FC Elva pani FC Flora III vastu oma paremuse maksma

Mäng FC Flora III vastu püsis pikalt pingelisena, sest FC Elva jõudis otsustavate väravateni alles 15 minutit enne mängu lõppu.

31. augustil kell 19:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
Tallinna FC Flora III - FC Elva  1:3 (0:1)
Väravad: 70. Karl Oskar Haak - 22. Jürgen Kuresoo, 75. Ats Joandi, 76. Tarvo Timm
Hoiatused: 1. Karl-Sander Eensoo, 33. Griss Valgur, 82. Mark Ivanov - 32. Ats Joandi, 90.+3. Oliver Avasoo
Eemaldamine: 82. Kaarel Tinn
Peakohtunik: Veiko Mõtsnik
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Roman Laidinen
Pealtvaatajaid: 17

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo (59. 20-Mekk), 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 22-Avasoo, 7-Kerro (69. 21-Timm), 15-Samoilov (55. 8-Tinn), 9-Joandi, 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 12-Toom, 2-Sikk, 8-Tinn, 10-Kiho, 20-Mekk, 21-Timm.

Statistika*                 I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               5:2                   5:1                    10:3
Raamidesse:              2:1                   3:1                    5:1
Ohtlikud rünnakud:     8:3                   3:1                    11:4
Nurgalöögid:               3:1                   4:0                    7:1
Suluseisud:                 3:0                   1:0                    4:0
Vead:                          5:5                   5:1                    10:6

Jürgen Kuresoo viis FC Elva juhtima

FC Elva alustas kohe vastaste värava ohustamist. Mängu alguses aitasid vastased sellele kaasa, tehes lihtsaid söödueksimusi oma värava lähistel. FC Elva kasutas seda hästi ära, leides pärast palli võitmist head söödud oma ründajatele. 22. minutil andis Deniss Samoilov pärast palli võitmist ilusa diagonaalsöödu Jürgen Kuresoole, kes pääses vastaste väravavahiga silmitsi. Meie ründaja tegutsest otsusekindlalt, lükates palli rahulikult väravavahist mööda ja väravasse. Peale FC Elva juhtväravat ärkas ka FC Flora III ja sai paremini mängu sisse. FC Elva mängu rütm löödi paigast ja poolaja lõpuni oli mäng võrdne.

Viis otsustavat minutit

Ka teise poolaja alguses ei olnud FC Elva mäng enam nii hea, kui ta oli olnud esimese poolaja alguses. Aja jooksul FC Elva mäng siiski paranes ja tegevus suunati vastase poolele. Kõigile ootamatult oli järgmise värava autoriks siiski FC Flora III võistkond. FC Elva kaotas keskväljal palli ja vastased nõelasid kiire vasturünnakuga paremalt äärelt. Sealt anti hea sööt karistusalasse, kus Gero Mekk oli jäänud üksinda kahe vastase ründaja vastu. Vastased kasutasid arvulise ülekaalu ära ja lõid palli tsenderduse järel väravasse. FC Elva läks võiduväravat püüdma ja mõne minuti järel oligi pall vastaste väravavõrgus, kui Veiko Kütt lõi peaga väravasse Kaarel Tinni poolt tehtud karistuslöögi järel latist tagasi põrkunud palli. Kahjuks tõstis äärekohtunik suluseisu märgiks lipu ja FC Elva värav ei lugenud. 75. minutil teenis FC Elva nurgalöögi ja Kaarel Tinn mängis palli esimese posti juurde, kuhu liikus Ats Joandi. Ats näitas oma võimsust ja hüppas kõrgemale vastaste kaitsjast, et lüüa pall peaga väravasse. Ainult minut hiljem oli pall taaskord vastaste väravas, kui Tarvo Timm lõi väravasse vastaste väravavahi poolt värava ette tõrjutud palli. FC Elva jäi natuke enne lõppu punase kaardi tõttu vähemusse ja vastased suutsid meid seetõttu kerge surve alla panna, aga me pidasime vastu ja võit kuulus seisuga 3:1 meile.

FC Elva järgmine kodumäng Maardu Starbunkeri vastu toimub Elva linnastaadioni murukatte kehva olukorra tõttu erandkorras Otepääl, Tehvandi staadionil. Mäng on pühapäeval 7. septembril kell 14:00.