BLINNOX tuli "rongi" alt välja ja võitis finaalis 3:2, naiste turniiri võitsid Tartu Vutid


Foto: Karina Kompus (arhiiv 2011) / Pilt on illustreeriv, vasakult Veiko Haan, Marek Naaris (RDÜ) ja paremal Ats Joandi (BLINNOX)

Eile toimus traditsiooniline Elva Lahtiste meistrivõistluste etapp, sportlikult tiheda nädala lõpetuseks oli turniirile registreerinud 11 võistkonda, kellest edukaimaks osutus kahe viimase hooaja meister BLINNOX. Finaalis alistati kaheväravaliselt kaotusseisust RDÜ, turniiri ühe parima mängija Kaarel Tinni kaks väravat otsustasid mängu saatuse. Võiduga tõusis BLINNOX ülivõimsaks Elva Lahtiste meistrivõistluste ülivõimsaks liidriks. Naiste turniiri edukaim võistkond oli Tartu Vutid.
Mängud toimusid kahes alagrupis, tänu imelisele loosile alustasid neli eelmise etapi paremat B-alagrupis - nii öelda surmagrupp! Palju rõõmu valmistas see muidugi teistele tiimidele, kes varasemalt nii kõrgele pole pürginud, reaalselt oli ju võimalus jõuda nelja parema hulka. 
A-alagrupist pääsesid nelja parema hulka FC Arbimäe United ja teisena SUSEX. B-alagrupist pääsesid edasi BLINNOX ja RDÜ.
Kohamängudes tegid B-alagrupi võistkonnad vastastega kõik kiirelt selgeks, ei olnud ühtegi pingelist mängu. A-alagrupi kõik neli paremat, kes pääsesid kohamängudele pidid 12 minutilise mänguga oma väravast välja võtma vähemalt kuus palli!

Pronksimängus läksid vastamisi FC Arbimäe United ja SUSEX, esimene asus juhtimist 2:0 juhtima, kuid SUSEX võitis kohtumise Evert Soonbergi viimase sekundi väravast 3:2!

Finaalis läksid vastamisi vanad rivaalid BLINNOX ja RDÜ, alagrupis kindlalt kaotanud RDÜ näitas algusest peale suuremat tahtmist ja Laur Tammeoru väravatest saavutati 2:0 edu, kahjuks võiduseisust kinni hoida ei suudetud ja vastu tuli võtta 3:2 kaotus, mis tõstis BLINNOXi üldkokkuvõttes ülivõimsaks liidriks.

BLINNOX: Arvo Käkk, Ats Joandi, Kaarel Tinn, Mihkel Kuresoo, Jürgen Kuresoo, Neeme Neemlaid

Turniiri parim mängija - Kaarel Tinn (BLINNOX)
Turniiri parim väravavaht - Kauri Käos (Linnamehed)

Turniiril osales kokku 80 mängijat!

Punktitabel

Pildid turniirist - Karina Kompus

Video turniirist - Eneli Õigus

Naiste turniiri võitsid Tartu Vutid ja tõusid üldliidriks


1. mail toimus ka Elva Lahtised naiste meistrivõistlused. Sel korral osales 5 võistkonda: Onu Veiko, Tibud, Väle Vibu, Tartu Vutid ning JK Vändra Vaprus. Hetkel on tabeli liider Tartu Vutid võistkond, kes on kahe etapiga on kogunud 22 punkti.

Tartu Vutid: Kertu Abras, Mirjam Iher, Helen-Triin Lõhmus, Kätlin Linde, Reti Mänd, Kerli Jõks, Kaija Jõeveer, Keili Pedel, Aleksandra Ševoldajeva, Merle Alupere, Heidi Telvar, Riinu Pae, Kärt Kaseorg, Pille-Riin Jõudna Kohtumiseni rannaetapil, mis on planeeritud juuli keskpaika!