Esindusmeeskond kaotas Florale 0:5

Pilt eelmise hooaja koduvõidust Flora U21 üle/esiplaanil kapten Jürgen Kuresoo, vasakul taga Ats Joandi ja paremal tagaplaanil Tarvo Timm/foto: Cristel Jakobson 

Esiliiga kolmandas voorus kaotas FC Elva esindus Flora U21-le 0:5.
Eelmisest voorust tuttaval Sportland Arena väljakul Tallinnas, pidid mehed seekord vastu võtma krõbeda kaotuse liiga ühe tugevaima meeskonna FC Flora vastu. Mängule läksime vastu olles tabelis nelja kogutud punktiga neljandal kohal. Flora alustas vooru samuti nelja punktiga, aga paremate väravate vahe tõttu teiselt positsioonilt.

Enne mängu

Kodumeeskonna treener Kaupo Margusonov: "Elva pole esimesed kaks mängu endale väravat lasknud lüüa, seega läheme kindlasti üritame selle värava lukust lahti muukida ning hetkel tundub ka, et nende raudvara Jürgen Kuresoo pole väravasoont leidnud ja selle üritame nii ka jätta. Loodan, et ilmataat väljakule ka liiga ei tee ning saaks mängida nauditavat jalgpalli."

Elva peatreener Veiko Haan ootas rasket mängu: "FC Flora U21 näitas eelmises kohtumises väga head resultatiivsust ja kindlust kaitses. Meile tähendab see järjekordset eneseületust, kui tahame sellest mängust punkte teenida. Oluline on nende võtmemängijatelt mänguruum ja vabadus ära võtta."

Meie kaitsemängija Karl Bussov nostalgitses: "Vastasmeeskonna nime järgi peaksid kõik olema minust vähemalt 6 aasta jagu nooremad. Neil on veel kõik võimalused ees, või siis mitte? Kuhu ma ise jõudnud olen? Sõidan juba ma ei tea mitmendat aastat nädalavahetusel bussiga. Bussis samad näod ja samad naljad, Kükita seljanka on ka aastast aastasse sama hea. Tegelt ka. Ei saa selle eest ei raha, au ja kuulsust. Ainult rõõmu, rõõmu Elva esindamisest."

LÄKS!

Kasutaja FC Elva foto
Peatreeneri valitud koosseis mänguks

18. märtsil kell 13.00 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora U21 - FC Elva 5:0 (4:0)
6. German Šlein, 24. Nikita Komissarov, 29., 33., 57. Erik Sorga

Hoiatused: 45+2. Joonas Soomre, 53. Jako Kariste - 62. Jürgen Kuresoo, 80. Paul-Feliks Frei
Mänguolud: +1, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 25
Peakohtunik: Jagnar Jakobson
Abikohtunikud: Tauno Rämson, Silver Suup

Flora U21: Magnus Karofeld, Tanel Neubauer, Marco Lukka, Jako Kariste (70. Markkus Seppik), Henri Lehtmets, German Šlein (65. Daniel Tuhkanen), Kristjan Kask, Joonas Soomre (61. Mattias Männilaan), Daniel Fedotov, Nikita Komissarov (65. Rio Rando Kallaste), Erik Sorga (70. Aleksandr Šapovalov).
Varus: Kristen Lapa, Markkus Seppik, Egert Meriste, Daniel Tuhkanen, Rio Rando Kallaste, Aleksandr Šapovalov, Mattias Männilaan.

Elva: Arvo Käkk, Henri Härm, Veiko Kütt, Martin Thomson, Mihkel Kuresoo (61. Rando Kuus), Tarvo Timm, Hans-Hendrik Karro (70. Karl Bussov), Ats Joandi (61. Karl Tammeorg), Nikita Karasjov, Jürgen Kuresoo, Raido Kuus (61. Paul-Feliks Frei).
Varus: Christopher Toom, Rando Kuus, Karl Bussov, Paul-Feliks Frei, Karl Tammeorg.


Meie peatreeneri Veiko Haani mängujärgne kommentaar: "Esimesel poolajal jäime vastase tugeva surve alla, eriti, kui vastane valdas palli. Nende teravad ja osavad ründajad tegid meile kõvasti peavalu ja tasuks oli 4:0 eduseis esimese poolaja lõpul. Teisel poolajal saime natukene paremini tasakaalu. Lasime küll endale ühe värava lüüa, kuid samas olime ka ise ohtlikud, näiteks lõi Karl Bussov posti ning Karl Tammeorg lõi ka värava, millele eelnes siiski meie vastu määratud viga. Sel korral võitis parem meeskond, aga parema õnne korral oleksime võinud skoori viisakamana hoida." 

Mängu parimaks meie poolt valitud Karl Bussov oli treeneriga samal meelel: "Mäng oli raske, vastane oli kõikides elementides meist kiirem ja kvaliteetsem. Meil oli raskusi palli hoidmisega ja enda mängu leidmisega. Teine poolaeg oli juba parem, aga kahjuks ei suutnud väravat lüüa. Peame rohkem tööd tegema."

Võit jättis Flora U21 meeskonna teisele positsioonile ning Elva langes tabelis kuuendaks.

Männilinna mehed jätkavad võitlust 31. märtsil Rakvere JK Tarva vastu. Tegemist on selle hooaja esimese kodumänguga FC Elvale. Avavile kell 13:00 Elva Nike Arenal! Tule staadionile!

Artikli autor: Karl Kruus