FC Elva juubel "Elu täis jalgpalli" (lisatud video)

8.august.2010 möödus täpselt kümme aastat Jalgpalliklubi FC Elva registreerimisest. Kaks meest (Are Altraja ja Margus Ivask) tulid idee peale ühel saunaõhtul. Mõeldud, tehtud! Kui nüüd kaks meest kokkuvõtteid tegid, võisid nad rõõmu tunda, et enamus eesmärkidest on täita suudetud. Enne pühapäeva istusid mehed uuesti saunas ja seadsid uued eesmärgid järgmiseks kümnendiks.
Päev algas tüdrukute pallilahinguga, kus külalised Viljandist meie omadele mingit kingitust ei teinud ja mäng võideti 7:0. Sellegi poolest oleme meie uhked oma türukute tegemiste üle, kes oleks aasta tagasi sellest osanud unistada, et Elvas on oma naiste esindus.

Järgmisena astusid väljakule 2003-2004 noormehed ja 2001-2002 noormehed, kes mängisid oma isade-emade vastu.

Kuumuse leevendamiseks oli väljaku äärde paigutatud "jahutussüsteem", mis muutus poisikeste lemmik kohaks. Kõige parema kirjelduse annavad fotojäädvustused albumitest.

Vahepeal jagati kõigile liikmetele ja külalistele Rõngu Pagari poolt valmistatud sünnipäevatorti. 20 kilogrammisest tordist jagus kõigile terveks päevaks. Joogipoolisega toetas meid AS Bacula Aakrest, kelle mahlakontsentraadist valmistati morssi.

Peale noori alustasid soojendusega III-liiga Lõuna võistkonnad Eesti Maaülikooli SK ja FC Elva II, ees ootas Eesti Meistrivõistluste 14.vooru kohtumine. Mäng algas sünnipäevalistele kurvalt, peale esimest poolaega oldi 0:2 kaotuseisus. Kusjuures seis oleks pidanud hoopis FC Elva II kasuks olema, kui ise oma suurepäraseid võimalusi ei reliseeri, siis lüüakse lõpuks omale. Teine poolaeg tegi treener kolm vahetust, rünnakule sekkus legendaarne FC Elva mängiv-treener Veiko Haan, väravasuule astus Aimar Tamm ja kaitsesse Rando Kuus. Haan tõi kohe mängu pöörde realiseerides Soonbergi hea söödu. Üheksa minutit hiljem lõi Raido Kuus juba 2:2 värava ja 66. minutil viis Raido FC Elva II teenitult juhtima. FC Elva II mängijate nälg oli suur, 69. minutil tegi Kuresoo kõik selgeks lüües Haani tsenderduse jõuga väravavõrku. EMU SK ei suutnud teine poolaeg millegiga silma paista, harvad kiirrünnakud lõppesid enne FC Elva II karistusala. 83. minutil tegi Raido Kuus hattricki, aga seda ei loetud, kuna värav sündis tahtmatust käemängust. Väljakukohtunik ei andestanud ja näitas kollast hoiatuskaarti. Viies värav siiski tuli, sellega sai hakkama Haan, kes realiseeris väravaks Rando Kuusi suurepärase söödu.

EMU SK - FC Elva II 2:5 (2:0)
Väravad: 8. Arula, 43. Krigulson - 49.,86. Haan, 58.,66. Raido Kuus, 69. Kuresoo
Hoiatused: 41. Tani, 83. Raido Kuus
Eemaldamised: -
Kohtunik: Vallo Lokko
Abikohtunikud: Eduard Krigulson, Alo Ilves
Pealtvaatajad: 150

FC Elva II: Arvo Käkk (46. Aimar Tamm), Karl Bussov, Andreas Tobreluts (46. Rando Kuus), Evert Soonberg, Mihkel Kuresoo, Kaarel Tinn, Kaarel Tani (75. Henry Eichelmann), Kaupo Süld (46. Veiko Haan), Raido Kuus

LIIGATABEL

Kõik klubiliikmed ja toetajad, kes kohale olid tulnud said omale kingituseks FC Elva ainulaadse salli. Lisaks jagas FC Elva kõigile juubeliteemalisi kleepekaid "Elu täis jalgpalli".

Toreda jalgpallipäeva lõpetas FC Elva Allstars vs Toetajad kohtumine. Allstars oli seekord selgelt tugevam ja kohtumine võideti 5:1.

FC Elva tänab kõiki, kes on panustanud klubi tegemistesse nende aastate jooksul. Soovime kõigile meie liikmetele meeleolukaid tegemisi klubis ja toetajatele usku meie eesmärkidesse!