FC Elva alistas põnevas kohtumises Keila JK tulemusega 1:0


Foto: Liina Ivask / suurepärase tiimivärava vormistajaks oli Raido Kuus

Pühapäeva õhtul toimunud liigamängus võõrustas FC Elva külalisi Keilast. Kohtumine lõppes elvakate 1:0 võiduga, ainsa värava selles kohtumises vormistas Raido Kuus. Alates 63. minutist mängis koduvõistkond arvulises vähemuses, kuid sellele tekitati võimalusi ja tegutseti kaitses korralikult. 
30.09.2012 kell 17:00 II-liiga lõuna-lääs 23. voor, Elva linnastaadion
FC Elva vs Keila JK 1:0 (1:0)
Väravad: 26. Raido Kuus
Hoiatused: 54. Leemets, 62. Kelement, 90+1. Rohtla
Eemaldamised: 63. Kütt
Kohtunik: Timo Teniste
Abikohtunikud: Ahti Lepp, Selen Elbe
Pealtvaatajad: 125

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Taavi Aasmäe, Veiko Kütt, Veiko Haan, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann, Kaarel Tani, Mihkel Kuresoo, Tarmo Kerro, Raido Kuus (81. Kaupo Süld)

Varus: Oliver Käkk, Kerdo PuusaluTartu SK 10 II - Paide Kumake2 : 1
FC Tarvastu - Türi Ganvix JK4 : 0
Vändra JK Vaprus - Viljandi JK Tulevik6 : 5
JK Luunja - Pärnu Linnameeskond II3 : 4
Sörve JK - HÜJK Emmaste1 : 5
FC Nõmme United - Tallinna FC Flora III2 : 0

Meeskond saabus pühapäeval mängule Otepää laagrist, kus tugevdati meeskonnavaimu, lihviti kergelt mänguoskusi, käidi Pühajärve SPAs ujumas ja vaadati koos Manchester United - Tottenham vahelist matši. Selle eest peame siin veel kord tänu avaldama, meeskonna ühele sponsorile Diamond Point OÜ-le eesotsas Margus Ivaskiga. 

Kohtumine algas FC Elva domineerimisega, Keila mängis vasturünnakute peale. Mida mäng edasi, seda rohkem võitsid Elva mängijad palli kohe vastase väljakupoolel, meeskondlik pressing toimis hästi ja Keilal oli raskusi ruumi leidmisega. Keila värava all oli koguaeg oht avaväravaks, vastaste üksikute teravate momentide eest hoolitses Henri Rohtla. 26. minutil läks FC Elva kohtumist juhtima, kui vasakult äärelt tulnud ristsöödule sai hästi jala vahele Raido Kuus ja pall maandus püüdmatult väravanurgas. Sarnaseid momente oli olnud juba väga palju, kuid nüüd klappis ka ründaja ajastus. Mäng jätkus FC Elva survega, paaril korral lasid vastased trahvilöökide järel peaga löögile Veiko Kütti, korra tabas pall väravavahti ja teisel korral väravaposti. Rohkem väravaid esimesel poolajal ei sündinud.
Teist poolaega alustas erksamalt Keila ja olid lähedal ka viigiväravale, kuid Kaarel Tani tõrje peaga päästis FC Elva halvimast. Keila surve oli alguses korralik, aga FC Elva sai rütmi tagasi ja hakkas innukalt teist väravat otsima. 63. minutil sai Veiko Kütt punase, pallivaldamisel tekkinud arusaamatuse tõttu ei jäänud tal muud üle, kui viimase mängijana vastase läbiminekut takistada. Vähemusse jäädes said poisid siiski hästi hakkama ja tekitasid veel mitmeid häid momente. Hea võimalus oli Kerrol, kes pääses väravavahiga 1v1, aga löök leidis väravaposti ja teine suurepärane võimalus oli Tanil, kelle löögile sai viimasel hetkel jala vahele kaitsja. Keila otsis viigiväravat, aga FC Elva mängijad tegutsesid kaitses hästi ja väga häid momente ei tekkinud. 

Järgmine kohtumine on pühapäeval, kui sõidetakse külla Türi JK Ganvixile.