Kaheksa mängu kaotuseta püsinud FC Elva teekond katkes HÜJK Emmaste vastu

Möödunud laupäeva oli võimalus taas kaasa elada FC Elva jalgpalliklubi esinduse mängudele. Mäng toimus publikule harjumatul ajal, sellele vaatamata oli kohale tulnud üle kolmesaja pealtvaataja. Fänniarmee oli ettevalmistunud paremini kui kunagi varem, uued atraktiivsed fännilipud, ruuporiga tegevusi dirigeerivad eestvedajad, kes kütsid käima ka kõige tagasihoidlikumad inimesed. Mäng lõppes vaatamata FC Elva marulisele survele HÜJK Emmaste minimaalse võiduga!
15. juunil kell 14:00 Elva linnastaadion, Esiliiga B 15. voor
FC Elva vs HÜJK Emmaste 1:2 (0:2)
Väravad: 57. Süld - 14. pen. Laurits, 39. Laasberg
Hoiatus: 73. Laurits

FC Elva: 1-Käkk, 19-Aasmäe (60. 15-K. Orav), 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 11-Raido Kuus (75. 22-Sammul), 4-Bussov, 18-Naaris, 21-Süld, 9-Joandi (75. 7-Kerro).
Varus: 15-K. Orav, 22-Sammul, 8-P. Pärnpuu, 7-Kerro.

HÜJK: 26-Armas, 15-M. Ojamaa, 4-Vahtramäe, 22-Luhaorg, 18-Laurimaa, 16-Laasberg (80. 13-Lember), 10-Martinson, 14-Reinson, 11-Kaukvere, 23-Laurits, 7-Paapsi.
Varus: 13-Lember.

Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 333
Peakohtunik: Veiko Mõtsnik
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Jaanus Allas

Imeilusal laupäeval toimus Lõuna-Eestis tõeline jalgpalli maiuspala, kus läksid vastamisi üks Esiliiga B liidritest HÜJK Emmaste ja viimastes mängudes kodupubliku abiga häid tulemusi näidanud FC Elva. Tõsiseks mänguks olid valmis samuti esinduse poolehoidjad, jõudsalt pead tõstev fänniarmee oli varustatud ruupori, lippude ja originaalsete lauludega, mis loodud FC Elva toetamiseks.

Enesekindel Emmaste murdis väljaku peremehed

Kohtumine algas kergelt Emmaste dikteerimisel, kaitsjate pikad söödud leidsid ründes tegutseva Lauritsa, kes tekitas palju segadust kaitseliinile. Mängu 13. minutil saatsid kaitsjad Lauritsa suunas taas pika palli mille omaksvõtmisel takistasid kaitsjad ründajat vea hinnaga ja väljakukohtunik Mõtsnik näitas koheselt penaltipunktile! Lööki asus sooritama Laurits, kes ei eksinud ja viis külalised 1:0 juhtima (pilt 1).

Pilt 1

Emmaste jätkas eduseisus sama kindlalt, kuid Elvakatel hakkas ka rohkem teravusi tekkima ja saadi keskväljakul pallikontroll võrdsemaks. Elva parimate momentide eest hoolitsesid J. Kuresoo, Süld ja Joandi. Kõige magusama olukorra eest hoolitses Aasmäe, kes jäi nurgalöögi järgselt tagumises postis täiesti vabaks, kahjuks lendas ühe puutega sooritatud löök väravast mööda.
39. minutil tegid FC Elva keskväljamehed sundimatu eksimuse, mille tagajärjel sai alguse Emmaste kiirrünnak, mis kulmineerus Laasbergi väravaga! 2:0 külalistele, kas tõesti kordus kõik nagu eelnevates mängudes! Poolaja viimastel minutitel kasvas FC Elva surve, aga värav jäi löömata.

Kaupo Süld lööb värava, FC Elva maruline surve ja Lauritsa võimalused

Teine poolaeg sai FC Elva mängu paremini käima ja pall püsis mängijate vahel väga hästi, hoopis Emmastel tuli nüüd väga palju musta tööd teha. Mängu 57. minutil vähendas Süld J. Kuresoo nurgalöögist kaotuseisu üheväravaliseks (Pilt 2).

Pilt 2

Värav andis usku ja kindlust ning samas võttis ära kindluse Emmaste kaitsjate tegevusest, kelle puhtaks löödud pallid maandusid suuremalt jaolt FC Elva mängijate jalale või siis vuhisesid küljeauti.
Surve püsis ja Emmaste nõelas kiirrünnakutega, kus paaril korral pidi Käkk näitama, mida ta Kaido Koppeli treeningutelt on omandanud. FC Elva parimad võimalused tekkisid ääreläbimurretest, kus vasakult tekitas võimalusi J. Kuresoo ja paremalt vennad Raido-Rando.
Koduvõistkond hakkas tegema vahetusi, et anda mängule värskemat emotsiooni ning tahet. Emmaste kaitses vapralt oma karistusala lähistel nagu üks mees ja väga raske oli kaitseliinist läbi murda.
Mängu lõpus oli väga hea võimalus 5m skoorida Paapsil, kellele tegi suure eeltöö Laurits. Esimese mehe sooritus ebaõnnestus ja Elva publik võis südant kergendavalt ohata!
Viimaste sekunditeni proovisid FC Elva mängijad teist korda külaliste väravavahti üle mängida, aga teele saadetud löögid ei leidnud teed Emmaste väravasse.
Kohtumine lõppes 1:2 ja Emmaste kasuks, kelle mängijad võisid tõeliselt rahul olla oma võimsa pingutuse üle. Teine poolaeg suudeti marulise FC Elva ja -publiku survele korralikult vastu panna (Pilt 3). Kindlasti andis melu ka neile motivatsiooni, mida nad mainisid ka oma mängukokkuvõttes (Emmaste ametlik kokkuvõte).

Pilt 3

Tallinna FC Flora III - Kohtla-Järve JK Järve1 : 0
JK Sillamäe Kalev II - Tallinna JK Dünamo3 : 1
Pärnu Linnameeskond - Tallinna JK Legion3 : 3
Tallinna FC Ararat TTÜ - Nõmme JK Kalju II17.07.13 20:30

Videokokkuvõte - Kristjan Moorast (montaaz Ramon Rantsus)

Järgmine mäng Elva linnastaadionil toimub 2. juulil kell 19:00, kui FC Elva võtab treeningmängus vastu Läti kõrgliiga võistkonna Riia FS METTA.