Elva Cup 2020 kokkuvõte

Augustikuu lõpus (24.08-29.08) toimus Elvas jalgpalliturniir Elva Cup 2020. Mängud toimusid Nike Arena Elva kunstmuruväljakul, kus madistasid kokku 7 erinevat vanuseklassi, millest 3 kahel erineval tasemel ehk A ja B tasemel.
FC Elva U13 (2008) võistkonna penaltiseeria võidu emotsioon / FOTO: Elva Cup 2020

Meie traditsiooniline suvine jalgpalliturniir Elva Cup 2020 sai alguse 21. augustil kui turniiri avapäeval võistlesid U10 (2011) poisid ja U8 (2013) lapsed. Turniiril osalesid peamiselt Eesti võistkonnad ning üks võistkond Lätist. Kokku osales turniiril 93 võistkonda, milles mängis kokku 882 mängijat. Peeti 241 mängu, mille jooksul löödi 893 väravat!

Turniiri edukaimaiks võistkonnaks võib lugeda FA Tartu Kalevi võistkondi, kes lausa kolmes vanuseklassis võttis esikoha, jõudis enamikes vanuseklassides esikolmikusse ning osales turniiril 9 võistkonnaga.

Turniiril austasustasime U10-U13 vanuseklassides esikolmikut ning U7-U9 vanuseklassides sai iga osaleja osalejamedali. Sel aastal toetasid meie vanuseklasse mitmed kallid toetajad: Elva Vald, Nike, Sportland, Globalsoccerstore.com, Lumiorav, SEMT ehitus, Mapri Ehitus. U10-U13 vanuseklassides tunnustasime ka turniiri parimat väravavahti, kaitsemängijat, väravakütti ja mängijat. Samuti tunnustasime iga mängu järel mängu parimat mängijat väikse meenega. Lisaks toimus turniiril osavusmäng, mille parimaid tunnustasime Globalsoccerstore kingituse ja Tartu Seikluspargi kinkekaardiga.

Turniiri aitas kuuendat aastat järjest läbi viia veebileht turniir.ee, mis aitab tuua huvilisteni mängude seisud reaalajas. Turniiri toitlustust toetas Pontšikubaar, auhindade eest hoolitses Särka Sport ning vabatahtlike aitab tänada meeldejääva tänuüritusega Tartu Seikluspark. Samuti täname turniiri suurtoetajat Elva Valda. Aitäh kõigile meeldiva ja eduka koostöö eest!

Turniiri peakorraldajaks oli Marie Pau. Kaaskorraldajateks olid Laura Pau ja Rain Suits. Turniiril mängisid suurt rolli ka vabatahtlikud, kes tõid teieni turniir.ee lehe kaudu mängudest otseseisu, jäädvustasid turniiri piltidega ning andsid oma panuse, et turniiripäev kulgeks edukalt. Elva Cup 2020 vabatahtlikud: Carolin Hunt, Kaisa Pastarus, Leili Eek, Maribel Viridet, Kelly Haasma, Eveliine Nahkur, Liis Suits, Melek Batakcioglu.

Peakorraldaja Marie Pau: "Alustasime sel aastal korraldusega eriti varakult, et saaks omas tempos ja edukalt kõik tehtud, kuid viirusel olid omad plaanid ning pidime lõpuks ikkagi suutma 2 kuuga teha ära enamiku ettevalmistusest. See oli ainus punkt, mida oleks tahtnud turniiri osas parandada, sest kõik muu sujus nii hästi kui võimalik. Tahaks südamest tänada just õde Laurat suure panuse eest eeltöösse, Raini aktiivselt ettevalmistuses ja turniiripäevadel osalemise eest ning oma lemmikuid noori vabatahtlike, kes on paari aasta jooksul omandanud oskuse teha meeletult hästi meeskonnatööd ning iseseisvalt olukordi lahendada ja paremaks teha. Võin korraldajana rõõmsalt öelda, et tegemist oli turniiriga, millega läbi ja lõhki rahul olen. Esimene samm juba talvise saaliturniiri FC Elva Indoor Cup 2020/2021 poole on tehtud ning loodan, et teeme ühe eduka turniiriaasta hindele 5+."

Kaaskorraldaja Rain Suits
: "Sellel aastal on kõik teistmoodi. Endiselt elame teadmisega, et COVID-19 on liikvel ja tuleb olla ettevaatlik. Suur heameel on kõikide võistlejate, treenerite ja lapsevanemate üle, et kasutati päris palju, jah just, toonitan veelkord, et päris palju desinfitseerimisvahendit ja hoiti ka väljaku ääres piisavalt vahet ja kuulati ning arvestati meie palvetega. Võistlus sai edukalt peetud ja meile teadaolevalt ei ole ka haigestumisi olnud. Meile omaselt suutis ilmataat ühe päeva nädalasest turniirist natuke rikkuda, aga saime sellest võidukalt üle. Tahan avaldada suurt tunnustust kõigile kohtunikele kellega sujus asi ülimalt hästi. FC Elva vabatahtlikud olid super tublid ja iga aastaga väärivad aina suuremat tunnustust. Aitäh kõigile võistkondadele, kes osalesid Elva Cup 2020 turniiril ja loodan taas kohtuda üsna pea toimuma hakkaval Indoor Cup 2020/21 turniiril."


Võidu koju viinud võistkonnad vanuseklasside järgi:

U10   FA Tartu Kalev
U11 A   FA Tartu Kalev
U11 B   SK Barra
U12   Harju JK - Laagri
U13   FA Tartu Kalev I

U7, U8 ja U9 vanuseklassides kohti välja ei mängitud.

Vaata turniiri pilte SIIT
Vaata turniiri tulemusi SIIT


Korraldustiim tänab kõiki mängijaid, treenereid, lapsevanemaid ja kaasa elajaid eduka ja meeleoluka turniiri eest. Kohtumiseni talvisel jalgpalliturniiril FC Elva Indoor Cup 2020/2021!

Jõhvi FC phoenix vs Tartu JK Tammeka 2010 tüdrukud /FOTO: Elva Cup 2020