Elva Elite Cupi uueks võitjaks krooniti Moskva CSKA

Võidukas CSKA meeskond, kes lasi omale turniir peale lüüa ainult ühe värava ja ei kaotanud ühtegi mängu / Foto: Elva Elite Cup 2019 erakogu

Juba neljapäeval saabusid Elvasse väga tuntud jalgpalliklubide kasvandikud. Nende hulgas Meistrite Liiga finaali jõudnud Tottenham Hotspuri järelkasv ja Moskva CSKA, kes osutus hiljem ka ülekaalukaks võitjaks. 

Tasemel korraldust häiris ainult kaua oodatud vihm

Kui esimesel aastal oli turniir uus ja huvilisi Eestist pidi otsima korraldaja, siis selleks korraks olid juba tingimused teised ja huvilisi jäi ukse taha väga palju. Võistlustulle pääses lõpuks viis klubi Eestist, kaks klubi Inglismaalt, kaks klubi Poolast, kaks Lätist, üks Venemaalt, üks Ukrainast, üks Leedust. 

Kõik sujus mõlemal päeval laitmatult ja ainult laupäeval tegi vihm olemise ebamugavaks, aga sellest said kõik inimesed võitu. Staadionile paigaldatud 7-8 võistkondade telki, aitasid ka vihma taluda ja mängule energiat suunata. Osalejad kiitsid Elva Teenuste poolt pakutud lõunabuffeed, mis andis 100% soovi jätkatata koostööd ka järgmisel aastal. 


Pidurdamatu Moskva CSKA võitis rändkarika ja Lõuna-Eesti tubli 9. koht

Paremusjärjestus: 

I. koht - Moskva CSKA
II. koht - Varssavi Legia
III. koht - Kiievi Dünamo

Lõplik tabel 

Silver grupis näitas head minekut South Estonian Selection, kes saavutas kokkuvõttes tugeva 9. koha. Kohamängude grupis saadi ainuke kaotus Inglaste West Ham Unitedilt. Võistkonda kuulus viis mängijat FC Elvast, viis mängijat FA Tartu Kalevist ja viis mängijat Võru FC Heliosest. Mängijaid juhendasid Kalmer Kaasik (FA Tartu Kalev), Veiko Haan (FC Elva) ja Tauno Kikas (Võru FC Helios). 

Videod järelvaadatavad

Parimad mängijad

Tänu heale tiimile ja toetajatele on kõik võimalik

Marek Naaris (Elva Elite Cup 2019 peakorraldaja): "Me tegime eelmisest aastast palju järeldusi ja olime selleks aastaks hästi valmis. Loomulikult ilm võib alati vingerpussi mängida, aga ka selleks olime üldiselt valmis. Ma panen käe südamele ja ütlen, et kui minul oli suur vastutus kõik siia kokku saada, siis kohapeal pani meie tiim mulle tugevalt õla alla. Suur tänu neile! Kokku töötas selle ürituse heaks vähemalt 26 inimest, kindlasti oli mõni kaudselt veel, aga selline arv inimesi oli piisav. Kõik osakonnad ja vabatahtlikud olid megatublid, abivalmid ja keskendunud külaliste teenindamisele meie kõige kõrgematel standarditel. Viimase päeva õhtul tegime kiire analüüsi ja panime koos Are Altraja ning teiste peamiste korraldajatega paika uued sihid. Elva Elite Cup saab iga aastaga järjest eesrindlikum üritus."

Anne Rei (Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär): "Tunnustan FC Elva klubi turniiri väga heal tasemel korralduse eest! Üks asi on sportlik tase, aga olulisem see, mida turniiri vaatamas käies nägin - korraldajate soov ja aktiivsus, igas lõigus oma kindlad vastutajad. Usun, et võistkonnad osalevad hea meelega sellistel turniiridel ka tulevikus.


Abilised ja vabatahtlikud

Kalle Roio, Alik Säde, Dzintars Kasaks, Marek Madisoo, Rain Suits, Krista Loog, Are Altraja, Katarina Elisabeth Käpa, Kaija Liisa Štšerbakov, Marie Pau, Roman Gnibida, Ivan Ionkin, Arvi Laidvee, Inga Madisoo, Freddy Saarm , Aire Saarm, Laur Nurme, Tarmo Post, Melek Batakcioglu, Kelly Haasma, Leili Eek

Kohtunikud

Romet Pastak, Egerd Pajustik, Carl-Robert Kadastik, Andre Varusk

Majutusasutused ja toitlustaja

Hotell Sophia, Hektor Design Hotell, Verevi Motell, Waide Motell, Tartumaa Tervisespordikeskus, SA Elva Teenused

Järgmine aasta juba 2008 noormeeste turniir, mille vastu on juba väga suurt huvi üles näidatud. Kohtumiseni!