FC Elva päästis viimase minuti väravaga viigi

FC Elva jäi mänguliselt TJK Legionile alla. Vastased olid oma uue väljaku avamise puhul väga motiveeritud ja tegid hea esituse. FC Elva hoidis ennast hea pingutusega mängus ja sai tugeva lõpuga viigi kätte.

9. novembril kell 13:00 Wismari kunstmurustaadion (Wismari 15a, Tallinn)
Pealtvaatajaid: 56

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 2-Sikk (46. 10-Kiho), 11-Altsaar, 3-Thomson, 21-Timm, 15-Samoilov, 4-Bussov, 17-J. Kuresoo, 14-Frei (82. 19-Tammeorg).
Varus: 12-Toom, 5-Kumberg, 10-Kiho, 19-Tammeorg, 20-Mekk

Statistika*                 I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               2:6                   7:4                    9:10
Raamidesse:              0:3                   3:3                    3:6
Ohtlikud rünnakud:     4:9                   7:4                    11:13
Nurgalöögid:               2:7                   2:0                    4:7
Vead:                          8:9                   5:5                    13:14
Suluseisud:                 0:0                   1:0                    1:0
* FC Elva näitajad eespool

Vastased valitsesid esimest poolaega

FC Elva tegi mängu alguses mitu väga head rünnakut mille lõpetuseks anti äärelt madal sööt värava ette. Kahjuks ei olnud meie mehed piisavalt kiiresti kohal ja head võimalused jäid kasutamata. Poolaja keskpaigas olid FC Elval veel mõned head võimalused, kui pikkade audivisete järel võideti karistusalas õhuduellid, aga taaskord jäi see viimane ja otsustav käik puudu. Peamiselt oli siiski tegemist TJK Legioni poolajaga. Vastased võitlesid väga näljaselt ja ei andnud FC Elva meestele hetkegi hinge tõmbamiseks. Vastased teenisid mitmeid nurgalööke ja karistuslööke FC Elva karistusala ümbruses. Üks nendest oli lendamas ristnurka, aga meid päästis Arvo Käkk, kes tegi suurepärase tõrje ja lükkas palli näpuotsadega nurgalöögiks. Vastaste surve kandis lõpuks vilja 43. minutil, kui äärelt antud tsenderdusele sai jala vahele German Ussov ja viis oma meeskonna juhtima.

Vastaste rumal punane kaart maksis neile kätte

Ka teisel poolajal oli TJK Legion parem võistkond väljakul. Nende edumaa ei olnud enam nii suur, aga siiski. FC Elvale tekitas suuremad võimalused Stefan Tšendei, kes mänguvälises olukorras lõi FC Elva mängijat ja sai seetõttu 70. minutil punase kaardi. Edasine mäng oli juba FC Elva oma. FC Elva surus sarnaselt viimasele mängule, mis mängiti Sillamäe II vastu, vastased oma poolele. Taaskord ilmnesid sarnased probleemid. FC Elva hoidis küll palli, aga mõnevõrra ühekülgsete rünnakute peatamisega said vastased üldiselt hakkama. FC Elva kombinatsioonid ei õnnestunud nii tihti, kui võiks. Läbimurre saabus alles 90. minutil, kui viimase abinõuna saadeti rünnakule keskkaitsja Martin Thomson, kes suutis olla õigel ajal karistusalas, et lüüa kaua otsitud viigivärav. Väravale tegi vasakul äärel eeltöö Jürgen Kuresoo. Väga lahtiselt mängitud lisaminutite jooksul ei jõudnud kumbki meeskond sihile ja kohtumine lõppeski seisuga 1:1.

FC Elva esindusmeeskonna hooaeg Esiliiga B-s on selleks korraks lõppenud. Uued mängud juba uuel aastal.