Elva Cup 2019 kokkuvõte

Augustikuu lõpus (19.08-24.08) toimus Elvas jalgpalliturniir Elva Cup 2019. Mängud toimusid Nike Arena Elva kunstmuruväljakul ja Elva Linnastaadionil, kus madistasid kokku 8 erinevat vanuseklassi, millest 5 kahel erineval tasemel ehk A ja B tasemel.
Elva Cup 2010 poisid mängus madistamas / FOTO: Elva Cup 2019

Traditsiooniline suvelõpu jalgpalliturniir Elva Cup 2019 sai alguse 19. augustil, kui U8 vanuseklassi poisid tegid turniirile uhke avamise. Turniiril osalesid nii Eesti võistkonnad kui ka Lätist kohale tulnud FK Auda ja Venemaalt pärit DFK Parus. Turniiril osales kokku 84 võistkonda ja 878 mängijat. Kokku peeti 204 mängu, mille jooksul suudeti lüüa lausa 651 väravat.

Turniiri edukaimateks võistkondadeks võib see aasta pidada Tartu JK Tammeka võistkondi, kes lausa neljas vanuseklassis viisid koju 1. koha ning mitmes vanuseklassis jõudsid veel lisaks esikolmikusse.

Turniiril autasustati vanemate vanuseklasside esikolmikut karika ja medalitega. Keskmistes vanuseklassides autasustati vaid esimest kohta eraldi karika ja medaliga ning kõigile tublidele osalejatele kingiti eraldi medal turniiril osalemise eest. Noorimaid tunnustati osalejamedalitega. Turniiril tunnustasid iga mängu parimat mängijat meie kohtunikud, kes premeerisid parimat Särka Spordi Elva Cup 2019 võtmehoidjatega.

Turniiri peakorraldajateks olid Marie Pau ja Laura Pau. Turniiri vabatahtlikeks olid FC Elva noored mängijad: Carolin Hunt, Eveliine Nahkur, Heidi Udeküll, Kaija-Liisa Štšerbakov, Kaisa Pastarus, Katarina Elisabeth Käpa, Kelly Haasma, Leili Eek, Liis Suits, Maribel Viridet ja Melek Batakcioglu. Teadustajana oli oma kõlava häälega traditsiooniliselt kohal Rain Suits, kes aitas turniiripäevale energiat ja meeleolu juurde tuua.

Peakorraldaja Marie Pau: "Kuus väga emotsiooniderohket päeva selja taga, mille põhjal võib turniiri lugeda õnnestunuks. Usun, et turniiripäevade edukus sõltus väga palju just meie vabatahtlikest, kes panustasid turniiri kogu oma energia ja jõu seda nii palavuses kui ka paduvihma käes. Kuna kõige raskem on just turniirieelne aeg, siis usun, et suutsime tegutseda väga heas rütmis koostöös Lauraga ning tänu edukale koostööle saigi kõik tehtu edukalt võimalikuks. Tänan Särka Sporti, kes mängijatele väga kaunid auhinnad valmis tegi, Globalsoccerstore.com-i, kes osavusmängude parimaid tunnustas ning Mihkel Tederit, kes korraldustiimi, mängijaid, treenereid ja pealtvaatajaid oma mõnusa toiduga kostitas. Tänan igat panustajat eduka koostöö eest!"

Peakorraldaja Laura Pau: "Elva Cupi tegemine on üks neist ettevõtmistest, mis korraldamise jooksul päris mitmel korral hambaid kiristama paneb, aga lõpuks tagasi vaadates siiski võimsa emotsiooni annab. On uskumatu tunne kui saad öelda, et andsid nii paljudele lastele ja noortele võimaluse omavahel mõõtu võtta ja läbi selle areneda. Arvan, et turniiri tegi seekord eriti mõnusaks hästi kokku pandud korraldustiim. Vabatahtlike, teadustaja, kohtunike ja toitlustajate koostöö korraldajatega kulges nagu õlitatult. Sellist ettevõtmist on mõnus läbi viia, kui tead, et sul on toetav tiim selja taga. "

Turniiri aitas juba viiendat aastat läbi viia veebileht turniir.ee, mis on suureks abiks korraldajatele, treeneritele, mängijatele kui ka lapsevanematele, kuna kõik mängude ajakavad ja mängude tulemused on reaalajas nähtavad.

Võidu koju viinud võistkonnad vanuseklasside järgi:
U9 A
Tartu JK Tammeka Sinine
U9 B
Parus II
U10 A
Tartu JK Tammeka Must
U10 B
SK Barra
U11 A
Tartu JK Tammeka Sinine I
U11 B
Tartu JK Tammeka Valge
U12
JK Merkuur-Juunior
U13G
FC Elva I
U16
Tallinna FC Levadia

U7 A ja B ning U8 A ja B tasemel kohti välja ei mängitud.

Turniiri top3 parimad väravakütid:
#24 Romek Serpov (JK FC Valga) - 23 väravat
#17 Kristofer Kuresoo (FC Elva JK) - 15 väravat
#21 Mikk Alajõe (FC Elva Punane) - 9 väravat

Vaata turniiri pilte SIIT
Vaata turniiri tulemusi SIIT

Korraldajad tänavad kõiki abilisi ja osalejaid eduka turniiri eest! Kohtumiseni juba järgmisel aastal jalgpalliturniiril Elva Cup 2020!