Esindus teenis ajaloolise viigipunkti (Video!)

FC Elva varasemalt sel hooajal Tarva vastu/ Foto: Cristel Jakobson

Esiliiga 23. voorus viigistas FC Elva esindusmeeskond võõrsil Rakvere JK Tarvaga 0:0.
Enne mängu:

FC Elva peatreener Veiko Haan: "Aeg on teha FC Elva ajalugu ja võtta Rakvere JK Tarvase vastu meie esimesed punktid."

Meie universaalne mängumees Karl Bussov: "Rakverega tuleb raske mäng. Kõik ei peagi kergelt tulema. Tulge kohale ja aitate inimesi, kellel pole nii palju õnne olnud ja nende iga järgnev päev on võitlus. Staadionil näeme."

Vastasmeeskonna peatreener Tarmo Rebane: "Loodame, et oleme eelmistest mängudest õppinud. Peame oma suhtumist muutma ja olema valmis pingutama kõik 90 minutit maksimaalselt, et naasta võitude teele. Ei saa loota vaid imeväravatele ja vastase lõtvusele. Eesmärk on kolm punkti."

Rakvere mängija Kaarel Saar: "Pole ammu võitnud, seetõttu tahame kindlasti võitu Elva üle. Loodan, et tuleb ka palju rahvast hea eesmärgiga üritusele!"

Läks!

Kasutaja FC Elva foto
            FC Elva koosseis mänguks

Kahe klubi läbi ajaloo kuues kohtumine oli eriline, enne mängu oli kahe meeskonna vahe tabelis vaid kuus punkti. Elva hea vorm ja Rakvere käimasolev halb seeria ennustasid head tulemust just Lõuna-Eesti meeskonnale. 

Esimene poolaeg oli Elva kontrolli all, omavahel lükati palju söötu ning vaikselt otsiti käiku vastase värava poole, mõned võmalused meile ka avanesid, kuid väravat ei suudetud lüüa. Poolajale mindi Elva domineerimisel ning teiseks poolajaks naaseti veelgi enesekindlamalt.

Järgmised 45 minutit olid tempokamad, Rakvere sai mängu sisse ning oli kohati ohtlik. Ka männilinna meestel olid omad võimalused, Andris Altsaar tabas latti, Ats Joandi sai proovida ning Jürgen Kuresoo tekitas pidevalt kaitsjatele peavalu. Mängu täielikus lõppfaasis sai Rakvere enda ühe hea võimaluse, kuid üks-ühele olukorra väravavaht Karl Kruus tõrjus. Lõppkokkuvõttes 0:0 viik ja esimene punkt Rakvere vastu.

9. augustil kell 19.00 Rakvere linnastaadionil

Rakvere JK Tarvas - FC Elva 0:0

Hoiatused: 45. Mehis Vahero
Mänguolud: +29, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 231
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Karolin Kaivoja
Neljas kohtunik: Tanel Piirimäe

Tarvas: Artem Levizi, Taavi Münter, Kaarel Saar, Mehis Vahero, Mihkel Saar, Dmitri Baikov, Mario Kuokkanen, Alari Aunapuu (85. Roomet Ots), German-Guri Lvov (59. Toomas Kiis), Mihkel Gull, Sergei Akimov (46. Rain Ööpik).
Varus: Rain Ööpik, Robi Štšjogolev, Roomet Ots, Sander Susi, Toomas Kiis, Andreas Lilleoja.

Elva: Karl Kruus, Rando Kuus, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei (83. Nikita Karasjov), Kaarel Tinn (85. Karl Bussov), Andris Altsaar (77. Deniss Samoilov), Tarvo Timm, Jürgen Kuresoo, Raido Kuus (56. Ats Joandi).
Varus: Arvo Käkk, Karl Bussov, Deniss Samoilov, Remi Kõivik, Nikita Karasjov, Ats Joandi.Peatreener Veiko Haan mängujärgses kommentaaris: "Tahtsime kolme punkti, mängu poolest oli ka kolme punkti mäng meie jaoks. Eks mingil määral peab ka viigiga rahul olema. Kui nüüd rääkida Premium Liigasse tõusmisest, siis klubi sooviks tõusta ja näha ära selle taseme, mõned mängiad on nii vanad, et seda võimalust enam ei tule, aga hooaja lõpuni on veel aega."

FC Elva esindusmeeskond peab järgmise mängu 20. augustil tabelinaabri FCI Levadia U21 vastu. Mäng toimub Elva Linnastaadionil ning avavile kell 19:00! Tule toeta omasid!