Esindus võitis derbimängus Welcot (Galerii ja väravad!)

Tarvo Timm nr. 21 võitlemas palli pärast/Foto: Cristel Jakobson

Hooaja viiendas mängus võitis FC Elva esindusmeeskond koduväljakul Lõuna-Eesti derbis Tartu JK Welcot 2:0.
Enne mängu viie punktiga seitsmendal tabelireal olnud FC Elva kirjutas juurde endale kolm punkti ning tõusis tabelis neljandaks. Welco alustas vooru kolme punktiga kaheksandalt kohalt, aga mänguvooru lõpuks langeti viimaseks.

Enne mängu

FC Elva peatreener Veiko Haani kommentaar: "Tuleb kindlasti raske mäng. Esiteks on juba teine mäng sellel nädalal, teiseks on Welco sellel hooajal näidanud palju paremat mängu kui eelmisel hooajal. Tahame aga enda fännidele pakkuda meeldejäävat pühapäeva ja teenida vajalikke punkte tabelisse."

Meie poolkaitsja Hans-Hendrik Karro teadis, mida teha tuleb "Esimene kodumäng Rakvere vastu ei läinud ootuspäraselt - kohati domineerimise, kohati olime oma poolele surutud. Welco vastu astume parema häälestusega. Oleme esimesest minutist peale valmis, nagu Rakvere mängu lõpus, kasvõi koos palliga väravasse hüppama. Ootame veelgi suuremat publikut platsi äärde, tulge muutke enda pühapäev meeleolukaks!"

Vastasmeeskonna peatreener  Yusuf Erdogani kommentaar enne mängu: "Nagu me kõik teame, on Elva ja Welco vaheline mäng meie planeedi suuruselt teine derbi kohe Võhma ja Kõo vahelise matši järel! Kui aga tõsisemalt rääkida, siis on meil suur austus FC Elva ja selle vastu, mida nende vastutustundlikud inimesed ja treenerid teevad linna, kogukonna ja noorte heaks. See on tõesti hea ja aus töö. Seetõttu loodame, et pühapäeval tulevad kõik Elva inimesed noortest kuni vanadeni staadionile, et vaadata toredat mängu. Oleme õnnelikud, et saame olla osa sellest üritusest."

Welco kaitsja Jaagup Savisaare mõtted: "Kumbki meeskond pole viimastest mängudest ühest punktist rohkem suutnud endaga kaasa võtta, seega motiveeritus ja võitluslikkus on mõlemal võistkonnal kõrged. Sellest olenemata loodab Welco ikkagi vastaste võrku korralikult sahistada ja enda väraval luku ees hoida!"

Minek!

Kasutaja FC Elva foto
FC Elva koosseis mänguks

FC Elva sai parima võimaliku alguse mängule, kui juba teisel minutil oli  Welco kaitses praaki ning Karl Tammeorg sai meetri pealt enda esimese värava FC Elva esindusmeeskonna eest lüüa. Seejärel ärkas vastane, kes jooksutas meid ning mängis enamuse ajast palliga, väravavaht Arvo Käkk saatuslikult mängu sekkuma ei pidanud. Poolajale mindi 1:0 eduseisuga kodumeeskonnale.

Teine poolaeg oli Tartu meeste käes, Elva oli surve all ja sai proovida vaid kontrarünnakutega vastaseid ohustada. Mehed pidid andma endast maksimumi, et Welco tempoga kaasas käia, Arvo Käkk ja kaitseliin olid pidevalt aktsioonis ja õnnestunult. Mängu lõpufaasis olid pinged laes, Welco ei suutnud enda väravat leida, aga Elva vajas vaid ühte head kontrarünnakut - Ats Joandi eeltöö suunas vastase kaitsja vahetusest sekkunud Kristo Kolesnitšenko jala peale, kes söötis terava nurga alt kapten Jürgen Kuresoo jala peale palli. Kuresoo sai mängu neljandal üleminutil lükata palli tühja väravasse ning võit oli olemas.


FC Elva - Tartu JK Welco 2:0 (1:0)
2. Karl Tammeorg, 90+4. Jürgen Kuresoo

Hoiatused: 63. Hans-Hendrik Karro, 72. Raido Kuus, 73. Mihkel Kuresoo, 81. Veiko Kütt, 90. Kristo Kolesnitšenko - 30. Kevin Ingermann, 31. Karl Joosep Mark, 66. Eric Pärn
Mänguolud: +11, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 236
Peakohtunik: Dmitri Kirilov
Abikohtunikud: Maksim Ramazanov, Aleksei Latõnin

Elva: Arvo Käkk, Henri Härm, Veiko Kütt, Martin Thomson, Mihkel Kuresoo (75. Paul-Feliks Frei), Tarvo Timm (64. Remi Kõivik), Raido Kuus, Ats Joandi, Nikita Karasjov (62. Hans-Hendrik Karro), Jürgen Kuresoo, Karl Tammeorg (69. Kristo Kolesnitšenko).
Varus: Karl Kruus, Hans-Hendrik Karro, Tarmo Kerro, Kristo Kolesnitšenko, Remi Kõivik, Paul-Feliks Frei.

Welco: Edgar Leht, Andres Joosep, Mirko Nõmmsalu (62. Allan Pilvet), Karl Joosep Mark, Jaagup Savisaar, Kevin Ingermann, Marten Kihho (62. Martin Haljak), Eric Pärn, Rain Näkk, Johannes Theodor Kollist (36. Oskar Pedosk), Mikk Valtna.
Varus: Allan Pilvet, Oskar Pedosk, Martin Haljak, Jakob Päll.


Väravavaht Arvo Käkk võttis lühidalt mängu kokku: "Tänu kodupublikule saime raske töö tulemusena 3 punkti kätte. Loodan, et fännid jäid tulemusega rahule."


Cristel Jakobsoni tehtud pildid    mängust:  https://photos.google.com/share/AF1QipM3IunbVdxHijKEsUZFD0HavdIItPaINf7X8jLhTnJpCcRFu1F52oogTBnWu8ZamA?key=MjFCVW9wUjBTc1c4eHoyRGFfVl9MUjE5dDdWb1BB

Esindusmeeskonna järgmine mäng on tuleval pühapäeval Tallinnas, Hiiu kunstmurustaadionil, kui vastaseks on Nõmme Kalju U21 meeskond! Mängu algus kell 13:00!