Esindusmeeskond võttis Tallinna JK Legioni vastu revanši

Sarnaselt pühapäevase kodumänguga jäi FC Elva jälle mängu alguses kaotusseisu. Tugeva tahtejõu toel sai meeskond siiski magusa võidu, lüües teisel poolajal kaks väravat.

1. mail kell 13:00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna JK Legion - FC Elva  1:2 (1:0)
Väravad: 17. Rauf-Roman Mikailov - 69. Oliver Avasoo, 90. Veiko Kütt
Hoiatused: 36. Roman Sirotkin, 43. Dmitri Bereitorov, 90.+2. Aleksei Latõnin - 29. Oliver Avasoo, 74. Mihkel Kuresoo
Peakohtunik: Kert Küttis
Abikohtunikud: Tanel Üprus, Simmo Tõnisson
Pealtvaatajaid: 37

FC Elva: 12-Toom, 10-Kiho (68. 18-M. Kuresoo), 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 16-Avasoo, 15-Samoilov (71. 20-Mekk), 8-Tinn, 9-Joandi, 17-J. Kuresoo, 14-Frei (90. 2-Haan).

Hea algus FC Elva poolt, värav JK Legionilt

FC Elva tegi mängule hea alguse jõudes oma rünnakutega mitu korda nii kaugele, et tekkis värava löömise võimalus. Kaks parimat võimalust olid esimese kümne minuti jooksul Kaarel Tinni kasutada. Esimene võimalus tekkis, Ats Joandi ja vastaste kaitsja õhuvõitluse järel. Ats suutis kaitsjat piisavalt segada, et ta ei saaks palli kaugele lüüa. Pall kukkus täpselt Kaarel Tinni jalale, kellel oli karistusala joonel piisavalt aega ja ruumi, et teha hea löök väravale. Kahjuks tuli Kaareli löök liiga tugev ja pall lendas üle värava. Mõned minutid hiljem oli FC Elva vastaste värava lähistel palli hoidmas. Jürgen Kuresoo murdis vasakult äärelt sisse ja leidis Kaarel Tinni, kes oli oma markeerijast vabaks jooksnud ja liikus otsustavalt vastaste kaitseliini taha. Kaarel pidi ennast pikaks sirutama, et sööduni jõuda ja löök teha, seetõttu ei jõudnud ta sihtida ja löök tabas väravavahti. Väravavaht ei suutnud palli püüda ja nüüd oli Kaarelil ees tühi värav. Kahjuks tuli löök jälle liiga tugev ja lendas üle värava. 17. minutil oli FC Elva kindlalt mängu kontrollimas ja ohtu ei paistnud kusagilt. Siis tuli sisse väike eksimus, kui Elva kaitsja andis kehva söödu ja vastaste ründaja lõikas selle vahelt. Ründaja tegi kiire läbimurde Elva väravale ja tõmbas sellega tähelepanu endale. Värava ette jõudes näitas vastane klassi lükates rahulikult söödu kõrvale, oma kaaslasele, kellel oli lihtne pall tühja väravasse saata. Pärast väravat oli Elva meeskond selgelt löödud ja vastased kontrollisid mängu. Vastasted teenisid palju nurgalööke, mis osutusid väga ohtlikuks.

Lõpuni võitlemine tõi FC Elvale magusa võidu

FC Elva mängijatel oli hästi meeles pühapäevane kaotus samale vastasele ja keegi neist ei tahtnud seda kaotusekibedust uuesti tunda. Elva mängijate kehakeelest oli näha, et seekord sama saatusega ei lepita. Üldiselt oli teine poolaeg kinnine. Peamine tegevus toimus keskväljal, kus käis kõva võitlus palli pärast. TJK Legionil tekkis väga hea võimalus mängu otsustamiseks, kui äärelt antud karistuslöögi järel saadi mõnelt meetrilt löögile. Õnneks oli õigel ajal õiges kohas Christopher Toom, kes tegi suurepärase tõrje blokeerides löögi oma rinnaga. Üsna varsti pärast seda sai väga hea võimaluse FC Elva. Jürgen Kuresoo tegi äärel oma kaitsjale ära ja murdis karistusalasse. Nurk löömiseks oli liiga väike ja nii otsustaski Jürgen jätta palli Oliver Avasoole, kes oli teda hästi toetama tõusnud. Oliver ei jätnud võimalust kasutamata ja lõi palli kindlalt võrku. 1:1 ja Elva oli mängus tagasi. Värava järel oli näha, et Elva on selgelt üritavam pool. Mõned minutid enne ühekskümne minuti täis tiksumist oli Elval kasutada karistuslöök keskväljalt. Kaarel Tinn lõi kiiresti palli karistusala poole, enne kui vastaste kaitsjad suutsid kohad sisse võtta. Jürgen Kuresoo jäi täiesti üksi ja sai löögile, aga seekord päästis vastaseid nende väravavaht, kes sai löögile oma pikad käed vahele. Viimane sõna jäi siiski FC Elvale, kes teenis oma surve tulemusena 90. minutil nurgalöögi. Jürgen Kuresoo tsenderduse järel sai löögile Veiko Kütt, kes suunas palli peaga väravasse. Nüüd oli vaja ainult lisaminutid vastu pidada ja see ka õnnestus. Lõppseis 2:1 FC Elva kasuks.

FC Elva väravad:

FC Elva järgmine mäng toimub pühapäeval kell 19:00, kui kodusel Elva linnastaadionil võõrustatakse Sillamäe JK Kalevi duubelvõistkonda, kellelt eelmises ringis võeti vastu kaotus. Tule staadionile ja aita meeskonnal võtta järjekordne revanš!