Torinava täpne karistuslöök selgitas võitja põnevas lahingus

Pühapäeva hilisõhtul toimunud Esiliiga B kohtumises läksid vastamisi taas FC Elva ja JK Sillamäe Kalev II. Eelmises mängus 0:0 teinud võistkonnad alustasid paugutamist kohe esimestest sekunditest, täpselt 22 sek kulus Jürgen Kuresool, et FC Elva juhtima viia. Mäng lõppes siiski 3:4 JK Sillamäe Kalev II võiduga, otsustava värava sepistas noor Venemaa kodakondsusega mängija Iraklii Torinava.
4. augustil kell 19:30 Elva linnastaadion, Esiliiga B 21. voor
FC Elva vs JK Sillamäe Kalev II  3:4 (3:3)
Väravad: 1., 14. J. Kuresoo, 31. Naaris - 2., 9., 29. Usami, 56. Torinava
Hoiatused: 10. Rando Kuus, 47. Naaris, 90.+3. Kiho, 90.+6. Tinn - 79., 89. Cherkasov, 90.+3. Trofimov

Vead: 16:15

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (85. 10-Kiho), 4-Bussov (70. 14-Frei), 18-Naaris, 21-Süld (35. 11-Altsaar), 8-Tinn.
Varus: 10-Kiho, 11-Altsaar, 14-Frei, 19-Aasmäe.

JK Sillamäe Kalev II: 35-Levizi (46. 53-Kolesnikov), 17-Vihrov, 11-Usami, 18-Raido Leokin (46. 15-Volkov), 27-Aleksejev (46. 22-Andrejev), 25-Trofimov, 2-Cherkasov, 23-Kulikov, 7-Novikov, 19-Kulbis (90.+4. 77-Mukhin), 10-Torinava (77. 13-Bordikov).
Varus: 53-Kolesnikov, 13-Bordikov, 15-Volkov, 77-Mukhin, 22-Andrejev, 5-Panov.

Esiliiga B hooaja kiireim värav, Usami kübaratrikk ja poolaeg 3:3!!!

Kohtumine algas tõelise tulevärgiga, Naaris kavaldas vastase poolkaitsjad üle ja leidis äärel Kerro, kelle tsenderdus oli täpselt suunatud J. Kuresoole. Kaitsjate segaduse järel oli J. Kuresoo täiesti vaba ja lõi palli kindlalt Levizi selja taha - 1:0! Värava löömiseks kulus 22 sekundit!
Värava löömisest eufoorias FC Elva ei suutnud piisavalt keskenduda ja värske liituja Usami lõi esimese JK Sillamäe Kalev II eest.
Ei möödunud palju aega, kui mänguseis oli taas muutunud. Usami lõikas vahelt Haani ebatäpse söödu, millest algatas ise kiirrünnaku ja selle külmalt Käkkist mööda kaugemasse nurka saatis - 1:2!
FC Elva jätkas isukalt, oli näha teravust ja loogilisi lahendusi rünnakul, mis viisid väravavõimalusteni. 14. minutil andis Thomson nurgalöögi, mille Süld peaga penalti punkti suunas edasi lükkas. Ootamatult oli üks lühemaid mängijaid J. Kuresoo vaba ja lükkas palli kaarega tagumisse nurka - väga magus värav!!! Veerandtunnise mängu järel oli seis 2:2, mida vägevamat sai üks jalgpallimäng veel pakkuda - aga nii läks!
Mäng kulges võrdses heitluses, Sillamäe kontrollis küll palli rohkem, aga FC Elva vasturünnakud kujutasid alati ohtu. FC Elva tegi rünnakul paremas ääres vea, mille Sillamäe Kalevi mängijad kiirelt lahti mängisid ja arvulise ülekaaluga elvakate parema ääre lahti arutasid. Olukorras, kus keskkaitsjatel tuli liikuda välja positsioonidest tekkis värava lähistel ründajatele palju ruumi, mille lõpetuseks lõi Usami viielt meetrilt palli tühja väravasse!
FC Elva mäng jätkus sama hooga, kui viimases mängus Sillamäega jäädi selgelt alla, siis täna tekitati palju pahandust just äärtelt. 31. minutil teenis FC Elva järjekordse nurgalöögi, mida sooritas taas Thomson. Karistusalasse saadetud pallile sai rusikatega jaole Levizi, tõrjutud löök oli aga madal ja karistusala taga tegutses kõige kiiremalt Naaris, lõigates palli vastase eest ja sooritades 20 meetrilt mõõdetud löögi, mis õnnestunult väravasse maandus! Viimati skooris Naaris FC Elva eest 2005.a, aga see värav kaalus üles kõik need eelmised! Poole tunnise mängu järel oli seis 3:3! Tõeline tulevärk! See, kes polnud kohal võib nüüd ettekujutada, millest ilma jäi!

Levizi on kolmandat korda üle mängitud!

Mõned minutid hiljem olid taas elvakate ründajad aktsioonis, seekord lõppes rünnak väga õnnetult Kaupo Süldile, kellel tuli raske vigastuse tõttu koheselt väljakult lahkuda. Vastase löök varbasse oli nii tugev, et Süldil tuli maha suure varba küüs ja hiljem tuvastati ka luumurd. Niigi pikk vigaste pink sai veel täiendust. Mängu sekkus noor Altsaar, kes liikus vasakule äärele ja seal enne tegutsenud Thomson rünnakule. See liigutus tegi elu kergemaks Sillamäel, kelle jaoks läks kergemaks palli valdamine, kuna Thomson sattus täiesti uude situatsiooni. Sillamäe ei suutnud oma survet väravaks vormistada ja poolaeg lõppes 3:3!

Torinava karistuslöök oli Käkkile püüdmatu, FC Elva viimase pooltunni surve arvulises ülekaalus ei kandnud vilja

Poolaeg algas Sillamäe Kalev II juhtimisel, ilmselgelt tundis Elva puudust ründajast, kes oleks suutnud tekitada segadust ja võita palle, mis saadeti ründajate suunas. Järjest rohkem said Sillamäe mängijad tekitada olukordi, aga lööke Käkki väravale väga ei tulnud.
56. minutil teenis Torinava karistusala lähedal vea, mida ta ise sooritama asus. Karistuslöökide ekspert Torinava lõi tugevalt ja täpselt müürist mööda otse väravasse! Käkk selle löögini ei ulatunud!
Nagu selles mängus tavaks, suutsid elvakad leida endas tahtejõudu ja luua segadust Sillamäe mängu. 66. minutil ei pidanud Volkovi närvid kahevõitluse olukorras vastu ja ta eemaldati vägivaldse käitumise tõttu.

Pingeline teine poolaeg, kus Kütt oli mitmel korral aktsioonis. Sillamäe teenis kaks punast!

Koheselt tõmbus Sillemäe ka kaitsesse ja FC Elva hakkas äärte kaudu suruma, Sillamäe jättis üksi tippu Usami, kelle osavusega loodeti nõelata kiirrünnakutel. FC Elva plaan toimis, ainult selle puudujäägiga, et palli ei suudetud vastase väravasse toimetada. J. Kuresool tekkis parim võimalus mäng viigistada, aga suunas omale palli meetri jagu liiga palju ette ja Kolesnikov püüdis palli tema jalalt. Mängu viimastel minutitel teenis FC Elva mitu nurgalööki, viimases olukorras liikus karistusalasse ka Käkk, kellelt loodeti otsustavat puudet. Tinni sooritatud nurgalöögi järel pääses tagumisest postist peaga löögile Naaris, löök oli täpne ja möödus väravavahist, elvakate õnnetuseks oli väravajoonel kaitsja, kes selle jalalöögiga minema saatis.
Kohe kõlas ka kohtuniku vile, mis lõpetas kahe kange võistkonna hooaja kolmanda kohtumise.

Kaks kanget - üks juhib tabelit ja teine asub tabeli keskel!

Kolme mänguga on mõlemad tiimid löönud viis väravat ja teeninud neli punkti. FC Elva jätkab tabelis kuuendal real ja JK Sillamäe Kalev II tõusis võiduga jagama esikohta.
FC Elva meeskonnal jagub kõvasti mõtlemisainet uute strateegiate kujundamisel, et leida oma mängustiili vajalikud mängijad. Eelmise hooaja kaadrist on vigastustega eemal juba kuus mängumeest!

Kohtla-Järve JK Järve - Tallinna JK Dünamo2 : 3
Tallinna FC Ararat TTÜ - HÜJK Emmaste1 : 3
Pärnu Linnameeskond - Tallinna FC Flora III10 : 0
Tallinna JK Legion - Nõmme JK Kalju II1 : 3

Järgmine kohtumine 10. august kell 17:00 Elva linnastaadionil kell 17:00, kus vastaseks Tallinna JK Dünamo.