FC Elva ja JK Tammeka II pakkusid põneva karikamängu

Eilne karikamäng oli rohkem kui lihtsalt mäng, külla tulid sõbrad ja rivaalid Tartust. Klubide omavaheline koostöö on viimastel aastatel sujunud hästi, on tehtud koostööd noormängijate arendamises ja nendele paremate võimaluste pakkumises. Mäletatavasti liitus sügisel Martin Thomson FC Elvaga, terve oma noorjalgpalluri karjääri oli noormees arenenud JK Tammeka juures ja nüüd tuli tahtmine tulla esindama oma kodulinna. Lisaks aitavad paar Elva klubi noort sellel hooajal JK Tammeka esinduse tegemisi U-17 Eliitliigas.
Mäng ise läks pingeliseks ja alles penaltiseeria otsustas õnnelikuma ning JK Tammeka II pääses edasi järgmisesse ringi.
09.07.2013 kell 19:30 Elva linnastaadion, Evald Tipneri Eesti karikas 1/32 finaal
FC Elva vs Tartu JK Tammeka II 1:1 (1:0), pen. 4:5
Väravad: 18. Süld - 67. Aasmäe
Hoiatused: 6., 86. Tinn, 85. Süld, 92. Kuresoo, 98. Thomson - 23. Peedo, 31. Tenno, 81. Tiru, 99. Laas
Eemaldamine: 86. Kaarel Tinn
Kohtunik: Aron Härsing
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Maikel Mikson
Pealtvaatajad: 376

FC Elva: Arvo Käkk, Martin Thomson, Veiko Haan, Veiko Kütt, Rando Kuus, Andris Altsaar (43. Ats Joandi), Tarmo Kerro (Henri Sammul, Gero Mekk), Karl Bussov, Kaarel Tinn, Kaupo Süld, Jürgen Kuresoo

Varus: Kiho

FC Elva saab paremini mängu sisse ja läheb poolajaks juhtima

Kohtumine sai kohe alguses kõrge hoo sisse ja mõlemad võistkonnad näitasid, et siit paljud mängijad terve nahaga väljakult ei lahku. Esimestel minutitel teenis FC Elva ridamisi karistuslööke, aga tsenderdusi veel väravaks vormistada ei õnnestunud. Vaikselt mäng võrdsustus ja osavad JK Tammeka noored näitasid ka head koostööd ning tahtet.
18. minutil teenis FC Elva nurgalöögi, mida asus sooritama J. Kuresoo. Tsenderdus kasti leidis vabaks jäetud Kaupo Süldi, kes palli peaga tühja väravasse suunas. Valearvestuse teinud Pechteril ei jäänud üle muud kui oma eksimusega leppida - 1:0!
Jätkus võrdsete heitlus, JK Tammeka oli osavam palliga, aga see eest elvakad näitasid kiireid üleminekuid vasturünnakutesse. Rohkem sagimist käis siiski FC Elva kolmandiku lähistel. Omad poolvõimalused olid JK Tammekal, aga parim võimalus avanes veel Süldil, kes pääses Pechteriga 1vs1, viimane mees tegi suurepärase tõrje ja hoidis JK Tammeka elus. Poolaeg 1:0 FC Elvale.

Tammeka haarab initsiatiivi ja Elva satub raskustesse, vahetusmees Aasmäe lööb 1:1

Vaheajal liiga lõdvaks lasknud FC Elva andis initsiatiivi ja kontrolli Tammekale, kohati olid kõik elvakad väga madalale langenud ning ei suudetud oma kolmandikust välja tõusta. Surve kandis vilja, 67. minutil kombineerisid Tartu pallurid vasakul äärel, kastist leiti Tauts, kes selle ühe puutega Aasmäele jättis, viimane saatis palli ühe puutega püüdmatult väravasse - 1:1! Peale väravat mäng küll vähe võrdsustus ja FC Elva hakkas ka rohkem vastaste karistusalasse jõudma.
Mängu 86. minutil teenis Tinn teise hoiatuse ja meeskond jätkas peale seda kümnekesi, ei möödunud palju kui peakohtunik normaalaja lõpetas.

Ülipingeline lisaaeg, mis väravaid ei toonud! Käkk ja Pechter näitasid taset!

Lisaaeg oli koguaeg pingeline, JK Tammeka hoidis rohkem palli ja proovis leida teed väravasse lühikeste söötudega. Vähemuses elvakad kaitsesid vapralt ja ootasid võimalusi vasturünnakuteks. Paar suurepärast tõrjet tuli teha ka Käkkil, kui lükkas üle otsajoone Tiru ristnurka suunatud löögi. Teisel korral tabas Tiru lähilöök väravavahi alast taas Käkki, mille ta püüdis.
Lisaaja viimasel minutil murdis Kuresoo vasakult läbi ja ainult Pechteri tõrje suutis palli teekonna peatada, värava ette veerema jäänud pallile sai ta ise kiirelt jaole, jättes sellega Joandi väga kergest väravast ilma!

Järgnes pingeline penaltiseeria, kus kohati läks publiku lärm nii hulluks, et vaevu oli kuulda kohtuniku vilet. JK Tammeka mängijad olid seerias kindlamad ja võitsid tulemusega 4:5.

FC Elva teekond Evald Tipneri Eesti karikasarjas lõppes väärikalt võideldes ja ka peale mängu ei olnud mängijate pilkudes suurt kaotuse kibedust. Sama võis välja lugeda ka publiku emotsioonidest, kes tänasid meeskonda hea esituse eest.

Järgmine kohtumine toimub 12. juuli kell 19:30, kui Esiliiga B 18. voorus kohtutakse väga tugeva ja tehnilise FC Aratatiga. Ole kohal ja teeme nädalavahetuse põnevaks!