Reede õhtuse väravatesajuga mängu võitis FC Ararat TTÜ

Reede õhtul toimunud Esiliiga B 18. vooru kohtumisega lõpetas esindus oma tiheda mängudegraafiku. Kümne päevaga neli mängu pidanud esindus läks vastamisi liigas kolmandat kohta hoidva FC Ararat TTÜ-ga. Põnevaks kujunenud kohtumise võitsid vastased tulemusega 5:3.
12. juulil kell 19:30 Elva linnastaadion, Esiliiga B 18. voor
FC Elva vs Tallinna FC Ararat TTÜ 3:5 (1:3)
Väravad: 4. pen., 52. J. Kuresoo, 58. A. Joandi - 6., 44. A. Harutjunjan, 14. Järva, 50., 74. Ivanov
Hoiatused: 45. Tinn, 65. Kuus - 4. V. Arutjunjan, 71. Järva, 77. Kuzmin, 77. Savotškin, 83. Harutjunjan
Pealtvaatajaid: 326
Peakohtunik: Roman Laidinen
Abikohtunikud: Siim Rinken, Rauno Ramm

FC Elva: 1-Käkk, 15-Aasmäe (46. 10-Kiho), 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro, 9-Joandi, 8-Tinn, 21-Süld, 4-Bussov (78. 22-Mekk).
Varus: 10-Kiho, 22-Mekk, 14-K. Orav.

FC Ararat: 1-Pulkkinen, 19-Tkatšuk, 3-Tammerik, 21-Tamm (64. 11-Põld), 15-Arutjunjan, 18-Lahmanov (46. 17-Kuzmin), 36-Savotškin, 16-Antonov, 14-Ivanov, 7-Harutjunjan (90. 28-Sinivee), 2-Järva (75. 9-Kelder).
Varus: 9-Kelder, 5-Novikov, 17-Kuzmin, 35-Sahokia, 28-Sinivee, 11-Põld.

Kiire juhtvärav uinutas Elva, külalised pealinnast võtsid poolaja 3:1

Juba 4. minutil viis J. Kuresoo elvakad 1:0 juhtima, kui realiseeris enda teenitud penalti. FC Elva ei saanud eduseisu kaua nautida, 6. minutil viigistas Harutjunjan kohtumise seisu. Ararati surve jätkus ja Elva kaitsjate eksimuse järel pääses vabalt löögile Järva, kes suunas palli Käkist mööda seisuks 2:1 külalistele. Jätkus vähe tasavägisem mäng, kus paremini tegutses siiski Ararat.
Mängu 41. minutil käis pall Ararati väravas, kahjuks oli Kaupo Süld jõudnud löögile eelnenud olukorras suluseisu liikuda ja väljakukohtunik Roman Laidinen tühistas värava.
44. minutil pääses Harutjunjan taas ohtlikult elvakate kastis tegutsema, mängis üle kaitsjad, lõpuks ka väravavahi ja saatis palli tühja väravasse.
Kõlas kohtuniku vile, mis oli sellel hetkel päästerõngaks tujutult mänginud FC Elvale.

Ararat lõi seisuks 4:1 ja FC Elva tegi kõva comeback´i

Teine poolaeg polnud saanud pikalt kesta, kui FC Elva leidis ennast kolmeväravalisest kaotusseisust. Eelnenud olukorras ebaõnnestus Elva kaitsjate suluseisulõks, mille tulemusena pääses Ivanov keskelt läbi ja tegi seisuks 4:1.
Peale seda tõmbas Ararat korraliku piduri peale ja FC Elva hakkas toimetama. Paar minutit peale Ararati väravat jõudis sihile taas J. Kuresoo. 56. minutil näitas oma löögioskust Joandi, kelle madal kauglöök üllatas külaliste väravavahti ja ootamatult oli tablool skoor 3:4 ning põnevust kuhjaga. Mängu kõige parema momendi eest hoolitsesid J. Kuresoo ja Joandi, kes mängisid värava ees vabaks Kerro, viimase lähilöök tabas väravavahti! Oli super võimalus teha seisuks 4:4!
FC Elva ei laksnud sellest ennast häirida, nüüd oli väljakul ainult üks tiim, kes julgelt- ja enesekindlalt rünnakuid ehitas. Suurte jõududega rünnanud elvakad, leidsid ennast järsku 3:5 kaotuseisust. Teise poolaja vastaste teine värav tuli sarnaselt esimesele, suluseisulõksu proovinud Elva kaitsjad said karistada ja Ivanov pääses Käkiga 1vs1 ning ei eksinud!
Edaspidi jätkas FC Elva kolme kaitsjaga, Kütt liigutati ründesse vastaseid survestama ja palle võitma. Koduvõistkonna surve jätkus, aga väravaid selles kohtumises rohkem ei löödud.
Ararat kindlustas kolmandat kohta tabelis ja FC Elva jätkab kuuendal real.

JK Sillamäe Kalev II - Kohtla-Järve JK Järve2 : 0
Pärnu Linnameeskond - HÜJK Emmaste3 : 0
Tallinna JK Legion - Tallinna FC Flora III0 : 1
Nõmme JK Kalju II - Tallinna JK Dünamo9 : 0

Järgmine kohtumine toimub 24. juulil kell 19:30 Elva linnastaadionil, siis on FC Elva vastaseks Sillamäe JK Kalev II.