EQUA ja FC Elva alustasid koostööd

Vasakult: Marek Naaris (tegevjuht), Kati Juurik (füsioterapeut), Janno Joost ja Tanel Joost / Foto: EQUA erakogu

Koostöö sportlaste tervise heaks

EQUA on asutatud 1995 aastal vendade, Tanel ja Janno Joosti, poolt. Kahe töötajaga väike-ettevõttest on tänaseks arenenud Eesti üks suurimaid meditsiinitehnika ja füsioteraapiavahendite tootjaid. Firma toodangust läheb üle 70% ekspordiks, põhiliselt Iirimaale, Saksamaale, Inglismaale, Soome ja Rootsi. Alates sellest aastast alustas ettevõte ka oma toodete eksportiga Austraalia turule.

Füsioteraapiavahendite tootmine on läbi aastate olnud ettevõtte üheks oluliseimaks valdkonnaks. Koostöös massaažikoolidega on väljatöötatud parimad massaažilauad Eestis. Viimased poolteist aastat on aga ettevõte töötanud uue innovaatilise massaažilaua mudeli kallal, mis peaks valmima selle aasta lõpuks.

Juhataja Tanel Joost: “Võin täie veendumusega väita, et meie uus väljatöötatav massaažilaud saab olema ainulaadne mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas. Antud toode disainitakse koostöös ühe Tšehhi disainibürooga. Tšehhi on kogu Euroopas teada tuntud kui tugev meditsiinitoodete disainimise maa.”

Ettevõtte tootmine asub küll Tartus, aga mõlemad firma omanikud on Elvas sündinud ja üleskasvanud. See oli ka põhjus, miks otsustati FC Elvat toetada.

Tegevdirektor Janno Joost: “Kuna mu poiss käib FC Elva 2011 vanusegrupis trennis, siis oli see teema mulle südamelähedane ja mind ei pidanud palju veenma klubi toetamisel. Eriti hea meel on, et saame anda oma väikese panuse jalgpallurite tervise edendamisele, sest füsioteraapia on väga oluline osa spordist ja seda sõnumit tahame me ka omapoolt levitada.”

Marek Naaris: "Üks päev tuli Ardo Värä (füsioterapeut) minu juurde jutuga, et oleks vaja kaasaskantavat massaazilauda. Pean oluliseks inimesi toetada ja neid nende töös aidata. Sellest kohast see protsess pihta hakkas. Teadsin, et Janno poiss mängib FC Elvas ja võtsin ühendust. Edasine on olnud juba väga ladus ja mõlemapoolne tahe midagi head inimeste heaks ära teha. Alustuseks aidata meie esinduse mehi ja sealt sammhaaval füsiosid kaasates liikuda ka teiste võistkondade juurde. Isiklikult olen väga tänulik Tanelile ja Jannole, kes meie toetajate perre liitusid."

Esialgu kingiti FC Elva füsiodele üks kaasaskantav massaazilaud, aasta lõpu poole püüame koostöö raames ühe laua veel saada. Katile ja Ardole mõlemale oma, et veel rohkem mängijaid teenindada.