Elva Lahtised Meistrivõistlused minijalgpallis 2018 on lõppenud

Elva Lahtiste Meistrivõistluste minijalgpallis viimane etapp toimus 3.11.2018, millega pandi punkt selle aastasele turniirile. Peale viimast etappi toimus tänuüritus Pubis ÜksTeist, kus tunnustati parimaid ja tänati osalemise eest igat võistkonda.
Naiste Elva Lahtised III etapp - FC otepää vs JK Welco I / FOTO: Marie Pau

Elva Lahtised Meistrivõistlused on turniir, mis koosneb neljast erinevast etapist ehk turniiri päevast. Iga etapp leiab aset erineval väljakul: saalis, miniarenal, rannas kui ka kunstmurul. Turniir toimub nii naistele kui ka meestele. See aasta toimusid etapid järgmistel aegadel:
I Etapp 24-25.03.2018 Elva Gümnaasiumi võimla
II Etapp 19-20.05.2018 Arbimäe Miniarena
III Etapp 8.07 ja 15.07 Verevi rand
IV Etapp 3.11.2018 Nike Arena Elva kunstmuruväljak

Elva Lahtiste erinevad etapid näitavad, kui hästi võistkond suudab erinevate väljakutega ja oludega kohaneda. Oli nii võistkondi, keda igapäeva väljakust palju erinev väljak (nt rand) rööpast välja lõi ning kuidas leidus ka võistkondi, kes suutsid taset hoida sõltumata väljakust. Kõige rohkem põnevust pakkuv etapp on siiamaani osalejate sõnul olnud rannaetapp, kuna liiva peal satuvad enamik mängijad väga harva mängima. Turniiril osales mitmeid võistkondi, kes ainult Elva Lahtiste ajal 1 kord aastas liival mängivadki, kuid kes said sellega väga hästi hakkama. Samas pakkus mõneti sama palju põnevust ka Elva Lahtiste IV etapp, mis toimus kunstmurul, kuna kõigile tuttaval pinnal sai näha väga tuliseid võistlusi.

NAISTE AUTASUSTAMINE

JK Vutineiud
1. koht
36 punkti
SK Barca
2. koht
34 punkti
FC Otepää
3. koht
34 punkti

Parim väravakütt: Lisanne Tamm (39 väravat, FC otepää)
Parim väravavaht: Maarja Punak (Lootose Vutid)

MEESTE AUTASUSTAMINE

RDÜ
1. koht
37 punkti
Arbimäe United FC
2. koht
36 punkti
VVP
3. koht
29 punkti

Parim väravakütt: Henri Härm (25 väravat, Rõngu City)
Parim väravavaht: Kristo Päkko (VVP)


Naiste etappide korraldaja Marie Pau: "Võin öelda, et turniir oli esmakordse korraldamise puhul edukas. Kokku osales naiste turniiril nelja etapi jooksul lausa 12 naiskonda, kellest 5 olid väga püsivad ehk osalesid igal etapil. Kuigi etappidel osalesid samad võistkonnad oli siiski iga etapp omanäoline, mis tegi turniiri korraldamise väga põnevaks. Turniiril osales nii 13 aastaseid mängijaid kui ka 30+ aastaseid, kuid nagu öeldakse, siis jalgpall ei küsi vanust ning omavahelised mängud olid väga tasavägised. Järgmisel aastal teeme hooga edasi! Selle aasta head ja vead on kirja pandud ning on, mille põhjal edasi liikuda. Üheks järgmise aasta muudatuseks saab kindlasti saalis toimuva etapi ja kunstmurul toimuva etapi vahetamine, et ei tekiks sama olukorda, mis see aasta, et ilma tõttu tuleb etapi toimumisaega muuta. Seetõttu toimub järgmine aasta kunstmurul etapp kevadel ning saalis sügisel. Tänan kõiki võistkondi turniiril osalemise eest ning kohtunike hea vile eest! Minu eriti suured tänud lähevad FC Elva kogukonnajuhile Rain Suitsule, kes enamikel etappidel kohal oli ning aitas kaasa turniiri korraldamise varustuse üles ja kokkupanekuga. Aitäh, et täitsid kolm etappi oma väga hea teadvustamisega lisades igasse turniiripäeva rohkeid emotsioone!"

Meeste etappide korraldaja Hans-Hendrik Karro: "Rõõm näha, et stabiilne hulk võistkondi ennast endiselt iga aasta näole annab. Lust on üritust organiseerida kui mehed annavad endast parima, et kõik etapid kalendrisse saaksid sobitatud ja platsil näeb alati korralikku madinat. Tänusõnad ka ettevõtetele, kes sportlasi lahkelt toetasid. Püüame ka edaspidi osalejate panust väärtustada. Järgmisel hooajal näeb platsil loodetavasti kas siis järelkasvu tulemisega või kogenud mängumeeste naasmisega veelgi enam värsket verd - pisut on võimalik turniiri veel kasvatada. Põnevust tekitab ka rannaetapi kulg - eeldatavasti rajatakse juuni kuuks kaasava eelarve tulemusena Verevisse püsiv rannajalgpalli väljak, kus siis kõik juba igapäevaselt käärlööke lihvima saavad hakata. Anname kõik oma panuse ja teeme 10nda juubelihooaja vägevaks!"

Sel aastal tegid korraldajad koostööd kohalike ettevõtetega, et pakkuda veelgi paremat elamust mängijatele. Täname ettevõtteid, kes meiega koostööd tegid: Elva Peetri Pizza, A. Le Coq Arctic Sport, Waksal Wabrik, Elva Seikluspark ning Globalsoccerstore.com!


Elva Lahtiste IV etapi lühikokkuvõte 2018 / FILMIS JA MONTEERIS: Marek Madisoo (M&M PR)

Kohtumiseni järgmisel aastal Elva Lahtistel Meistrivõistlustel minijalgpallis!