FC Elva Jalkafest 2017 õnnestus, kuid tõi kohale oodatust vähem klubi liikmeid

Foto: Liina Ivask / Nike Arena Elva avalöögi tegi Elva linnapea Eva Kams. Vasakult Are Altraja, Marek Naaris ja Margus Ivask

Möödunud nädalavahetusel toimus klubi aasta kõige tähtsam sündmus, toimus FC Elva Jalkafest mille raames avati ka juuni lõpus osaliselt valminud Nike Arena Elva. Esimesel päeval võis väljakul näha madistama klubi lapsi, duublit ja lapsevanemaid. Teisel päeval said osaleda kõik, kes soovisid proovida jalgpalli teemalisi tegevusi. Õhtu toimus staadionil suurejoonelisem simman, kus jagus samuti tegevust kõigile spordisõpradele.
Milvi Kapaun, Elva Postipoiss

Esimene päev klubisisene


Jalkafesti raames toimunud koduklubi mängude ja jalgpallihuvilistele korraldatud mõõduvõtmistega avati ühtlasi ka Puiestee tänava koolihoone juures valminud kunstmurustaadion Nike Arena Elva. Festivali esimesel päeval toimusidki tegevused ja mängud uuel väljakul. Võistlesid FC Elva U11 ja U12 vanuseklasside võistkonnad ja toimus Sportland Klubiliiga turniir 8-11 aastastele noortele.

FC Elva duubelmeeskond kaotas vägeva lahingu Valga FC Warriori võistkonnnale ühe väravaga 2:3. Jalgpallilahingud peetud, algas Elva Seikluspargi lastevanemate penaltiteturniir. Osavõturohke võistluse parimad olid FC Elva 2009 ja 2010 võistkonna Punane lapsevanemad Martin Ülend, Janar Kuus, Teet Juhanson, Piret Vaaderpass ja Kaja Kuus. Teisel päeval jätkus tegevust juba kahele väljakule. Kell kümme hommikul algas kunstmuruväljakul osavusfestival ja linnastaadionil toimus keskpäeval FC Elva naiskonna liigamäng, kus alistati
Foto: Cristel Jakobson / U11 mängijad rõõmustamas värava üle

kindlalt üks suuremaid konkurente Esiliigas JK Järve tulemusega 6:0. Osavusfestivali aladeks olid triblamine hiidpalliga, palli täpsuslöögid värava nurkadesse ja keskele [globalsoccerstore mäng], jalgpallibingo, tantsutüdrukute takistusriba, osavuskatse „keeruta ja löö” ning löök väravasse parima löögikiiruse peale.

Parima palli lennukiiruse 111 km/h lõi Gero Mekk, purustades Jürgen Kuresoo päeva rekordi 106 km/h. Kuresoo oli ka osalusfestivali mängude peaorganisaator ja väljamõtleja. Keskpäeval ilmus staadionile ka klubi maskott sipelgas Madis, kes osavusaladel naljaga pooleks oma võimed proovile pani. Kõiki hetkel toimuvaid tegevusi ja meeleolukaid kaadreid FC Elva arhiivist sai jälgida väljaku ääres asunud suurelt ekraanilt. Staadioni aia taga lustisid lapsed jalgpallipiljardi platsil ning batuudiväljakul libejalgpalli mängides. Seebiveega kaetud jalgpalliplatsil said poisid-tüdrukud nii püsti kui pikali liueldes läbimärjaks ja boonuseks veel palju nalja ning lusti.

Foto: Liina Ivask / Karl Vaht tantsutüdrukute rajal


Foto: Liina Ivask / Madis Sipelgas pakkus rõõmu kõige pisematele

Pidu ja sport üheskoos


Kell kolm pärastlõunal kogunesid rongkäigus osalejad kunstmuruväljakule, suundumaks Rõngu puhpilliorkestri helide saatel linnastaadionile. Just samal ajal pääses aga pilvederüpest valla paduvihm, mis kohaletulnud rahva ja pillimehed varjualuste alla peletas.

Vihmavarju saanud puhkpilliorkester jätkas entusiastlikult musitseerimist, mängides lustlikku taustamuusikat staadioni vallutanud hoogsale vihma- ja tuuletantsule. Saju lõppedes alustas peorongkäik lippude lehvides oma teekonda, esireas uhketes mulgi kuubedes ka kaabudes Jalgpalliklubi FC Elva juhatuse esimees Are Altraja ja tegevjuht Marek Naaris, klubi president Margus Ivask ning rahvarõivais linnapea Eva Kams. Rongkäigu eesotsas hoidis FC Elva lippu kõrgel eelmise aasta lõpus "klubi vabatahtliku" tiitliga pärjatud Rain Suits.

Foto: Liina Ivask / Vihm ei heidutanud Rõngu Puhkpilliorkestrit

Rongkäik linnastaadionil pidulikult vastu võetud, läks kohe lahti Esiliiga kohtumine FC Elva – FC Flora U21 vahel, mis lõppes Elva meeste võiduga 2:0.Väravad lõid Mihkel Kuresoo ja Veiko Maidla.

Järgnevatest sündmustest tegi otseülekande FCE TV jalkastuudio, õhtujuhiks oli klubi Nõo piirkonna kasvandik Karl Bussov. Rahvuslikku hõngu tõid festivalile veel lõõtspillimuusika ja rahvalaul, rahvalikke viise esitasid Toomas Ojasaar lõõtspillil ja Siim Reedo kitarril. Piduliste ja spordirahva hulgas sai ringi jalutamas näha ka hobust ja sokku koos perenaise Reet Pärnaga ning lähemalt uudistada Teedla Mõisa laudast kohaletoodud vasikaid. Kavas olid ka rahvalikud spordialad nagu sangpommi tõstmine, köievedu ja käesurumine. Toimus veel jalgpalli mälumäng ja putsapaelte sidumisvõistlus, esines trikijalgpallur Eno Lints. Jalkastuudio putsapaelte sidumises võtsid mõõtu ka kaks kanget jalgpalliklubi asutajat, osavam ja kiirem oli ajaga 47,59 Are Altraja, Margus Ivaskil kulus paelte sättimisele 60,78 sekundit.
Foto: Liina Ivask / Esimese värava autor Mihkel Kuresoo

Jalgpalliklubilt said tänukirjad ja tunnustused Nike Arena Elva valmimisel osalenud ettevõtted ja eraisikud. Tänu pälvisid Nike, Elva linnavalitsus, G-Floors, Asfaldigrupp, AV Grupp, AUB Elekter, Mihkel X ja CT Grupp ning Karin Raid, Veiko Kütt, Kristo Sepp, Mart Klein. Treeneritest täitus viis aastat klubis Jürgen Kuresool ja 10 aastat Kristjan Moorastil.

Välja jagati ka osalusfestivali- ja euroloosi auhinnad, osalusfestivali iga ala parim sai 50 eurose preemia Sportlandilt. Euroloosi peaauhinna, 1000 euro suuruse kinkekaardi reisile võitis FC Elva üks toetajatest, Laiers Gruppi juht Sergei Kovaljov.
Tavakohaselt jagati ka seekord kõigile festivalikülalistele maitsvat sünnipäevatorti, mis valmis Tartus Gustavi pagariäris ja kaalus 80 kilo. Imetordi transportimine autolt sünnipäevalauale nõudis kuue mehe rammu ja sellest jätkus küllaga kolmesajale külalisele.

Jalkafesti peakorraldaja Marek Naarise sõnul oli seekordne festivali läbiviimine küll pingutust nõudvam, kuid ka põnevam kui eelmistel aastatel.
„Kaks nädalat ettevalmistusi oli üsna väsitav. Uue väljaku valmimine võttis kogu energia, kuid olen nautinud seda protsessi,” rääkis Marek Naaris.”Kõige rohkem heameelt tegi see, et saime palju juurde abilisi ja kaasamõtlejaid nagu Raimo Aun ja Raido Paurson, kes aitas Marek Madisood FCE TVga. Raimoga on plaanis ka edaspidi teha koostööd sportlike ja kultuuriliste meelelahutuste vallas, et proovida uusi asju ja mitte jääda mugavustsooni. Meil on järgmiseks aastaks plaan juba olemas. Ülejäänud korraldustoimkonna kaader oli juba omas elemendis, nägime, et oleme võimelised veel suuremaid asju ellu viima ja see teeb kõige rohkem rõõmu. Kõik need inimesed, kes panustavad, on ikka Elva linna parimad oma valdkonnas. Meie vabatahtlikud on ühed Eesti parimad.”

Jalkafesti läbiviimist toetasid Sportland, Elva linnavalitsus, RV Veod OÜ, Balti Vara, Tänavakivimees, Ekspressreisid ning kõik klubi partnerid ja toetajad.

5. august Nike Arena Elva - Cristel Jakobson
6. august Nike Arena Elva - Liina Ivask
6. august Nike Arena Elva - Cristel Jakobson

6. august Elva linnastaadion - Liina Ivask