FC Elva Jalkafest toimus tagasihoidlikus võtmes edukalt

WRC Rally Estonia VIP pakett 2-le läks meie vabatahtlikule. Vasakult Marek Naaris, Martin Järveoja, Eduard Kraus (peaauhinna võitja), Rain Suits, Toomas Järveoja ja Are Altraja / Foto: Cristel Jakobson

Juubelipidustused olid seoses koroonapuhangu ennetamisega väiksemad. Õhtune kontsert-pidu koos nubluga jäi ära. Sellele vaatamata külastas osavusfestivali ja Esiliiga mängu kokku üle 900 inimese. Õigelt sünnipäevalt ei puudunud ka tort, mille valmistas meile partner Rõngu Pagar.

Sünnipäev algas juba tuntud osavusalaga ja erinevate turniiridega

Juba aastast 2015 tuntuks saanud osavusfestival sai alguse päeval kell 11:00, viie tunni jooksul jõudsime teenindada üle 250 mängukatse. Tuntuim osaleja oli Saskia Alusalu, kes nooruspõlves ka neiude jalgpalli arvestuses jalgpallis Eesti meistriks tulnud. Osavusfestivali peaauhinna "Parvsauna sõit Võrtsjärvel" võitis loosi tahtel meie klubi kasvandik Eerik Veelmaa. 

Samal ajal alustasid mängudega FC Elva ja Eesti Jalgpalli Liidu legendide võistkonnad. Väravate rohkest turniirist jõudskidki finaali FC Elva 88-89 sündinud põlvkond ja EJL tiim. Meie legendid asusid kohtumist kiirelt 2:0 juhtima eduseis püsis kuni viimaste sekunditeni, kuni külalistiim viigistas 2:2-le. Penaltiseerias olid kindlamad EJL mängijad. Kokku osales kaheksa võistkonda. Oleme osalejatele väga tänulikud.

Turniiri tulemused

FIFA20 virtuaaljalgpalli võistluselt võttis osa 16 mängijat, kes olid jaotatud nelja alagruppi. Oma oskusi näitasid erinevad FC Elva kasvandikud ja finaali jõudsid välja Anti Ivaste ning Rokko Vokksepp. Turniiri võitis Rokko Vokksepp, teiseks tuli Anti Ivaste ja kolmandaks Märt Savimägi. Täname kõiki osalejaid.

Turniiri tulemused

Osavusfestivali viimaseks tegevuseks valisime lastevanemate penaltite löömise turniiri, mis ka iga aasta pakub emotsionaalseid hetki võitudest ja kaotustest. Seekord olid kõige täpsemad ja kindlamad kaitses Jürgeni nublud (FC Elva 2013 vanuseklass), järgnesid Mareki Kavalad (FC Elva 2006 vanuseklass) ja pronksi võtsid Murumuna Muhedad (FC Elva 2014-2015 vanuseklass). 

Turniiri tulemused 

Esindus võttis raske 3:2 võidu Vändra JK Vapruse üle ja päev lõppes tordi söömisega

Päev sai jätku Elva linnastaadionil, kus oli põnevuslahinguks juba kõik ettevalmistatud. Kohapeal oli võimalik soetada värsket FC Elva fänninänni, mida pakkus meie partner Global Soccerstore OÜ ja magneesiumivett Lumiorav. 

Kohtumine algas väga põnevalt kodumeeskonna fännidele, kui kiirelt 2:0 juhtohjad haarati. Juba kindlana tundunud mäng läks põnevaks, kui külalised poolaja viimasel minutil ühe tagasi lõid. Teise poolaja esimese veerandtunniga suutsid vastased lüüa ühe veel ja viigistada. Viimane sõna jäi aga Devid Lehterile, kes suurepärase individuaalse soorituse 3:2 väravaks ja võiduks vormistas. 

Peale kohtumist loosisime erinevaid auhindu, mille hulgas peaauhinnaks oli WRC Rally Estonia maailmakarika etapi VIP pakett kahele, mille omanikuks sai Martin Järveoja käe läbi Eduard Kraus. Sellega meie rahulik ja hetkeolukorda arvesse võttev sünnipäev lõppes. 
Devid Lehter / Foto: Markus Mangusson

Osalejate ja korraldajate tagasiside

Margus Leet (FC Elva fänn):
"Mina ootasin väga õhtust osa (mitte konkreetselt küll nublut) ja seetõttu jäi erilisest tundest natuke puudu. See ei ole siiski korralduslik nüanss. Kõik, mis ette võeti, toimis minu arust hästi. Asjaolud lihtsalt ei lubanud teha suuremalt seekord. Aga traditsiooni mõttes on hea, et toimus. Kokkuvõtvalt siis oli natuke rohkem tavalise päeva moodi, kui ta oleks olnud muudes oludes. Kiidan tegijaid ja natuke isegi tunnen kaasa, et osa pingutust läks tühja. Minule oli peale mängu kirsiks tordil, et Käo poes lasi üks Vändra mängija mind järjekorras ette."

Inga Madisoo (Kaaskorraldaja): 
"Selle aasta Jalkafest sai kindlasti eriline ja meeldejääv tänu koroonaviirusele. Kahju on ära jäänud tegevuste ja kontserdi pärast. Tänu tublidele vabatahtlikele saime siiski minimaalsel kujul toreda päeva. Järgmine aasta loodan, et saame taaskord korraldada kahe päevase erinevaid tegevusi ja põnevust pakkuva ürituse koos mõnusa kontserdiga."

Jalkafesti toimkond

Marek Naaris, Are Altraja, Inga Madisoo, Rain Suits, Rena Toming, Annika Haasma, Liis Suits, Kaisa Pastarus, Carolin Hunt, Leili Eek, Kelly Haasma, Eveliine Nahkur, Heidi Udeküll, Janelle Remmel, Anette Aaso, Maribel Viridet, Katarina Elisabeth Käpa , Melek Batakcioglu, Marie Pau, Džesika Hendrikson, Kalle Roio, Kauri Käos, Stella Salaka, Jaan-Jako Käos, Priit Viks, Kris Vares, Deniss Samoilov, Henri Härm, Jevgeni Samoilov, Eneli Sutt, Martin Thomson, Alik Säde, Marek Madisoo, Marko Villum, Ragnar Vutt, Piret Vutt, Merili Aasma, Cristel Jakobson, Marko Hõrak, Kervin Kull, Karl-Ernst Saal, Vaido Koddala, Aivar Eek, Raido Perve, Antti Arumäe, Jürgen Kuresoo, Veiko Haan, Ave Koort, Margus Leet, Kerlin Lehtla, Arvi Laidvee

Jalkafesti fotoalbumid

Nike Arena Elva - Cristel Jakobson

Elva linnastaadion - Cristel Jakobson

Elva linnastaadion - Marko Hõrak

Elva linnastaadion - Markus Mangusson

Jalkafesti videokokkuvõte


Jalkafesti toetajad ja partnerid 

Järgmine FC Elva Jalkafest toimub juba 7.-8. august 2021!