FC Elva ja Pärnu Linnameeskonna kohtumine pakkus tõelise etenduse, mäng lõppes 3:3!

Mäng algas nagu kevadel, Pärnu asus väga kiirelt 2:0 juhtima, poolaeg lõppes 1:3 külaliste juhtimisel. Teisel poolajal teenis FC Elva kaks penaltit, millega kohtumine viigistati - 3:3! Viimane sõna jäi selles kohtumises pärnakatele, kui 86. minutil kohtunik FC Elva kahjuks penalti määras. Penaltit asus realiseerima kapten Envar Lauter, mille Arvo Käkk tõrjus!!! Kohtumine lõppes viigiliselt ja staadionile tulnud 158 silmapaari ei pidanud vaatemängulisuses pettuma.
6. oktoobril kell 14:00 Elva linnastaadion, Esiliiga B (31. voor)
FC Elva vs Pärnu Linnameeskond  3:3 (1:3)
Väravad: 6. Naaris, 64. pen., 76. pen. J. Kuresoo - 2. Issakov, 5. Hanson, 34. Peetson
Hoiatused: 11. Haan, 45. Aasmäe, 80. Samoilov, 86. Kütt - 27. Saal, 63. Saarts, 76. Vihmoja, 90.+2. Peetson
86. minutil püüdis Arvo Käkk Envar Lauteri löödud penalti

Vead: 19:19

FC Elva: 1-Käkk, 18-Naaris (50. 20-Mekk), 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 19-Aasmäe, 11-Altsaar (46. 10-Kiho), 3-Thomson, 15-Samoilov, 9-Joandi.
Varus: 10-Kiho, 8-Tinn, 20-Mekk.

Pärnu LM: 22-Vabrit, 3-Saal, 10-Saarts, 20-Vihmoja, 12-Pärnat, 21-Issakov, 7-Lauter, 9-Pent, 16-Lepik (81. 17-Midenbritt), 8-Peetson, 15-Hanson.
Varus: 1-Vainu, 17-Midenbritt.

Pärnu kiiretele väravatele vastas Naaris, Peetsoni imeline kauglöök viis võistkonnad 1:3 seisul vaheajale

Kohtumine algas tuliselt, juba 2. minutil viis Issakov külalised juhtima. Saates mänguvahendi täpse löögiga värava esimesse nurka. Mäng jätkus Pärnu survega, 5. minutil teenisid pärnakad 35m karistuslöögi, mida asus sooritama Lauter. Viimase mängitud pall oli planeeritud enne väravavahti põrkama ja see õnnestus. Käkk pillas püüdmisel palli, millele sai jaole Hanson, kes Pärnu Linnameeskonna 2:0 juhtima viis.
Minut hiljem kombineerisid elvakad Pärnu karistusalas, J. Kuresoo tsenderdus leidis karistusalasse spurtinud Naarise, kes palli otse õhust värava nurka suunas. See värav rahustas pärnakate rünnakutuhinat ja mäng võrdsustus. Pärnu kontrollimisel tekkisid paremad võimalused siiski elvakatele, kui paaril korral ei suutnud J. Kuresool üle mängida vastaste väravavahti, kes tegutses meie ründaja vastu väga otsusekindlalt.
Poolaja keskel teenis FC Elva heast kohast karistuslöögi, mida asus sooritama Kütt. Löök oli täpne, kuid Vabrit suutis mänguvahendi tõrjuda.
34. minutil lõi Rasmus Peetson kauni värava seisuks 1:3! 30m sooritatud löök tuli kõigile nagu välk selgest taevast, löögi trajektoor ei jätnud Käkkile mitte mingeid võimalusi. Meisterlik sooritus!
Poolaja lõpus oli Jürgen Kuresool veel üks hea võimalus kaotusseisu vähendada, aga ründajat segati kaitsjate poolt piisavalt, et healt positsioonilt tehtud löök väravast mööda lendaks.

FC Elva tuli J. Kuresoo väravate abiga mängu tagasi, Käkk kindlustas mängu lõpus punkti!

Teise poolaja alguses tegi FC Elva kaks vahetust, Altsaare asemel sekkus mängu Kiho ja vigastatud Naarise asemel tuli platsile Mekk. Mekk liikus paremkaitsesse ja Rando Kuus keskväljale Kihole appi. Võitluslik mäng jätkus ja momente oli mõlemal võistkonnal. 63. minutil takistati J. Kuresood Pärnu karistusalas määruste vastaselt ja peakohtunik Elar Tarkus määras penalti. J. Kuresoo asus lööki sooritama ja ei eksinud, tehes seisuks 2:3! Jätkus rabe ja võitluslik mäng, kus kumbki pool ei suutnud midagi korraliku vastase värava all tekitada.
76. minutil pääses J. Kuresoo taas karistusalasse, kus ta Vihmoja poolt vea hinnaga peatati. Kohtunik oli olukorrale väga lähedal ja määras taas penalti. J. Kuresoo ei eksinud ka sellel korral, viigistades mänguseisu 3:3! See oli mängija 31 väravaks Esiliiga B-s!

Viigiseisul muutus mäng närvilisemaks ja Pärnu püüdis igati sellest mängust võitu teenida.
86. minutil takistas Kütt vastast määruste vastaselt ja õnnetuseks toimus kõik elvakate karistusalas. Kohtunik määras 11m karistuslöögi Pärnu kasuks. Lööki asus sooritama Lauter, Käkk aimas ära palli suuna ja tõrjus tugeva löögi, mille peale Elva publik tõeliselt ekstaasi läks!
Kohtumise lõpus enam midagi väga ohtliku ei tekitatud ja elvakad võitlesid välja igati väärtusliku viigipunkti.

Tallinna JK Legion - Kohtla-Järve JK Järve0 : 1
Nõmme JK Kalju II - Tallinna FC Flora III6 : 2
JK Sillamäe Kalev II - Tallinna FC Ararat TTÜ2 : 1
HÜJK Emmaste - Tallinna JK Dünamo2 : 2

Järgmine põnevuskohtumine toimub juba 13. oktoober kell 14:00 Elva linnastaadionil. Seekord vastaseks HÜJK Emmaste, kellelt FC Elva on sellel hooajal saanud kolm minimaalset kaotust!