Esindus pakkus HÜJK Emmastele kõva vastupanu, aga naases 0:1 kaotusega

Foto: Liina Ivask / Pilt on illustreeriv. Samal päeval pidas sünnipäeva klubi tegevjuht Marek Naaris (pildi keskel), kelle tähtpäeva ei olnud unustanud ka HÜJK Emmaste mängijad.

Eesti riigi taasiseseisvumispäeval toimunud kohtumises kaotas FC Elva Emmastele 0:1. Noorenenud võistkonnaga esinduse mängus jagus küpsust ja vastuhakku terveks mänguks, parema realiseerimise tulemusena oleks see kohtumine võinud ka FC Elva kasuks lõppeda. Häid momente jagus ka võõrustajatele, millest Magnus Martinson ühe väravaks vormistas.
20. augustil kell 19:00 Männiku staadion, Esiiiga 24. voor
HÜJK Emmaste vs FC Elva 1:0 (1:0)
Värav: 26. Martinson
Hoiatused: 54. Lember, 73. Kaukvere - 36. Kerro, 55. Putnin, 76. J. Kuresoo, 81. Allik
Pealtvaatajaid: 20
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Roman Laidinen, Lennart Komp

Emmaste: 26-Armas, 38-Reinson, 33-Margusonov, 6-Vahtramäe, 3-Pärt (63. 4-Kekišev), 29-Martinson, 21-Ottis, 23-Lember, 19-Oja (73. 17-Prints), 30-Kaukvere, 34-Laurits.
Varus: 17-Prints, 4-Kekišev, 13-Kase, 20-Kasterpalu.

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 22-Mekk, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (71. 14-Frei), 11-Altsaar (57. 10-Kiho), 18-Naaris, 9-Putnin, 20-Allik.
Varus: 10-Kiho, 14-Frei.

FC Elva teravam algus ei kajastunud tablool, Martinson nõelas ja skooris!

Kohtumine toimus väga heal Männiku staadionil, millel mängimine pakkus tõelist naudingut kõigile. Mängu alguses sai FC Elva mõned teravad momendid, aga kahjuks J. Kuresoo, Kerro ja Allik ei suutnud neid tabloole vormistada. Mäng edasi, hakkas tulema ka Emmastelt läbi Oja ja Martinsoni. Emmaste enesekindlus kasvas ja saadi natuke paremini surve juba peale, kuni 26. minutil FC Elva kaitses eksis. Paremalt äärelt pääses läbi Martinson, kes murdis karistusalasse ja enesekindlalt palli Käkki seljataha saatis. Peale seda Emmaste võttis käigu välja ja mängu dikteeris juba rohkem FC Elva, kellel oli mitu momenti mänguseisu viigistamiseks. Poolaeg 1:0 Emmastele

Pingeline teine poolaeg tõi palju kollaseid ja ärevaid momente mõlema värava all

Mängu jagus mõlema värava alla, kahjuks ei suutnud kumbki võistkond enam väravaid lüüa. Emmaste ründajad tundusid pigem häid momente raiskavat ja FC Elva ründajates ei olnud piisavalt kogemust ning kohati ka värskust. Suurem tegevus käis kohtuniku kallal ja tema poolsete otsuste protesteerimisega. Sellest ka mitmed hoiatused mõlemale poolele.
FC Elva püüdis küll kõigest väest, aga sellest mängust punkte Elvasse tuua ei suudetud. Jääb ainult loota, et viimases omavahelises mängus saame oma revanši kätte!

Tallinna JK Dünamo - JK Sillamäe Kalev II1 : 2
Kohtla-Järve JK Järve - Tallinna FC Flora III0 : 1
Nõmme JK Kalju II - Tallinna FC Ararat TTÜ2 : 0
Tallinna JK Legion - Pärnu Linnameeskond0 : 3

Liigatabel

Järgmine mäng 24. august kell 14:00 Elva linnastaadionil Tallinna JK Legioni vastu.