Elva Cup 2018 kokkuvõte

20.08 kuni 25.08 toimus Elva Cup 2018. Mängud toimusid Nike Arena Elva kunstmuruväljakul, Elva Linnastaadionil ja Arbimäe Miniarenal.

Emotsioonid platsi kõrval / FOTO: Kelly Haasma

Traditsiooniline suvelõpu jalgpalliturniir Elva Cup 2018 algas 20ndal augustil, kui turniiri esimesed vanuseklassid U15 poisid ja U15 tüdrukud asusid võitlustulle. Turniiril osalesid võistkonnad Eestist kui ka Lätit kohale tulnud FC Gauja, kes osales turniiril kolme võistkonnaga. Turniiril osales kokku 85 võistkonda ja 961 mängijat. Kokku peeti 220 mängu, mille jooksul suudeti lüüa lausa 845 väravat. Kõige rohkem väravaid löödi Nike Arena Elva kunstmuruväljakul.

Turniiri edukamateks võistkondadeks võib see aasta pidada Tartu FC Heliost ja Tartu JK Tammekat, kes mitmetes vanuseklassides pürgisid esikolmikusse ning kellel õnnestus ka mitmes vanuseklassis võtta koju kaasa endaga esikoht.

U10 poisid ja U13 tüdrukud mänguhoos / FOTOD: Marie Pau


Turniiril autasustati vanemate vanuseklasside esikolmikut karika ja medalitega. Nooremates klassides autasustati vaid esimest kohta eraldi medalitega ning kõigile tublidele osalejatele kingiti eraldi medal turniiril osalemise eest. Iga mängu parimaid premeeris Särka Sport Elva Cup võtmehoidjatega, millel oli kiri "Mängu parim". Nii sai iga laps võimaluse anda endast mängus kõik ning saada selle eest tunnustust ka siis, kui võistkond esikolmikusse ei jõudnud.

Turniiri peakorraldajaks oli Marek Naaris ning kaaskorraldajateks Andris Altsaar ja Marie Pau. Turniiri vabatahtlikeks olid FC Elva noored mängijad: Kelly Haasma, Kaija-Liisa Štšerbakov, Leili Eek, Christina Vink, Annika Eek, Liisa Mägi ja Maria Zinatullina. Teadustajana oli oma kõlava häälega kohal Rain Suits, kes aitas turniiripäeva melu juurde tuua.

Peakorraldaja Marek Naaris: "Elva Cup läks vaatamata väiksele meie panusele hästi. Taavi ootamatu loobumise järel võtsid ohjad üle Marie ja Andris, kes said minu arust hästi hakkama. Oli asju, milles andsime kvaliteedis alla, aga järgmine aasta teeme paremini, sest ürituse analüüs on tehtud. Olen rõõmus, et meil on sellised teotahtelised noored. Kõik muidu sujus viperusteta ja külastajatel oli kindlasti kõik hästi. Aitäh kõigile osalejatele ja loodame teiega uuesti kohtuda."

Kaaskorraldaja Marie Pau: "Tegemist oli esimese suurema turniiriga, mille juures täitsin korraldaja rolli. Korraldamise roll jõudis minuni kahjuks hilja, kuid sellegi poolest usun, et turniir toimus just nii edukalt, kui sellises olukorras see toimuda võiks. Sain mitu uut oskust ja ideed, mida juba talvisel saaliturniiril (FC Elva Indoor Cup) rakendada saan. Nagu terve hooaeg, hooga edasi! 


Kaaskorraldaja Andris Altsaar: "Tänan kõiki klubisid, kes osalesid turniiril või panustasid turniiri toimumisse muul moel! Minu jaoks oli turniiri põnev korraldada ja loodan, et see meeldis ka osalejatele! Oli tore näha erinevates vanustes võistkondi, keda pole varem näinud, kuid kes suutsid oma tasemega üllatada. Ei teadnudki, et osadel klubidel nii tugevad grupid on. Loodan näha kõiki ka järgmisel aastal, kus loodetavasti osaleb veel rohkem võistkondi, seda ka väljastpoolt Eestit."

Turniiri aitas neljandat aastat läbi viia veebileht turniir.ee, mis on suureks abiks korraldajatele, treeneritele, mängijatele kui ka lapsevanematele, kuna kõik mängude ajakavad ja mängude tulemused on reaalajad nähtavad.


Võidu koju viinud võistkonnad vanuseklasside järgi:

U7
FC Gauja
U8Tartu FC Santos
U9 A-tase
Tartu JK Tammeka Must
U9 B-tase
FC Helios Veeriku
U10 A-tase
Tartu JK Tammeka Sinine
U10 B-tase
JK Kuusalu Kalev
U11
Tartu Jk Merkuur-Juunior
U12
Tartu FC Helios
U13
FC Elva
U13G
TJK Legion/Krestsatik-07
U15
Tartu FC Helios
U15G
Kohila Püsivus


Turniiri parimad väravakütid:
#1 Jarek Ausmaa (JK Tammeka Sinine) - 14 väravat
#16 Hannes Valk (Pärju JK Valge) - 13 väravat
#23 Aleksandra Orlova (SK Barca) - 12 väravat
#8 Reinhold Kalda (FC Otepää) - 12 väravat
#17 Karl-Marten Meho (Tartu FC Santos) - 12 väravat

Vaata turniiri pilte SIIT
Vaata turniiri tulemusi SIIT

Korraldajad tänavad kõiki abilisi ja osalejaid eduka turniiri eest! Kohtumiseni juba FC Elva Indoor Cupil! Talvise saaliturniiri kohta leiate infot SIIT!