see vastastele edu. Keskväljal tehti paar söötu, sealt edasi pall äärekaitsjale, kes liikus keskele ja andis kohe pika söödu FC Elva kaitseliini taha. FC Elva kaitsemängija eksis palli lennu hindamisega ja Andrei Antonov oli väravavahiga silmitsi. Mees, kes on mänginud aastaid kõrgliiga suurimates klubides, oli nagu vana rahu ise ja lahendas olukorra kindlalt. FC Elva oli kaotusseisus ja ees ootas raske ülesanne. Poolaja lõpu poole tekkis FC Elval paar võimalust, kui esialgu jõudsid Elva mängijad heade söötudega karistusalas löögile, aga kahjuks oli juba kõlanud kohtuniku vile, et määrata suluseis. Natuke hiljem oli suurepärane võimalus Kaarel Tinnil, kes pääses üksi vastaste väravavahi vastu, aga seekord oli väravavaht kavalam. Ta ennetas lööki ja hüppas juba varem õigele poole maha.

Ararati raisatud rünnakud ja Elva võiduvõimalus

Teiseks poolajaks olid Elva mängijad paremini valmis, sest nüüd osati vastaste agressiivsust oodata. Poolaja esimeses pooles tekkisid Araratil mitmed head rünnakuvõimalused, aga vastased olid tihtipeale liiga tormakad joostes suluseisu. 70. minutil ajastasid vastased oma liikumised paremini ja hea sööduga sai Elva kaitseliini taha Avetis Harutunjan, kes kogenud mehena tegutses rahulikult ja mängis isegi Elva väravavahist mööda. Kuigi nurk oli juba väike, oleks ta pidanud sealt kindlasti värava lööma. Aga lõi hoopis posti ja sealt veeres pall auti. FC Elva mängis palli lahti ja pärast paari duelli võitmist keskväljal, oli vastaste värava poole triblamas Jürgen Kuresoo. Kuna Jürgen oli juba heale löögipositsioonile jõudmas koondus kaitsjate tähelepanu temale. Samal ajal oli karistusalas vaba Andris Altsaar, kelle Jürgen sööduga üles leidis. Andris tegutses otsustavalt ja lõi palli kiiresti väravasse, enne kui vastaste väravavaht teda segama jõudis. Värav andis FC Elvale palju jõudu ja usku ja tänu sellele sai Elva mängu lõpus veel ühe hea võimaluse. Karistusalas oli jällegi vabaks unustatud Andris Altsaar, kes sai vasakult äärelt tulnud tsenderduse järel löögile. Kahjuks oli 5 meetri pealt tehtud löök liiga tugev ja pall lendas üle lati. Võrdne mäng lõppes 1:1 viigiga.